Ssk Hizmet Cetveli Tc ile Ssk Sorgulama Sgk hizmet cetveli sorgulaması nasıl yapılır? ssk hizmet dökümü sorgulama e devlet ile? 4a hizmet dökümümü nasıl görebilirim? ssk sorgulama tc ile hangi sayfadan yapılır? sgk hizmet döküm cetveli nereden alınır? sigorta numaramı öğrenmek istiyorum nasıl öğrenebilirim ? sgk hizmet dökümü tc ile sorgulama! ssk sorgulama tc numarası ile nasıl yapılır?  sgk hizmet dökümü sorgulama tc ile yapmak için şifre nereden alınır? 

Sosyal Güvenlik Kurumu daha önce E-devlet şifresi olmadan 4/a eski adıyla tc kimlik no ile ssk hizmet dökümü sorgulamasına izin verirken son değişikliklerle birlikte artık E-devlet şifresi olmadan ssk hizmet dökümü tc ile sorgulanması mümkün bulunmamakta. Peki E-devlet şifresi ile e devlet hizmet dökümü nasıl alınır? hizmet döküm cetveli nereden sorgulanır? TC ile 4 a hizmet dökümü  nasıl sorgulanır?

E devlet giriş ssk hizmet dökümü sorgulama, ssk hizmet dökümü sorgulama e devlet şifresi olmadan yapılır mı?

ssk 4/a hizmet cetveli edevlet ile

ssk 4/a hizmet cetveli edevlet ile

E-devlet sisteminden ssk prim sorgulama tc kimlik no ile sorgulama  için öncelikle E-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz.E-devlet sisteminden tc ile hizmet dökümü sorgulaması yapmak için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz:

www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız.

-Açılan ekranda T.C. Kimlik numaranız ve E-Devlet şifresini yazarak giriş butonuna basın.

-E-Devlet sistemine girdikten sonra sol üstte yar alan E-Hizmetler modülünü tıklayınız.

-Açılan sayfayı aşağı indirerek Sosyal Güvenlik Kurumunun olduğu yere geliniz.

-Sosyal Güvenlik Kurumu ana başlığı altında yer alan 4/A Hizmetleri ve bunun altındaki 4/A HİZMET dökümünü tıklayarak sgk hizmet dökümü sorgulaması yapabilirsiniz.

ssk hizmet dökümü 2016 edevlet ile

ssk hizmet dökümü 2016 edevlet ile

ssk hizmet dökümü şifresiz olarak yapılamamakta.

4a hizmet dökümü nedir, 4a kimdir ?

Hizmet akdine tabi olarak bir işyerinde çalışanlar eski adıyla SSK kapsamında işçi olarak çalışanlar yeni Sosyal Güvenlik Kanununa göre 4a kapsamında sigortalı sayılıyorlar. 4a Hizmet dökümü de SSK’lı çalışmalarınıza ilişkin hizmetleri gösteren dökümdür.

Ssk prim sorgulama tc kimlik no ile yapılır mı?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ssk hizmet dökümü sorgulaması sadece e devlet sistemi aracılığı ile yapılabilmekte.  Sgk hizmet dökümü  elektronik ortamda yalnızca E-devlet sistemi üzerinden alınabilmekte.

Sgk borç sorgulama tc ile nasıl yapılır?

Sgk borç sorgulama tc kimlik no ile e devlet sisteminden yapılabilmektedir. E devlet sisteminde sorgulayabileceğiniz SGK borç türleri şunlardır;

  • GSS borcu sorgulama,
  • Bağkur 6736 yapılandırma borcu sorgulama,
  • Bağkur 7020 yapılandırma borcu sorgulama,
  • Bağkur borç sorgulama,
  • Ek 5 tarım sigortası, Ek6 sigorta, 5g sigortası ve 30 günden az çalışanların prim borç sorgulaması yapılabilmekte.

Sgk bağkur hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

tüm çalışmalarınızı gösteren sgk hizmet dökümü sorgulamasını da e devlet sisteminden yapabilir ve onaylı sgk e hizmet dökümünü alarak sizden talep eden kişi ya da kurumlara verebilirsiniz. E devlet sisteminde Sosyal Güvenlik Kurumu-Ortak(4a-4b-4c) Hizmetler-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü menüsünden onaylı ve barkodlu edevlet hizmet dökümünü alabilirsiniz.

Sigorta hizmet dökümü SGK’dan alınır mı?

Ssk 4 a hizmet dökümünü e devlet sisteminden alabilme imkanınız yoksa kimliğiniz ile birlikte en yakın Sosyal Güvenlik Merkezi’ne uğrayarak ssk hizmet dökümünüzü alabilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumu hizmet dökümünü vereceğiniz yere göre barkodlu ya da barkodsuz verebilir. Eğer resmi bir Kuruma verecekseniz özellikle barkodlu ssk dökümü isteyin.

Bağkur sorgulama hizmet dökümü nasıl ve nereden yapılır?

4b bağkur hizmetinizin ne kadar olduğunu ve bağkur hizmetlerine ilişkin e sgk hizmet dökümünü de e devlet sisteminden alabilirsiniz. E devlet sisteminde Sosyal Güvenlik Kurumu-4b(Kendi Nam ve Hesabına Çalışan) Hizmetleri-4b Hizmet Bilgisi menüsünden sorgulayabilirsiniz.

Tc kimlik no ile emekli sandığı hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

4c emekli sandığı sgk hizmet dökümü e devlet sisteminden alınabilmekte. E devlet sisteminde Sosyal Güvenlik Kurumu-4c Hizmetleri-4c Tescil Kaydı menüsünden emekli sandığı hizmetinizi kontrol edebililir ayrıca emekli sandığı çalışmalarınıza ilişkin e-devlet hizmet dökümünü de sistemden alabilirsiniz. Emekli sandığı hizmet dökümünü Sosyal Güvenlik Kurumu-Ortak(4a-4b-4c) Hizmetler-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü menüsünden alabilirsiniz.Bağkur prim sorgulama tc kimlik no ile nasıl yapılır?

E devlet sisteminde Sosyal Güvenlik Kurumu-4b(Kendi Nam ve Hesabına Çalışan) Hizmetleri-4b borç durumu menüsünden bağkur borç durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

 

***KONU HAKKINDAKİ SORULARINIZI YORUM BÖLÜMÜNDEN SORABİLİRSİNİZ***

YORUMUNUZ

  1. Geri bildirim: Ek 5 Sigorta İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi