SGK SSK Rapor Param Emanete Alındı Olarak GörünüyorSSK rapor param edevlet sisteminde emanete alındı olarak görünüyor ne yapmam gerekir? Ziraat Bankasından rapor param SGK’ya geri dönmüş alabilir miyim? Ayın 8-14 arasında rapor paramı almadım emanete alınmış nasıl bir yol izlemeliyim?

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu hastalık, analık, iş kazası ve ya meslek hastalığı sonucunda geçici iş göremezlik raporu alan sigortalılara gerekli şartları sağlamaları halinde geçici iş göremezlik ödemesi diğer ismi ile rapor parası ödemesi yapmaktadır. Rapor parası ödemeleri ise Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında yapılan protokol gereği Ziraat Bankası tarafından ödenmekteydi. Ancak 20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren SGK rapor parası ödemeleri PTT aracılığı ile yapılmaya başlandı.

Elinde olmayan sebeplerle rapor paralarını alamayan sigortalılar da nasıl hareket edecekleri ve rapor paralarını nasıl alabilecekleri konusunda bizlere yoğun bir şekilde soru sormaktalar. Biz de bu yazımızda bu konuya açıklık getirmek istedik. Rapor Parası “Emanete Alındı” Şeklinde Yazıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

ssk-rapor-parasi-ziraat-bankasi-ayin-8-14Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol gereği rapor paraları her ayın 8-14 ü arasında Ziraat Bankası gişelerinden alınabilmekteydi.20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren rapor paraları PTT’ye gönderilmekte.

Daha önce Ziraat Bankasından ödemeler yapılırken ayın 14’ü mesai bitimine kadar Ziraat Bankası’na uğrayarak rapor parasını alamayan sigortalıların 14’ü gün sonunda ödenen rapor paraları SGK sistemi tarafından geri çekilmekte diğer ismi ile Kurum emanet hesaplarına alınmakta. Siz E-devlet sisteminden ya da SGK’dan sorgulattığınızda emanete alındı ifadesi bundan kaynaklanmakta. Peki emanete alınan parayı almak için ne yapmalı?

SGK Emanetine Alınan Para Nasıl Alınır?

Emanete alınan parayı alabilmek için

 • SGK ödeme sistemine banka hesabınızı tanımlamanız gerekiyor. Bu durumda rapor paranız banka hesabınıza geçer.

SGK Rapor Parası İçin Hangi Banka Hesapları Tanımlanabilir?

SGK rapor parası için anlaşmalı bankalar;

 • Ziraat Bankası,
 • Halk Bankası,
 • Akbank,
 • Vakıf Bank.
 •  Burgan Bank,
 • Fiba Banka,
 • Türk Ekonomi Bankası,
 • Garanti Bankası

Rapor Parası İçin Banka Hesabı Nasıl Tanımlanır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na ve ya ilgili bankaya dilekçe vererek ya da E-devlet sistemi aracılığı ile banka hesabınızı tanımlayabilirsiniz. E-devlet sisteminden SGK rapor parası için banka hesabınızı tanımlayabilmeniz için:

 • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaranız ve E-devlet şifreniz ile giriş yapın.
 • E-Hizmetler,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Şahıs Ödemeleri Hizmetleri,
 • Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama,
SGK Rapor Parası Nasıl ve Nereden Sorgulanır?

ssk-rapor-parasi-sorgulamaRapor parası ödemenizin ne durumda olduğunu E-devlet sisteminden kolayca sorgulayabilirsiniz.

Bunun için:

 • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaranız ve E-devlet şifreniz ile giriş yapın.
 • E-Hizmetler,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Şahıs Ödemeleri Hizmetleri,
 • Şahıs ödemesi sorgulama

 

 

 

Rapor paraları PTT’den kaç ay geri çekilmezse geri döner?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere SGK rapor paraları diğer ismi ile geçici iş göremezlik ödemeleri 20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren PTT aracılığı ile ödenmekte. Eğer SGK sisteminde yukarıda belirttiğimiz gibi bir banka hesabı tanımlamadıysanız ödemenizi herhangi bir PTT şubesinden 2 ay içerisinde alabilirsiniz. İki aylık süre içerisinde ödemenizi PTT’den almadığınız takdirde ödemeniz yeniden SGK emanet hesaplarına aktarılmış olacak.Emanete atılan parayı da yukarıda anlattığımız gibi hesap tanımlayarak tanımlama tarihini takip eden 3 iş günü içerisinde banka hesabınızdan çekebilirsiniz.

*****KONUYLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZI LÜTFEN AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ****

YORUMUNUZ

 1. edevlet kontrollerimde 2010 senesinden kalma hastalık ve emzirme vaka kodu ile iki adet emanete alınan ödemem görünmekte. ikisi de birbirinden farklı işlem olmasına rağmen evrak işlem tarihi 27.07.2010 olarak görünmekte ve her ikisinin de bankaya gönderim tarihleri 08/06/2016 olarak görünmekte. Ben bu miktarları alabilmek için e devlet üzerinden banka tanımlaması yaptım. fakat hesabıma 15 gündür herhangi bir ödeme yapılmadı. ne yapmam gerekiyor… ??? sgk müdürlüğüne mi gitmek lazım?

 2. Merhabalar
  Rapor param 2 ay oldu yatırılmadı ve alo170’ten SGK tarafından arşive kaldırıldı bilgisini aldım,ne yapmalıyım?

  Teşekkurler

 3. Emanete alınmış rapor param var ziraatten hesap actirdim ve sgk ya tanimladim herhangibi bir yere ulaşmam lazım mı yoksa para kendiliğinden yatarmi

  • Merhaba.Hesap tanımlaması yaptırdı iseniz kendiliğinden ödemeniz hesabınıza yatırılır.

 4. Rapor param emanete alındı geri hangi numaradan ulaşabilirim emanete

  • Emanete alınan ödemeler için bağlı olduğunuz SGK nın Muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmanız halinde ödemeniz PTT ye geri aktarılacaktır.

 5. Bankadan Para Geri Gelmis. Ödenememe Sebebi: Ödeme Tarihi Geçti yazıyor bu parayı alma şansım varmı artık ?

  • Emanete alınan ödemeler için bağlı olduğunuz SGK nın Muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmanız halinde ödemeniz PTT ye geri aktarılacaktır.

 6. rapor param arşive kalmış ptt den bana böyle söylediler ne yapmalıyım

  • Emanete alınan ödemeler için bağlı olduğunuz SGK nın Muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmanız halinde ödemeniz PTT ye geri aktarılacaktır.

 7. İyi günler anneme ocak 2018 de işitme cihazı aldik. Geri ödeme evraklarinı verdik. Şubat 2018 de ödeme çıkmış fakat haberdar edilmediğimizden ptt ye yatan para emanete düşmüş. Şimdi o parayı alabilmek için nasıl bir yol izlemeliyiz?

  • Emanete alınan ödemeler için bağlı olduğunuz SGK nın Muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmanız halinde ödemeniz PTT ye geri aktarılacaktır.

 8. E devlette Ziraat Bankasindan adıma gelen 2613 tl nin odeme yapılmadıgı için geri iade edildiği yazıyor..bu konuda bana herhangi bir ihbarname veya mesaj gelmedi..bu konuda ne yapabilirim..sanırım emekli.sandığından babamın vefatından sonra gönderilen ölüm yardımı olabilir..bu kurumlardan bana hiçbir bilgi gelmedi yardımcı olursaniz sevinirim teşekkürler

  • Emanete alınan ödemeler için bağlı olduğunuz SGK nın Muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmanız halinde ödemeniz PTT ye geri aktarılacaktır.

 9. Merhabalar. Benim toplamda 2.5 aylık raporum vardı aqua parkda düşme sonucu almıştım ve bunu hastahane adlı vaka olarak girmiş doktor..bu sebepden sgk ya gittigimde rapor ücretimi alamadim bir sene olmasına rağmen.. bana açıkça napmam gerektiginide soylemiyorlar karakol savci mahkeme bir sürü şey….hastahaneyi aradim adlı vakaadan kaldırın normal hastalık raporu yazsaniz olmazmi diye kabul etmediler… daha kolay ve açık bir yolu yokmu acaba….yardimci olursanız çok sevinirim …tesekkurler…

  • SGK dan da söylendiği gibi Adli vaka belgelerinizi kuruma teslim etmeden herhangi bir ödeme alamazsınız.

 10. Merhaba benim rapor param akbank taki normal bir hesabım vardı ve bu hesap buleke konmuş ve bu nedenle rapor parasını alamadım ne yapmam gerekir bu parayı almam mümkünmüdür

  • Emanete alınan ödemeler için bağlı olduğunuz SGK nın Muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmanız halinde ödemeniz PTT ye geri aktarılacaktır.

 11. ben mide ameliyat geçirdim 36 gün rapor verdiler 6 gün hastanede 30 gün evde ayakta verdiler ne zaman ve ne kadar ödeme yaparlar TEŞEKÜRLER

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1300-1400 TL arası ödeme yapılır.

 12. Merhabalar söylediğiniz gibi banka hesabı tanımlaması gerçekleştirdim , emanete alınan 3 adet alacagım için talebiniz alınmıştır , hesaba gönderildiğinde tarafınıza mesaj ve mail şeklinde bilgilendirme gelecektir diye bir ibarede var fakat , bugün itibariyle 7 iş günü oldu henüz yatan bi para yok bişeyi yanlış mı yapıyorum acaba ?

  • Yapmış olduğunuz tanımlatma işleminde hesap numarası SGK sistemine yanlış girilmiş olabilir. bağlı olduğunuz SGK nın Muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmanız halinde ödemeniz PTT ye geri aktarılacaktır.

 13. Merhaba,
  Analık iş göremezlik raporumdan şirketimin onayı ile rapor paramın bir kısmını alacağım fakat bu e-devlete görülmüyor. Bu konuda bilgininiz var mı? Rapor paraları ayın 8-14 arasında ödendiği için bu tarihte mi sistemde görülür? Işyerim,kısmi rapor param için sistem onayını verdiğini ve rapor parasının ödeneceğini belirtti. Ayrıca süt paramı sorguladığımda hiçbir ödeme çıkmıyor,bu konuda ne yapabilirim?

  • Merhaba. İş göremezlik ödemelerinde 8-14 arası sınırlaması 1 yıl önce kaldırıldı. Ödemelerin SGK tarafından işlenmesini takip eden yaklaşık 10 gün sonra PTT ye yatırılıp istediğiniz tarihte çekebilme imkanı getirildi. İş yeri onayınızdan 15-20 gün geçmesine rağmen ödeme e-devlette görünmüyorsa bağlı olduğunuz SGK Müdürlüğü ile görüşünüz.

 14. Emniyet Genel Müdürlüğü çalışanıyım 15.02.2016 tarihinden itibaren parmağımın kırılması nedeniyle 20 gün iş göremez raporu vardır. Buna ödeme yapılıp yapılmayacağı yapılacak ise izlemem gereken yolu öğrenmek istiyorum

  • Merhaba. İş Göremezlik ödemeleri 4/a çalışanlarına yapılır. 4/c(kamu) çalışanlarına rapor ödemesi yapılmaz. yapacağınız herhangi bir işlem yoktur.

 15. rapor param emanete alınmış e dewlwletten hesabımı tanimlatamiyorum ne yapmam gerekiyor

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK Mali Hizmetler Muhasebe servisiyle iletişime geçiniz.

 16. Merhaba,
  Trafik kazası geçirmediğim halde SGK benden trafik kaza tutanakları vs istiyor. Durumu belirttiğimde ise hastane ile görüşmem gerektiği söylendi. Fakat raporumun üzerinde “vaka:hastalık” olarak belirtilmiş zaten, trafik kazası yazmıyor. Raporumun bitiş tarihi 18.03.2018 olmasına rağmen hala ödememi alamadım.

  • Merhaba. Trafik kazası ibaresi Vaka bölümünde yazmaz. hastane rapor yazarken trafik kazası kutucuğunu işaretlemiş ise SGK ekranlarında da bu şekilde görünür ve sizden tutanak istenir. trafik kazası geçirmediyseniz raporu hastaneden sildirip tekrar ve doğru kayıt girdiriniz.

  • Merhaba. e-devlette bankaya gönderildi ibaresi gördüğünüzde PTT den çekebilirsiniz.

 17. 2013 te kurum yöneticisi ve harcama yetkiisi olarak bir kurumun başındaydım. 2013 yılının 2-4-6-9. aylarında pirim ve işsizlik borcumuzun olduğu ve faizi ile birlikte 32.000 tl icra takibi başlatılmıştır. Ancak ben ilgili dönemlerin ödemelerini tam yaptığıma eminim. Ancak Mal müdürlüğü tarafından kuruma ait farklı hesaplara ödemelerin aktarıldığını düşünüyorum. Bu paralar havuzdan alınırken ilgili SGK memuru en uzak tarihten başlayarak borçları kapattığı için 2013 takvim yılına ait borçlara eski borçlara kaydırılmış benden önceki müdürlerin borçları silinmiş benim borçlarım aynen kalmıştır. Havuzdaki paralar takvim yılı itibarıyla mı yoksa eski borçlardan başlayarak kapatılması gerekiyor bu konuda yasal mevzuat ve yönetmelik varmıdır. Bu konuda beni aydınlatırsanız memnun olurum.

 18. İş kazası dolayısıyla ilk 10 gün daha sonra 20 gün rapor verildi SGK aradığımda rapor parasının arşive kaldırıldığı bilgisini verdiler niye arşive kaldırılmış olabilir ne yapabilirim

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK Müdürlüğü ile iletişime geçiniz.

 19. Rapor ödemeleri PTT aracılığı ile yapılmaktadır. Hesap tanımlatma işlemleri kaldırılmış olup rapor ödemelerinizi yalnızca PTT üzerinden alabilirsiniz.demişsiniz. peki emanete alınlar içinde ptt den mi almak gerekmekte
  PTT ye gidildiğinde anında alabilecekmiyim farklı bir işlem yapmam gerekmektemi

  • Merhaba. emanete alınan ödemeniz varsa bağlı olduğunuz SGK Muhasebe servisiyle iletişime geçiniz.

 20. 13 10 2016 tarihinde yatan rapor parası emanete alındı yazıyor o parayi nasıl alabilirim

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK Muhasebe servisiyle iletişime geçiniz.

 21. Merhaba esim 3aylik istirahat raporu bitti ama parasını alamiyoruz.isyeri onayladim diyor. Sgk onaylanmamis diyor.para yok nerde takildi bilmiyoruz.yardimci olabilir misiniz?

  • Merhaba. Raporunuz bittikten sonra ödemenizin yapılabilmesi için rapora hastanenizden Başhekim onayı verilmesi ve iş yeri onayının muhasebeciniz tarafından yapılmış olması gerekir. Ödemeniz yatmıyorsa bu onayların tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol ediniz

 22. Belirtilen bankalarda başka bankadan hesabımız varsa ne yapmak gerekir albarakatürk bankasından hesabım var hesap tanımlamaya bu banka yık oyuzden hesabı tanimlatamiyorum ne yapmam gerekiyor

  • Rapor ödemeleri PTT aracılığı ile yapılmaktadır. Hesap tanımlatma işlemleri kaldırılmış olup rapor ödemelerinizi yalnızca PTT üzerinden alabilirsiniz.

 23. Eşim 32. Haftadan önce işten çıktı kısa bir süre sonra iş teklifi geldi bu süre zarfında ise baslamadan çalışabilir raporu aldık daha sonra ise basladi 18 gün çalıştı izne ayrıldı doğum gerceklesti ama şuan çalıştığı iş yeri onay veremiyor rapora o ekran çıkmıyor ne yapmamız lazım rapor işveren tarafitara arsicde deniliyor

  • Merhaba. Eski işyeri ile görüşüp raporu ‘Personelim Değil’ şeklinde işaretlettirip daha sonra yeni iş yerinden onaylatmanız gerekir.

 24. Merhaba,emanete alınan analık ve rapor paramı banka hesabı tanımlamama rağmen 10 gün geçti hala yatmamış.Ne yapabilirim???

  • Merhaba. E-Devlet üzerinden yapılan hesap tanımlamalarında bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz. BAğlı olduğunuz SGK Muhasebe servisi ile görüşünüz.

 25. e devletten baktıgımda emanete alınmış yazıyo ne yapmam gerek

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK nın Mali Hizmetler Müdürlüğüyle görüşüp işlem yaptırdıktan snra ödemeyi PTT den alabilirsiniz.

 26. Merhaba: ben 5 martta is kazasi gecirdim ve ameliyat oldum 30 gun rapor verildi acaba rapor param kacinda yatar yani bi kismi yatabilirmi oyle bi durum oluyor mu

  • Merhaba. Raporun işbaşı tarihi gelmeden herhangi bir ödeme alamazsınız. Kısmi ödemeler; işyerinin raporunuzu 10’ar günlük parçalar halinde bölerek onaylaması halinde mümkündür. Rapor ödemeleri İşyeri onayından yaklaşık 10-15 gün sonra PTT ye yatırılmaktadır.

 27. Merhaba, banka hesabımı tanıttım ancak hesabıma para 1 hafta geçmesine rağmen yatmadı hala emanete alıntı durumunda. Şahıs ödemeleri sorgulama ekranında durum:bankadan para geri gelmiş. Ödememe sebebi:son ödeme tarihi geçti şeklinde. Aşağıda da şahıs ödemelerinizin aktarımına dair talebiniz bulunuyor yazıyor. Fakat hala bir ödeme olmadı. Parayı alıp şirketime teslim etmem gerek. Daha fazla beklemeli miyim yoksa farklı bir aksiyon mu almam gerekiyor? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz ilin SGK Mali Hizmetler Müdürlüğüyle görüşüp işlem yaptırmanız gerekmektedir.

 28. Benim rapor durumuma bilgi yok yazıyor rapor param postaneye yatmismidir çekebilirmiyim.

  • Merhaba. Raporunuza işlem yapılmamış olabilir. Raporun işbaşı tarihinden 15-20 gün sonra E-Devlette herhangi bir bilgiye ulaşamıyorsanız bağlı olduğunuz SGK ya başvurunuz.

 29. Merhaba
  Ben 2010 Yılında Trafik Kazası Geçirdim
  80 Gün Raporum Bulunmakta
  O Günlerde Rapor Parasını Talep Ettim
  SGK Beni Çok Oyaladı Dosya Eksik Hastane Göndermedi gibi Şeyler Söylediler Bende Hastanelerden Raporları Aldım Bunlara Götürdüm.
  Ptt Ziraat Bankası Hepsinden Dönem Dönem Kontrol Ettim ama O Para Birtürlü Yatmadı Şimdide Zaman Aşımı Diyorlar.
  Peki Ben Bu Hakkı mı Nasıl Alcağım?

  • Merhaba. Trafik kazası geçirmişseniz SGK ya Trafik Kazası Tespit Tutanağınızı götürmeniz gerekirdi. 5 yıllık süre içinde gerekli belgeyi temin edememişseniz zaman aşımına uğramış olabilir. üzerinden 5 yıl geçmiş raporlar üzerinde her hangi bir hak talep edemezsiniz.

 30. Ansan merkez odeme bana 1000tl emekli parasi göndermiş haberim olmadi bankadan geri gitmiş gerekce5ödememe sebebi sontarihi gecmis yazıyor bnde yeni gördüm edevleten şahıs ödemelerine baktim neyapmaliyim 05437697523

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGk nın Mali hizmetler bölümü ile görüşüp Emanete alınan ödemenizin yeniden PTT ye aktarılmasını talep etmelisiniz.

 31. merhaba. 08.06.2017 bankaya gönderilme tarihli rapor ücretimi almayı unuttum. geçen ay PTT ye gidip sordum bizde görünmüyor dedi. ancak benim şöyle bir sorunum var. bu rapor parası ödeme durumu ödendi olarak görünüyor e-devlette ancak ben bankadan yada PTT den bu parayı almadım. bu para acaba SGK ya mı gitti yoksa başkasına mı ödendi?

  • Merhaba. rapor ödemelerinin PTT ye aktarılmasından önce Ziraat bankası aracılığıyla Hesap tanımlaması yaptırmışsanız ödemeniz PTT ye değil Tanımlanan hesaba gider. Tanımlı hesabınız yok ise yeni uygulamaya göre ödemenin PTT ye yatırıldıktan sonraki 2 ay içinde ödemeyi almazsanız Emanete alınır. Emanete alınan ödemeyi aktifleştirmek için Bağlı olduğunuz SGk nın Mali Hizmetler bölümü ile görüşmelisiniz.

 32. Merhaba benim rapor başlangıç tarihim 06/02/2018 bitiş 18/03/2018 ancak e-devletten baktığım zaman bitiş 28/02/2018 görünüyor.Alacağım ücret yazıyor ama Durumda da bilgi yok yazıyor PTT gidip sormam gerekir mi?

  • Merhaba . 20 gün üzeri raporlarda işveren onayı ile raporunuz 10 ar günlük parçalar halinde ödenebilir. sizin örneğinizdeki gibi rapor bitmeden bir kısım ödeme çıkarılabilir. E-Devlette bankaya gönderildi ibaresini gördüğünde PTT den ödemenizi çekebilirsiniz.

 33. Merhaba, yazinizda belirttiginiz gibi sgk sistemine ziraat hesabimi tanimladim.Bu etaptan sonra rapor odenegi otomatik olarak tanimli hesaba mi gececek? yoksa ekstra birsey yapmam gerekiyor mu? Tesekkurler

  • Merhaba. Hesap tanımlama işlemi yaptırdıysanız bunun dışında herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan ödemeleriniz tanımlı hesabınıza yatırılacaktır.

 34. Hakan bey merhaba, Ben hesabimi tanimlamistim ve dogum param ödendi olarak görünüyor ancak ne hesabima para geldi nede şube ye yatirildi sgk da odendigi konusunda israr ediyor hic boyle bir duruma sahit oldunuz mu ne yapmam gerekiyor

  • Merhaba. Sizin örneğinizdeki gibi durumlarda genellikle Hesap tanımlaması yaparken hesap numarasının yanlış yazılmasından kaynaklı sorunlar yaşanıyor. SGK sistemi tanımlı hesaba ödemeyi gönderir fakat hesap numaranız yanlış olduğundan ödeme gerçekleşmeyecektir. Banka SGK ya referans numarası verir ancak ödemeyi almamışsınızdır. bu durumlarda Bağlı olduğunuz SGK nın Mali Hizmetler bölümüyle görüşüp hesabınızı güncelletmeniz gerekir.

 35. Merhaba; ödeme durumumda sadece 5 yazıyor. Daha önce tanımladığım hesaba ödeme yapıldı ama yüklü miktarda olanın altında açıklamada 5 yazıyor. Bunun anlamı nedir. İyi çalışmalar

  • Merhaba. Rapor durumunda genellikle Bilgi yok-Ödendi-Emanete alındı tarzında ibare bulunur. Bahsettiğiniz bilginin Rapor durumunda değil de farklı bir bölümde olduğunu düşünüyorum . bunun için Alo 170 den bilgi alabilirsiniz.

 36. İş göremezlik parasını e devletten araştırdım 10 01 2017 ödendi yazıyor bankayada 27 04 2017 de yatmış ama ben almadım ne yapmalıyım

  • Merhaba. SGK sistemi herhangi bir banka hesabını tanımlatmışsanız ödemenizi o hesaba yönlendirmiş olabilir. Bağlı olduğunuz SGK nın Mali Hizmetler Bölümünden bilgi almalısınız.

 37. Merhaba 10 01 2017 iş göremrzlik parası çıkmış ama ben almadım sorguladım ödendi yazıyor ben ne yapmalıyım

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK nın Mali hizmetler bölümünden bilgi almalısınız.

 38. Geri bildirim: Rapor Parası Sorgulama, Rapor Parası Nezaman Yatar ? | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi

 39. merhabalar ben bakna hesabı tanımlattım ödeme durumunda bankaya gönderilmeyi bekliyor diyor ne zaman hesabıma geçer acaba pazartesi günü tanımlamayı yaptım teşekkürler

  • Merhaba. Normalde 3 iş günü sürüyor bankaya gönderilmesi. Sgk ile görüşün

 40. Merhaba,
  Banka hesabı tanımladım. Bundan sonraki iş görmezlik ödemesi o banka hesabıma mı yatacak yoksa yine PTT’den mi almam gerekecek?

  Teşekkürler.

 41. Geri bildirim: Emzirme Yardımı Şartları, Emzirme Yardımı Sorgulama  | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi

 42. Merhaba
  29 ekim tarihinde motorumla tek basima kaza gecirdim ve kalkip yola devam ettim.Is yerine vardigima bacagimin yarildigini farkettim ve hastaneye gidip tedavi oldum.20 gun rapor aldim.Rapor parasi yatmasini beklerken ustunden 2 ay gecti ve dun aradigimda Sgk kaza tespit tutanagi istemis ve raporu arsive kaldirmis.Nasil bir yol izlemem gerekiyor.

 43. Merhaba

  Ben 29 Ekin 2017 tarihinde motorsikletimle tek basima duserek kaza gecirdim ve o sekilde ise gittim.Is yerine vardigimda bacagimda derin yara oldugunu farkettim hastaneye gidip tedavi olup 20 gun rapor aldim.Sgk rapor parasi odemesini beklerken dun aradigim raporunuz arsive kaldirilmis ve kaza tespit tutanagi ibraz etmemi istemisler.Nasil bir yol izlemeliyim?

  • Merhaba. Trafik kazası tespit tutanağı ile birlikte sgk ya gitmeniz gerekir. Kaza tutanağını vermezseniz ödeme yapılmaz. Kaza tutanağı tutulmadıysa gidin olmadığına dair beyan verin.

 44. eylül 2010 yılında aldığım rapor 2011 kasım ayında işleme alınmış ve 2012 ağustos ayında bankaya gönderilmiş. 5 yıllık süreç geçti biliyorum ama rapor aldığımdan 2 yıl sonra bankaya gönderilmiş. süre çok uzun olduğu için hak talebim doğar mı

  • Merhaba. Alabilirsiniz. Banka hesabınızı sisteme tanımlayın siz.

   • cevapladığınız için teşekkür ederim

 45. Geri bildirim: Rapor Parası Ne Kadar 2018, Rapor Parası Hesaplama 2018 | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi

 46. Merhabalar doğum icin 32. Haftada aldigim 20 kasım başlangıç tarihli isgöremezlik raporum e devlette gorunmuyor 170i aradim ordada göremediler işveren tarafından raporum işlenmediyse ödeme alamicakmiyim ne yapmaliyim

  • Merhaba. Rapor hastane tarafından girilmemiş olabilir mi ?

 47. Merhaba
  Benim yukarda belirttiğiniz bankalarda hesabım yok..sadece iş bankasiyla yapi kredi de hesaplarim var..diğrr bankaların birinden yeni hesapmı açmam gerekiyo yoksa pttden alabilirmiyim?

  • Emanete alınan para için hesap açtırmanız gerekir .Ya da SGK’ya uğrayarak dilekçe verebilir ve emanete alınan paranızın PTT ye gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

 48. Slm Hakan Bey.2010 yılının 9 ayında 3 günlük bir rapor vardı.E devlet sgk bölümde rapor tarihi 09 11 2010 bitiş 11 09 2010.isleme alınma tarihi 27 07 2011 bir sene sonra..ikginc tarafı ise 50.7 tl yi bankaya gönderme tarihi 2015 yılı.Durum ise emanete alındı yaziyor yapmalıyım.ilginize çok tesk edrim

  • Merhaba. Banka hesabı tanımlayarak emanete alınan paranızı alabilirsiniz.

   • Banka hesabini nereye tanimlayacagim.nasil yapacağım.suan sgk öte ile çalışıyor.yardimlarinuzdan dolayı cok tsk ederim

    • Hesabınızı E devlet sistemi aracılığı ile tanımlayabilirsiniz. Yazımızda nasıl yapacağınız ayrıntılı anlatılmıştır. ayrıca tanımlanabilecek anlaşmalı bankalar da belirtilmiştir.

 49. Konu hakkinda paylaşımınız çok yardımcı oldu.teşekkürler..

 50. Sgk 170 onerdi aradim talep olusturdum hesabima yatmasi icin 3 gun sonra ara dediler aradim sonuclanmamis dediler 3 gun gecti tekrar aradim hesaba gecmesi icin onay verilmedigini soylediler nedenini ogrenmem icin tekrar talep olusturttu 3 gun sonra tekrar ara dediler :/

 51. Geçen seneden is kazası raporum var parayi almadim emanette gozukuyor 1 aralikta banka hesabı tanimladim 5 aralik olmasina ragmen para hesabima gecmedi ptt gittim paranin sgk da oldugunu soylediler gidip sgk ya basvurmalimiyim yoksa hesaba aktarilirmi ?

  • Merhaba. Hesap tanımlama işleminin ardından paranın banka hesabınıza gönderilmesi 3 işgünü sürüyor. En geç Cumaya kadar para hesabınıza geçer. Geçmezse SGK ile görüşün.

   • Zaten banka hesabi tanimlayali 5 gun oldu
    T.VAKIFLAR BANKASI T.A.O. AIT ŞUBESİ/AYDIN ŞUBESINDEKI TR IBAN NUMARASINA SAHIP 0 NOLU HESABA ŞAHIS ÖDEMELERİNİZİN AKTARILMASINI DAIR TALEBINIZ MEVCUTTUR. ÖDEME HESABA GÖNDERİLDİĞİNDE, 050 TELEFON NUMARASINA , @hotmail.com E-POSTA ADRESİNE BİLGİ MESAJI İLETİLECEKTİR.
    Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama hizmetini kullanarak, tanımlı banka hesabınızı güncellemek için tıklayınız. Yazisi kaldi 5 gundur

    • İş günü diyorum ama. 5 gün geçmiş olabilir. Cuma günü tanımlamışsınız. 3. iş günü dün doldu. Bugünden sonra yatması gerekir.

     • Para dediginiz gibi cuma gunu yatmadi sgk gittim 170 ara dediler 3 gun gecmesine ragmen aradigimda bilgi olmadigini 3 gun sonra tekrar aramami solediler ne yapmaliyim

     • Bilemiyorum. Normalde hesap tanımlandıktan sonra en geç 3 işgünü sürer. SGK sizi neden Alo-170 e yönlendiriyor ki. Kendileri çözsün problemi.

 52. Merhaba,

  10 gunluk bir is goremezlik param var. 21.11.2017 de HASTALIK BANKAYA GÖNDERİLDİ yaziyor. Ancak bugun PTT’ye gittigimde bizde gorunmuyor dediler. Yazinizi okuduktan sonra banka hesabi tanimladim. Bu banka hesabina yatar mi yoksa sadece emanete aktarilanlar mi banka hesabina yatiyor?

  • Merhaba. Eğer ödemeniz henüz PTT ye gönderilmedi ise tanımlı banka hesabınıza gelir. Eğer gönderildi ise PTT den almanız gerekir. Ancak bundan sonra SGK dan gelen tüm ödemeler tanımlı hesabınıza geçer.

 53. E devletten sorguladigimda. ödeme durumu bilgi yok diyor.bu ne anlama geliyor

  • Merhaba. Henüz rapor ile ilgili işlem yapılmamış anlamına geliyor.

 54. Merhaba, sgkdan annem rapor parası aldı 2 yıl sonra haksız ödeme diye rapor parasını geri istiyor ne yapmalıyız yardımcı olabılır mısınız¿

  • Merhaba. Hangi gerekçe ile geri istiyorlar ?

   • Haksız ödeme demişler bizde anlamadık ama tanıdığımız bir avukata sorduk bugun oda bıze geri ödemeli yapmışlar bundan haberiniz yok muydu dedi galiba iş yeri sıgorta yı yatırmadıgı için şikayet ederiz korkusuyla yapmış böyle bir şey bizim haberimiz olmadan sizce ne yapmalıyız

    • Merhaba. İtiraz edebilirsiniz ama SGK’nın illa ki geçerli bir gerekçesi vardır. İtiraz pek bir şey değiştirmez.

 55. Rapor param zaman aşımına uğraşım paramı nasıl alabilirim

  • Merhaba. Zaman aşım süresi 5 yıldır. Eğer 5 yıl geçmediyse alabilirsiniz

 56. Yapi kredi bankasından tanimli hesabim var para oraya da yatmamis. Bankadan para geri gelmiş ödenmeme sebebi. Ödeme tarihi gecdi diyor ne yapmalıyım ?

  • Merhaba. Yapı kredi bankası anlaşmalı banka değil. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank,Akbank, Burgan Bank, Fiba Banka, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası hesabınız varsa yeniden tanımlatarak ödemenizi alabilirsiniz.

 57. Merhaba, benim 3 Mart 2016 yılından kalan işgörmezlik, yani rapor param var.bunu almayı unuttum ve sorguladığımda emanete alındı bilgisi veriyor. Bende e devlet üzerinden banka tanımlaması yaptım. Başka bir şey yapmaya gerek varmı. Yoksa bu ödeme otomatik olarak yapılırmı?

  • Merhaba. Banka hesabı tanımladıysanız en geç 1 hafta içerisinde ödemeniz tanımlı hesabınıza geçer.

 58. Merhaba ben doğum yaptım 4ay raporluyum doğum paramın 3ayı yattı ama son ayda onay gelmedi diye bir yazı çıkıyor 170şı aradım iyileltirme çalışması var diyor neden böyle bir yazi gelir ödeme çıkmadı diye bilginiz varmı

  • Merhaba. 170 yerine bağlı bulunduğunuz SGK ile görüşseniz daha iyi olur. Raporunuzdaki eksik ne ise ona göre düzeltilir.

 59. 8 aydır her gün arıyoruz ama her seferinde bizi atlatiyorlar banka ya dilekçe verdim PTT gönderdi 8 aydır haftada 2 defa PTT gidiyorum şimdi ise 170 emanette para yoktur diyor ne yapmam lazım..

  • Merhaba. Rapor ödeme durumu sorguladığınızda nasıl bir uyarı çıkıyor karşınıza?

 60. Merhaba 3 ayda rapor aldım 9 ayda bitti emanete alındı diye yazı çıkıyor ne yapmam lazım

  • Merhaba. Hesap tanımlaması yapılması gerekir. Yazımızda nasıl yapacağınız ayrıntılı anlatılmıştır.

 61. 20.04.12 – 27.04.12 tarihleri arasında raporum varmış e devlette gezerken ögrendim ödendi olarak gözüküyor ama ben o şekilde bir rapor parası aldığımı hatırlamıyorum nereden sorgulama yapabilirim…teşekkürler.

  • Merhaba. Size en yakın SGK’ya giderek ödemenin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

 62. Merhabalar ben 21 ğün parmak kırılması sonucu rapor aldım rapor bıttiği ğünün sonuna doktor kontrol demişti benim dalgınlığıma geldi unuttum gidemedim 2 ğün geç gidip kontrol olup raporun bıttıgı tarıne sonuç yazdırıp rapor parası alabılırmıyım kontrol tarıhınde sonuç olmazsa rapor parasını verılmıyeceğini söyledi SĞK siz neler söylersiniz bu konuda.Teşekkürler

  • Merhaba. Raporun sonunu hastaneden çalışır olarak düzelttirebilirsiniz.

 63. Benimde raporun arşive kaldırıldığını söylüyorlar.bunun sebebini öğrenmek istiyorum.is kazası geçirdim bu arada.iş yerim hiç bir sorun olmadığını söylüyor

  • Merhaba. Arşive kaldırılma sebebini SGK’dan öğrenebilirsiniz.

 64. Merhaba.Geriye dönük rapor param vardı fakat alamadım.SGKyı aradım.rapordan önce 90 gün piriminiz olması gerekli dediler.Rapor paranızarşive kaldırılmış dediler. Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler

  • Merhaba. Rapor aldığınız tarihten önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün sigorta priminiz yoksa rapor parası alamazsınız.

 65. Geri bildirim: SGK Rapor Parası Merkeze Gönderildi Ne Demek? | | SGK ve Çalışma Rehberi

 66. SGK rapor paramı ve emzirme paramı geri çekmiş ne yapmam gerekir geri alabilirmiyim.

  • Merhaba. Geri alabilme konusunda takip etmeniz gereken yol yazımızda ayrıntılı anlatılmıştır. Okumanızı tavsiye ederiz.

 67. Merhaba ,4 ay önce rapor aldım e devletten param emanete alındı olarak gözüküyor (ayın 8 ile 14 arasında baktığımda bile ) tanımlama yapabileceğim hesabım da yok bankaya gittiğim de yatmadığını söylediler ne yapmam gerekir ?

  • Merhaba. Bir banka hesabı açtırıp bu hesabı sisteme tanımlamanız gerekir. Yoksa alamazsınız ödemeyi.

   • Merhaba, bu hesap ailemden birinde varsa da olur mu ?

    • Hayır sizin adınıza olması gerekir. Sadece Ziraat Bankası da değil. Halk Bankası, Vakıf Bank, Garanti Bankası, Akbank da olabilir.

 68. merhaba, 2011 yılında 84,5 tl rapor param var e devletten emanete alıntı olarak gördüm
  170 i aradım başvuru yaptım , vakıfbankdan hesabımı tanımlattım yinede alamadım ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

  • Merhaba. Hesabı tanımladıysanız hesaba geçmesi gerekir. Bir problem vardır. SGK ile görüşmenizi tavsiye ederim.

 69. 31 temmuzda e devlette rapor paramın bankaya aktarıldığı görünüyor. 170 i aradığımda ptt ye dediler ama 2 gündür ordada görünmüyor. Sebebi ne olabilir?

  • Merhaba. Birkaç gün daha bekleyin sonra PTT’ye sorun. Eğer yine gelmediyse SGK ile görüşün.

 70. 2010 yılında ortapedi amaliyatı oldum bu dönemden kalan bir rapor param varmış haberim yoktu alamadım 26.07.2017 tarihinde SGK şubesine urayarak parayı talep ettim bana verilen cevap zaman aşımına uğradığı için parayı veremeyeceklerini söylediler.Paraya alabilmem için ne yapmam gerek.Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba. 5 yıllık zaman aşımı süresi var. Eğer almadıysanız ödemenizi şimdi alamazsınız maalesef.

 71. Geri bildirim: SGK Rapor Paraları PTT'den Ödenecek, İlk Emekli Maaşı Hangi Bankadan Alınır? | | SGK ve Çalışma Rehberi

 72. Merhaba haizran 26 ve temmuz 8 tarihleri arası rapor aldım 8 temmuzda ise raporumun bittiği gün işten ayrıldım alo 170 i aradığımda raporunuz arşive kaldırılmıştır diyor rapor parasını alamayacakmıyım son 1 yıl içinde 90 günüde geçmiş bukunmakta sgk primlerim

  • Merhaba. Ödeme almanız gerekir. Rapor arşive yanlışlıkla kaldırılmış olabilir. Bağlı bulunduğunuz SGK ile görüşün.

 73. merhabalar 2 aylık raporum bitti alo 170 i aradım raporunuz arşive alındı dendi bu ne demektir rapor ne yapmam gerekir?

  • Merhaba. Yazımızda ayrıntılı anlatılmıştır. Okumanızı tavsiye ederim.

 74. merhaba ben satıs danısmanı olarak calısıyorum 3 4 ay once 3 gun rapor almıstım. E devlet den rapor parası 48 tl gozukuyor en az 3 gunun parası 150 tl cıvarında olması gerekmıyormu

  • Merhaba. Hastalık raporlarında ilk 2 güne ödeme yapılmıyor. Yani 3 günlük raporun 1 gününe ödeme alabiliyorsunuz.

 75. Geri bildirim: Rapor Parası Ne Kadar, Rapor Parası Hesaplama 2017   | | SGK ve Çalışma Rehberi

 76. Merhaba.ben 19.05.2017 de is kazasi nedeniyle raporluydum 23 unde de isbasi yaptim.evraklarimi isyerime teslim edip gerekli islemleri yaptirdigim halde rapor param yatmamis gorunuyo su anda.170 i aradigimda rapor dosyamin arsive kaldirilmis olarak gorundugunu isyerimle gorusmem gerektigini soylediler ama isyeri muhasebeciside gerekli islemleri yaptiklarini onlarla ilgili bir sorun olamiycani soyluyolar.ben sgk ya gidip gerekli evraklarimi gosterip sorunu anlamaya calisicam ama hala kafama takiliyor ben simdi rapor parami alamiycakmiyim?

  • Merhaba. Tabi ki alacaksınız. İş kazasında 1 günlük sigorta priminin yatmış olması bile yeterli. Siz bağlı bulunduğunuz SGK’ya başvurun.

 77. Merhaba ismim Fatih Taş 20.04.2017 ve 11.06.2017 tarihleri arasinda ameliyat oldugum icin raporluydum edevletten isgoremezlik odemesine baktim “bilgi yok” yaziyor tarihler falan tutar var fakat bilgi yok yzisini anlamadim ne demektir.

 78. merhabalar,
  benim hesabım belirttiklerinizin dışında yapı kredi, Ziraat bankasına gittiğim de bu hesaba gönderilemez diye birşey belirtmediler. E-devletten de şuan kontrol ettiğimde rapor paramın bankaya gönderildiğini görüyorum. Ancak henüz hesaplarıma geçmemiştir. Yapı kredi hesabı geçerli mi ? Yeni bir hesap açtırmam gerekir mi ? Bilgi rica ediyorum. teşekkürler

  • Merhaba. Bildiğim kadarıyla 4 banka var sadece. Yapı kredi olmuyor diye biliyorum ama SGK’dan öğrenebilirsiniz bunu.

 79. Emanete alınan param için bankada hesap açıp daha sonra e-devletten tanımlama yaptım şahıs ödemelerinden bankaya gönderildi diyip referans numarasında var bankaya gidiyorum hesapta para yok diyor ne yapmalıyım

  • Merhaba. Bankaya gönderilmesi biraz zaman alıyor. Eğer yine gelmezse SGK’ya uğrayıp bir sorun.

 80. Öncelikle cvpniz için tsk ederim bende olmaz diye biliyordum 170 sgk yı arayıp sizin gibi söyledim öyle birşey yok dediler bana herhangi bir hesap tanımanız yeterlidir.ziraata teslim edildiği gibi hessapiniza aktarılacak o sistem eskidendi şimdi her bankanın hesap nosunu tanımlaması yasal oldu dediler..herbankanin hesapi olur dediler bana. Bunu söyleyen sgk uzmanları 170 ‘deki müşteri temsilcileri

  • Yani dediğim gibi en son bu 4 banka vardı. Diğer bankaların tanımlandığına dair bir bilgi edinmedim. E devlet sisteminden deneyin isterseniz.

 81. Merhabalar benim eşimin parası moda 2 ay almadık diye emanete alınmış diye gözüküyor ziraat bankasına gittik bize parayı geri çekip emanete aldıklarını söylediler.bankadaki bayan bize 170 arayıp teyit ettirmem gerekdigini söyledi 170 arayıp bizden istemiş olduğu herhangi bi bankanın hesap numarasını ziraat bankasına vermemizdi bizde aynısını yapdik yapi kredi hesapi bankaya verdik tekrar ayın 8.ile 14 mu beklicez yatmasını yoksa herhangi bi gün içinde yatarmi bilgi için tskler

  • Merhaba. Yapı kredi olmaz diye biliyorum. Anlaşmalı olan 4 banka var. Vakıf Bank, Ziraat Bankası, Halk Bank ve Akbank. Eğer bu hesaplardan birisini tanımlarsanız ( e devlet sistemi ile de tanımlayabilirsiniz) ayın 8-14 arasını beklemek zorunda değilsiniz. Tanımlama işleminden sonra en geç 1 hafta içinde yatar.

 82. 10 günlük rapor param emanete alınmış 170 aradim geri iade talepi oluşturdum para yatarmi böyle yapinca

  • Merhaba. Evet ayın 8-14’ü arasında Ziraat Bankasına sorun.

 83. Merhaba. Mart 10 mayis 10 arasi 2ayrapormvardi nisan10 ssk cikism oldu mart ayi ucretini aldim mayisayini alamadim nisan 10da cikisimolmus 2 aylik raporumun. 1 ayini aldim otekini alabilirmiym

  • Merhaba. Eğer ikinci raporu aldığınız tarihte aktif çalışan iseniz alabilirsiniz. Değilseniz alamazsınız.

 84. Merhanba 24\02\2017 06/03/2017 tarihleri arasında raporum vardı şyan e devlete girdiğim zaman paramın bankaya gönderildiğini görünüyor ama bankaya gittigim zaman böyle bir paranın yatmadığını söylüyorlar konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

  • Merhaba. Ödemenin bankaya gönderilme işlemi henüz tamamlanmamış olabilir. Bağlı bulundığunuz SGK’ya sorun.

 85. merhaba iyi akşamlar; ben rapor paramı yanlışlıkla kardeşimin ıban ına tanımlamışım, kardeşimin hesabıda blokeli ve para bu hesaba yatmış ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba. Öyle bir şey olmaz normalde sistem nasıl izin verdi. Yapılacak bir şey yok. Kardeşinizin banka ile görüşmesi gerekir.

 86. MERHABA
  09.03.2017 İŞGÖRMEZLİKÖDENEĞİ BANKAYA YATMIŞ.BEN ONU UNUTTUM.
  E DEVLETE GİRDİĞİMDE ŞİMDİ FARK ETTİM.PARAM EMANETE ALINMIŞ.
  8-14 MAYIS TARİHİNDE TEKRAR ZİRAATBANKASINA YATARMI?
  YARDIMINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR

  • Merhaba. Otomatik olarak gelmeyebilir. SGK’ya bir dilekçe vermeniz ya da yazımızda anlattığımız gibi hesap tanımlamanız iyi olacaktır.

 87. merhaba benim sorum şu 20.03.2017 tarihinde iş kazası gecirdim ve 1 hafta rapor aldim 1 hafta sonrasında ağrılarım olduğu icin tekrar hastaneye gittim ve1 hafta daha rapor yazdı doktor ve raporun bitiş tarıhini 03.04.2017 kontrol yazdi ve sonrasında 1 gun daha rapor yazdı bu 3 adet raporun parası toplumu yatar farkli tarihlerde ayrı ayrımı yatırılır

  • Merhaba. Eğer işveren tamamını onayladıysa toplu olarak alabilirsiniz. SGK’dan bilgi alabilirsiniz bu konuda.

 88. Hesap tanımlama işlemi yaptıktan sonra başka bin işlem yapmamıza gerek var mi

  • Merhaba. Hayır başka bir işlem yapmanıza gerek yok. En geç 1 hafta içinde hesabınıza geçmiş olur.

 89. 2011 de yatmis emzirme parsi gozukuyor yil 2017 para emanete alindi diyor e-devlette sgk dilekcemi vermem gerekiyor

  • Merhaba. e-devlet sisteminden hesap tanımlayın. Paranız hesabınıza gelir. Yazımızda nasıl yapacağınız anlatılmıştır.

 90. 2014 yilinda 15 günlük raporum vardı bilgi yok diyor ne anlama geliyor öğrenebilir miyim

  • Merhaba. SGK’ya sorun lütfen. Bilemiyorum.

 91. İyi günler 15.02.2017 ile başalayan ve 24.02.2017 biten 10 günlük raporum vardı bnde bugun bankaya gittigmde param yatmamıştı bnde 170 aradım onlarn dedigi ise dosyam arşive kaldırılmıs bnde şikayet olusturdum iş vereni aradım dedm acaba onay vermedilermin onlar da 03.03.2017 onay verdik dediler sizden ricam sorun nedir acaba şimdiden tskler…

  • Merhaba. Sorunun ne olduğu konusunda bilgiyi SGK’dan almanız gerekiyor. Çeşitli sebepleri var çünkü.

 92. Benim 08.2016 tarihinden 1 aylık raporum var fakat ödemesi hâlâ çıkmadı
  170 i aradığımda incelenmesi için form dolduruyorlar 3 gün sonra aradığımda yine aynı cevabı alıyorum kaç aydır bi sonuca varamadım
  Bununla ilgili ne yapmam gerekiyor
  Yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba. İşyerinizin bağlı bulunduğu SGK hastalık servisine gidin. Neden ödenmediği konusunda net bilgiyi onlardan alabilirsiniz.

 93. Merhaba 2013 de aldığım raporun parasını alamadım uzerinden seneler geçti hala alabilirmiyim ?

  • Merhaba. Evet alabilirsiniz. SGK’ya başvurun.

 94. Benim 2014 ten kalan rapor param emanete alinmisti . simdi baktim 06.07.2016 da bankaya gonderildi yaziyor. Bu parayi alabiliyormuyum belli suresi varmi 2-3 yil gecti cunku…

  • Merhaba. 5 yıllık zaman aşımı süresi var. Parayı almadıysanız Kurum emanet hesaplarına yeniden alınmış olabilir.

 95. Dün sgk ya gittim gss emanet hesabımdaki ücretin ödemesinin yapılmayacağını söylediler, cünkü hala gss kullanıyorum, ve hesabımda gözüken 240 tl edevlette suan gözükmüyor acaba ordaki görevli görmemem için bir işlem mi yaptı anlamadm bulamıyorum hala

 96. Emanette param var fakat dilekçeye ne yazıcamı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba. Öncelikle belritilen bankalardan birinde hesabınızın olması gerekiyor. Hesabı e-devlet sisteminden tanımlamanız yeterli olacaktır. Ayrıca SGK’ya dilekçe ile başvuru yapmanıza gerek yok.

 97. mrb e devletten baktığımda 7 günlük raporum yatmış olarak gözüküyor ancak ben bankadan gıdıp bu meblayı almadım ödendi derken ne demek istiyor

  • Merhaba. Hesabınıza geçmiş olabilir. Ayın 8-14 ‘ü arasında Ziraat Bankasına tekrar uğrayın.

 98. merhaba bende rapor paramı almayı unuttum suan odendi yaziyor ama almadim ne yapmam lazim

  • Merhaba. Ziraat bankasına sorun. Eğer ödemeniz hesabınıza yatmadı ise sgk ile görüşün.

 99. Ben GSS yapılandırma prim borcumu ödemiştim yanlış yada fazla para yatırdığımdan dolayı
  Genel Sağlık Sigortasının Emanet Hesaba Alınan Tutarlarında 75 TL görünüyor bunu nasıl alabilirim acaba geri

  • Merhaba. Bağlı bulunduğunuz SGK’ya dilekçe ile başvurmanız gerekiyor.

 100. Genel Sağlık Sigortasının Emanet Hesaba Alınan Tutarları İade ve Mahsup edilebilir GSS Emaneti deniyor 240 tl lira gibi bi ücret var hesabımda edevletten baktıgımda sahış ödemeleri için banka hesabımı tanımladım ücret hesabıma yatarmı 8-14 tarihini beklemeden yoksa SGK dilekçe vermem gerekiyormu.

  • Merhaba. Emanete alınan GSS primi için SGK’ya dilekçe vermeniz gerekir. Siz yine hesabınızı tanımlayın ama GSS emanetindeki para dilekçe vermeden iade edilmez

 101. slm benim ziraatte krediden dolayı icram var rapor ödemelerimi son 2 yıldır vermiyolar ziaar bankası e devlettede ödendi yazıyo ama borca istinaden almış olabilirmi acaba başka banka tanımlatıp ssk iade istesem başka bankadan alabbilirmiyim

  • Merhaba. Bankanın rapor parasından icra dolayısıyla kesinti yapmaması gerek. SGK’ya iletin bu durumu.

 102. emanete alınan paralar kesin alınabilirmi

  • Merhaba. Tabi ki alınabilir. O sizin paranız.

 103. Genel Sağlık Sigortasının Emanet Hesaba Alınan Tutarları İade ve Mahsup edilebilir GSS Emaneti deniyor 41 lira gibi bi mevla bunuda alabliyormuyuz

  • Merhaba. Evet GSS emanet hesabında fazla ödeme varsa alabilirsiniz tabi ki. Dilekçe ile SGK’ya başvurmanız gerekir

 104. Merhaba GSS prim sorgulama sayfama girdiğimde geçmişte ödediğim prim tutarın bir kısmı için “Durum: İade ve Mahsup edilebilir – Emanet Türü: GSS Emaneti” yazıyor. Ben o tutarı iade alabilir miyim ? Dİğer emanete alınan paralar gibi hesabıma yatırmazlar mı ? Dilekçe yazmam gerekirse örneği varsa link atabilir misiniz lütfen..

  • Merhaba. Eğer GSS emanetinde para varsa iadesini alabilirsiniz.Bunun için SGK’ya dilekçe vermeniz gerekir.

 105. Merhaba,

  Ayın 9’unda emanete alınan iş görmezlik ödeneğim için Vakıfbank hesabı tanımlattım ancak 2 hafta geçmesine rağmen param yatmadı ve hala emanette görünüyor. Hesabımda bir sıkıntı da yok. Hep böyle uzun mu sürüyor?

  • Merhaba. Normalde bu kadar uzun sürmez. Hesap tanımlama yaptıktan sonra en geç 3 işgünü içinde emanetteki paranızın hesabınıza geçmesi gerekir. Lütfen SGK ile bir görüşün.

 106. Slm. Elimde olmayan sepeplerdes dolayı 2013 tarihli rapor parasını alamadım ve emanete alınmış bu ödemeyi nasıl alabilirim

  • Merhaba. SGK sistemine banka hesabı tanımlamanız gerekiyor.

 107. Merhaba, GSS Prim Borcu Sorgulama sayfasına girdiğimde ödemesini yapmış olduğum meblağlar için, “Durum: İade ve Mahsup edilebilir – Emanet Türü: GSS Emaneti” ibaresine rastladım. Bu ne anlama geliyor? İade gibi bir şey söz konusu olabilir mi?

  • Merhaba. GSS kapsamında fazla ödemeniz var. SGK’ya dilekçe vererek iadesini alabilirsiniz.

 108. Slm 2013 yılında rapor paramı işim gereği alamadım ve unuttum 170 arayarak dosya açtırdım İştira ücreti nezaman ziraat bankasına yatar .

  • Merhaba. Takip eden ayın 8-14’ü arasında yatması gerekir.

 109. merhabalar benim raporumun tarihi 2013 sistemden yeni raporumu nezaman alacağıma baktığımda farkettim 2013 yılında olan parayı şuanda nasıl alabilirim

  • Merhaba. Eğer almadıysanız 8-14 tarihi arasında ziraat bankasına uğrayın.

 110. Bankadan Para Geri Gelmis. Ödenememe Sebebi: Ödeme Tarihi Geçti diyor rapor tarihim 22.11.2016 bitiş tarihli idi e devletten banka hesap tanımlaması yaptım 8 gün oldu.ama hesaba geçen para görünmemektedir ne yapmak gerekir

  • Merhaba. En geç 3 iş günü içinde geçer normalde. SGK’ya uğrayın. Bir de onlar baksın.

 111. emanete alınan rapor parasının emaneti kaldırmak için belli bir süresi varmıdır. Daha önce emanette olarak gördüğüm rapor paramı şuan göremiyorum.

  • Merhaba. 5 yıllık zaman aşımı süresine tabi.

 112. Yukarıda anlaşmalı bankalar ile ilgili bölümde e devletten banka tanımı yapabilirsiNiz demissiniz…ama e devlette böyle bir bölüm bulunmuyor….sadece şahıs ödemeleri durumu görüntüleme ve şahıs ödemeleri sorgulama var…buradanda söylediğiniz işlemler yapılamıyor…..

 113. Merhaba dogum paramin yatip yatmadigini kontrol icin e devlete girdigimde sadece emzirme emanete alindi yaziyor analik izni falan yok hastalik yok bunlar siraylami yatiyor

  • 11.07.2016 tarihinde raporum yazildi 1.10.2016 dogum iznim bitti

  • Merhaba. Doğum için analık ödemesi genelde rapor bitiminde ödenir. Konu hakkında bağlı bulunduğunuz SGK’dan bilgi alın lütfen.

 114. Merhabalar analık rapor param emanete alıntı olarak görünüyor. Ancak kurumumdan 4 aylık maasimi aldim.2 ay doğum öncesi ve 2 ay doğum sonrasi olarak.simdi ben bu emanete alinti parasını alip kurumuma iade etmeli miyim yoksa kendilerimi çeker?

  • Merhaba. Parayı çekmeyin hiç . Dursun kurum emanetinde.

   • Şirketinden ödemeyi aldıysa neden para emanette görünür bu parayı alırsa ne olur

    • Merhaba. Soruyu daha açık sorabilir misiniz acaba. Anlayamadım!

     • Yukarıda Dilek hanımın sorusuyla ilgili sormuştum kurumdan parasını tam almış ama SGK rapor parası emanette gözükmekte maaşını tam aldıysa para niye emanette görünür ve bu parayıda bankaya gidip alabiliyor mu

     • Ok anladım şimdi. Eğer çalıştığı işyeri ile SGK arasında sözleşme varsa raporlu olduğu süre boyunca rapor parası almaması gerekir. Bu paranın işveren tarafından ödenmesi gerekir. SGK tarafından ödenen paranın da çekilerek işyerine iade edilmesi gerekir.

 115. merhaba. rapor param e-devlette gözüküyor ama durumu kısmında ‘bilgi yok’ yazıyor. bu ne demek? henüz bankaya gönderilmedi mi demek oluyor? teşekkür ederim.

  • Merhaba. Henüz bankaya gönderilmemiştir. Yine de net bilgiyi SGK’dan almanız yararınıza olacaktır. Bazen sistem doğru sonuç vermeyebiliyor.

 116. Mrb rapor param geçen ay emanete alındı bu ay 8.14 tarihleri arasında herhangi bir iş yapmadan gidip çekebilirsiniz yoksa dilekçemi yazmam gerekiyor teşekkür ederim.

  • Merhaba. Ödemenizin yeniden Ziraat Bankasına gönderilmiş olması gerekiyor. Ziraat Bankası’na uğrayın. Eğer gelmediyse SGK ile görüşün lütfen.

 117. 2014 de rapor param emanete alindi diye gozukuyo ama 8 ile 14 arasinda bankaya gidiyorum para yok cevabi aliyorum ne yapmaliyim parayi alamiyom saygilar

  • SGK sisteminden hesap tanımlatmayı denediniz mi hiç?

 118. 2013 yılında yatan rapor param emanete alındı yazıyor. ayın 8 ile 14ü arasında bankaya gitsem alabilirmiyim?

  • Bankaya ayın 8 inden sonra uğrayın eğer gelmemişse sgkya bir dilekçe ile başvurmanız gerekir.

 119. Merhaba 27.01.2016 başlangıç 03.02.2016 bitiş raporum emanete alındı görünüyor. Bunun için her ayın 8-14 ünü beklemelimiyim. Sgk ya gidip dilekçemi vermeliyim veya tel ile sgk yı arayıp düzeltirebilirmiyim. Nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler

  • Eğer ayın 8-14’ünü beklerseniz ödemeniz yeniden Ziraat Bankasına gönderilir. Bunun için SGK’yı aramanıza gerek yok. Ancak ayın 8-14’ü arasında ödemeniz bankaya gönderilmemiş olursa bu durumda SGK-ŞAhıs ödemeleri banka tanımlama menüsünden banka hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Eğer bunun yaparsanız ödemeniz en geç 1 hafta içinde banka hesabınıza gönderilmiş olacaktır.

 120. Rapor parami emanete alinmis ben bunu geri alabilirmiyim hem analık paramı hem emzirme paramı bide hastalık param emanete alındı analık paramın birincisini çekemedim ama ikinciyi çektim 30.07.2016 doğum yaptım kesin alirmiyim parami

  • Emanete alınan paranızın hepsini geri alabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıf Bank ya da Akbank’tan birinde hesabınız varsa Edevlet sisteminden giriş yaparak SGK-Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama” menusunden hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Eğer bunu yaparsanız ödemeniz en geç 1 hafta içinde tanımlamış olduğunuz hesaba gönderilir. Bu bankalardan birinde hesabınız yoksa gelecek ayın 8-14 ü arasında Zİraat Bankasına uğrayın. Otomatik olarak yeniden Zİraat Bankasına gönderilir para.

 121. Belirlenen bankalarda hesabım yok farklı bir kişinin hesap numarasını versek para yazarmısınız yada daha başka nasıl bir yol izlemem lazım

  • Sizin adınıza yapılan bir ödeme başka birinin hesabına aktarılamaz. O zaman SGK’ya bir dilekçe ile başvurun. Ödemeniz Ziraaat Bankasına yeniden gönderilir. Ayın 8-14 ü arasında alabilirsiniz.

 122. 2 aydır rapor parasi emanete alınmış gözüküyor 3 gün önce hesapa tanımladim rapor param kaç gün içinde yatar paramı geri alabilirmiyim

  • Hesap tanımlama tarihinden itibaren en geç 7 gün içinde hesabınıza geçiyor para. 1 hafta sonra kontrol edin lütfen.

 123. Merhaba 2015 yılında ziraat bankasına yatan rapor paramı bu güne kadar çekemedim ne gibi bir yol izlemem lazım

  • Eğer paranız emanet hesaplarında ise banka hesabınızı sisteme tanımlayabilirsiniz. Ziraat Bankası, Halk Bank, Akbank ya Vakıf Bank hesabı olması gerekir. Bu bankalardan birinde hesabınız varsa Edevlet sisteminde “SGK-Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama” seçenğinden hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Hesabınızı tanımladıktan en geç 1 hafta sonra paranız hesabınıza aktarılır.

   • hesap tanımlı ama yınede emanete alınan para hesabıma yatmadı ne yapmalıyım uzun zamandır hasabım tanımlı aktıf

    • Hesabınızla ilgili bir sıkıntı olabilir. SGK’ya uğrayarak dilekçe ile başvurun o zaman.

 124. Merhaba rapor param emanete alındı göründğü için e devletten hesap tanımlattım.para hesabıma ne zaman geçer ?

  • Ortalama 1 hafta içerisinde ödemeniz hesabınıza gönderilir.

   • Merhaba benim 2016 dan birde 2012 den rapor parası var emanete alındı yaziyo hesap numarası tanimladm param nezaman yatar hesabıma

    • Merhaba.Rapor sürelerinde zaman aşımı 5 yıldır.2012 deki rapor ödemenizi alamazsınız.Hesap tanımlama yaptığınız tarihten 10 gün sonra hesabınızı kontrol ediniz yamadı ise ilgili sosyal güvenlik merkezinin mali hizmetler müdürlüğü ile iletişime geçiniz.