Rapor Parası Nasıl Alınır, Rapor Parası Nereden Alınıyor?Rapor parası nereye yatar? Rapor parasi nerden aliniyor? İş göremezlik ödeneği nasıl alınır ? Rapor parasi nereden alinir? İş göremezlik ödemesi nasıl alınır?  Ssk rapor parası alma? rapor parası hangi bankaya yatıyor? iş göremezlik parası nasıl alınır ?

Bilindiği üzere sigortalıların hastalık, analık, iş kazası ve ya meslek hastalıklarından dolayı almış oldukları geçici iş göremezlik raporları diğer ismi ile istirahat raporları için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geçici iş göremezlik ödemesi diğer ismi ile ile rapor parası ödenmektedir. Bu yazımızda rapor parası için gerekli şartlar, rapor parasının ödendiği zaman aralığı ve ödenen bankalar konusunda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. 

Sıgortadan rapor parası alma şartları nelerdir, sgk’dan rapor parası nasıl alınır?

 • sigorta rapor parası şartları

  sigorta rapor parası şartları

  Hastalık, meslek hastalığı ve analıktan dolayı rapor parası alınabilmesi için:

-Sigortalının rapor almış olduğu ya da doğum yapmış olduğu  tarihten önceki son bir yıl içerisinde en az 90 gün SGK priminin olması, • İş kazası halinde ise sigortalılık niteliğinin bulunması yeterli olmaktadır.

Rapor parası nereden alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan geçici iş göremezlik ödemesi yani rapor parası her ayın 8-14’ü arasında herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden alınmaktaydı. Ancak SGK ile PTT arasındaki protokol gereği 20 Temmuz 2017 tarihinden sonra rapor parası ödemeleri PTT’den yapılacak.. SGK ödemeyi yaptıktan en geç 1 hafta sonra ödemenizi herhangi bir PTT şubesinden alabileceksiniz.

SGK Rapor Paraları Hangi Banka Hesaplarına Aktarılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun şahıs ödemeleri ve rapor paralarını gönderdiği anlaşmalı bankalar şunlar:

 • Ziraat Bankası,
 • Vakıf Bank,
 • Halk Bankası,
 • Akbank..

SGK Rapor Parası İçin Banka Hesabı Nasıl Tanımlanır?

Eğer ayın 8-14 arasını beklemek istemiyorsanız banka hesabını sisteme tanıtlatmanız yararınıza olacaktır. Banka hesabının SGK şahıs ödemeleri için sisteme tanıtılması üç şekilde olabilmektedir.

 1. İlgili bankaya dilekçe ile başvurarak,
 2. Sosyal Güvenlik Kurumu’na dilekçe ile başvurarak,
 3. E-devlet sisteminden talepte bulunarak.

E-Devlet Sistemi İle SGK Şahıs Ödemeleri İçin Banka Hesabı Tanımlama

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen rapor parası ve ya diğer şahıs ödemelerini (Bez parası, tıbbi malzeme ödemeleri v.s.) banka hesabınızdan çekmek için hesabınızı E-devlet sistemi ile kolayca tanımayabilirsiniz. Böylece paranızı banka gişelerinde sıra beklemeden bankamatik üzerinden çekersiniz.Sisteme tanımlatmak için:

Menülerini takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Rapor Paramın Yatıp Yatmadığını Nereden Sorgulayabilirim?

ssk rapor parası sorgulama

ssk rapor parası sorgulama

Rapor parasının yatıp yatmadığı da E-devlet şifresi ile sorgulanabilir. Bunun için:

 • E-devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr adresinden giriş yapın.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Şahıs Ödemeleri Hizmetleri
 • Şahıs ödemesi sorgulama,

Menülerini takip ederek sorgulama yapabilirsiniz.

Rapor Paramı SGK emanet hesabında, rapor parasını nasıl alırım? Eğer Ziraat Bankası’na gönderilen rapor parası ödemeniz varsa bunu SGK sistemlerine tanımlayarak geri alabilirsiniz. Bunu SGK emanete alınan rapor parası başlıklı yazımızdan nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

***KONU HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORABİLİRSİNİZ***

YORUMUNUZ

 1. Merhaba trafik kazasi sonucu 60 gün rapor aldim e devlette işgöremezlik odemesi görünmüyor diyor raporun bitmesine 10 gün var acaba isyerim sgk ya bildirim yapmadimi ne yapmaliyim

  • Trafik kazası tespit tutanağının bir örneğini trafik şubeden alıp sgk ya teslim etmeniz gerekmektedir.

 2. 1925 tl net maaş alıyorum 30 gün bir 7 gün 1 toplam 37 gün iş kazası raporu aldım ne kadar yatar sizce

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1900-2000 TL arası ödeme yapılır.

 3. Benim 5 günlük iş kazası raporum vardı iş yerinden kesilen para 470 SGK nın bana yatan parası 439 bu nasıl olur cevaplarsanız sevinirim

  • Sgk tarafından ödenen tutar brüt kazancınızın üçte ikisidir. maaşınızdan kesilen tutarla sgk tarafından yatırılan tutar aynı olmaz.

 4. merhaba 2012-2014-2016 yıllarına ait raporlarım var, hesabıma yatan ücret emanete alındı diyor.bunlarla ilgili ne yapabilirim

  • Bağlı olduğunuz sgk nın muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmanız gerekir.

 5. Merhaba;iş göremezlik ödemesinde BANKAYA GÖNDERİLDİ yazıyor ancak ziraat bankasında bakiye görünmüyor.Yeni banka tanımladım kaç gün içerisinde yatar ?

  • Bağlı olduğunuz sgk nın muhasebe birimiyle iletişime geçmenizde fayda var.

 6. Merhaba aralık ayı itibariyle devam seklinde 3+3+1 aylık raporlarım var. 78 iş günü primim oldugu icin rapor odemesi alamiyorum fakat raporlu oldugum dönemde primlerim ödendi. Rapor başlangıç tarihi geçerliymiş kanser hastaları için ek bir kanun var mıdır? Hala tedavim devam etmektedir.

  • Merhaba. İstirahatinizin başlangıç tarihinden geriye dönük 1 yıl içerisinde (örneğin; rapor 31.01.2018 de başlamışsa 31.01.2017-31.01.2018 arasına bakılır) 90 günlük priminiz yoksa herhangi bir rapor ödemesi alamazsınız.

 7. Merhaba. 5 yıllık öğretmenim. 5 yıl içinde bircok kez rapor almak zorunda kaldım fakat hiçbirinde ödeme yapılmadı. E-devlette sorguladigimda da görünmüyor. Benim ne yapmam lazım. Teşekkür ederim simdiden.

  • Devlet memurlarına rapor ödemesi yapılmamaktadır.

 8. Benim iki tane ardarda raporum var onar günlük toplam20 gun ne kadar para yatar

  • Merhaba. Asgari kazanç üzerinden tahmini 700-800 TL arası ödeme yapılır.

 9. 25 temmuzda rapor param bankaya gönderildi diyor ayın suan 1. 8-14 arası beklemek mi gerek yoksa ptt den cekebilirmiyim hemen

  • Merhaba. İş göremezlik ödemelerinde 8-14 arası sınırlaması 1 yıl önce kaldırıldı. Ödemelerin SGK tarafından işlenmesini takip eden yaklaşık 10 gün sonra PTT ye yatırılıp istediğiniz tarihte çekebilme imkanı getirildi.

 10. slm 1 aylik rapor parasi nekadar ödeniyor acaba

  • Merhaba. Asgari kazanç üzerinden tahmini 1200-1300 TL arası ödeme yapılır.

 11. Rapor ödemelerinde son üç ay baz alındığını söylüyorsunuz ödenen ikramiyelerde hesaplanıyormu bana memur arkadaşlar ikramiyeleri hesaplamadıklarını söyledi bu konuda bir bilginiz varmı teşekkür ederim

  • Merhaba. prim ikramiyeler; gerçek kazancın yarısını geçemez kuralı gereği, gerçek kazancın yarısına kadar olan kısmı hesaplamaya dahil edilir. gerçek kazancınızın üstünde olan prim ikramiyelerinizin yalnızca gerçek kazancın yarısı kadarlık kısmı ödeme hesabına katılır.

 12. Ben rapor parası yattıktan sonra e devlet üzerinden hesap tanımladım. Bu hesabıma geçicek mi yoksa gene ptt den mi almak zorundayım ?

  • Merhaba. ilk olarak hesabınızı kontrol edersiniz. hesabınıza yatmamışsa PTT ye yönlendirilmiştir oradan çekersiniz.

 13. Merhaba ben 32 haftalık hamileyim dün raporumu çıkartıp izne ayrıldım hastaneden aldığım raporu işyerime verdim izin parası için sgk yada başvurmam gerekiyormu

  • Merhaba. SGK ya başvurmanıza gerek yok. doğumdan sonra e-devletinizden ödemelerinizi kontrol edip PTT ye yattığında çekebilirsiniz.

 14. Maraba eşimin eli bıçak ile kesildi hastaneye gitmmizde adli vaka olarak geçmişler 2 ay rapor umuz var rapor ücreti alabilir miyiz

  • Merhaba. Adli vaka tutanağınızı karakoldan alıp SGK ya teslim etmeniz halinde ödeme yapılacaktır.

 15. 20 hazıran SSK cıkısım yapıldı calısmıyorum ama 100 gun sgk dan yararlanıyorum 15 temmuz Ayağım enfeksiyon kaptı rapor ücreti alabılırmıyım

  • Merhaba. rapor aldığınız tarihte sigortalılığınız bulunmadığından rapor ödemesi yapılmaz.

 16. merhaba ben ramazan bayram haftası 3 günlük rapor almıştım daha sonra bayramdan sonra cuma günü 1 günlük daha rapor aldım ve maaşımdan kesinti olmuş 188 TL bunun ücretini nasıl alacağım yardımcı olur musunuz

  • Rapor ödemeleriniz PTT aracılığıyla yapılmaktadır. en yakın PTT şubesinden ödemenizi alabilirsiniz.

 17. Merhaba ben Fahri olarak diyanette yaz için kuran kursu öğreticiliği yapıyordum 3gün rapor aldım rahatsızlandım maaşımda kesinti oldu sigortadan alabilir miyim bu ücreti

  • Aktif 4/a çalışanıysanız rapor ödemeniz yapılacaktır.

 18. 9 gün bir 10 gün bir 15 gün bir 5 gün bir 7 gün bir rapor aldim farkli devlet hasta hanesinden ödemde sorun olurmu

  • Herhangi bir sorun olmaz fakat ayrı ayrı aldığınız için her rapordan 2 şer günlük kesinti yapılacaktır.

 19. 9 gün bir 10 gün bir 15 gün bir 5 gün bir 7 gün bir rapor aldım ödemeleri yapılrmi vi sorun olurmu

 20. Merhaba iyi günler Nisan ayının ilk haftasında rapor aldım 8 günlük raporum vardı raporu iş yerine verdim fakat aradan 2 ay geçti rapor param daha yatmadı ve şu andan itibaren orada çalışmıyorum ne yapmalıyım

  • Bağlı olduğunuz SGK ile görüşünüz.

 21. Merhabalar, temmuz ayında doğum yapacağım geçen sene Ağustos ayında işten ayrıldım sizce bu ücreti alabilir miyim? Nereye başvuru yapmamız gerekiyor? Kanunda yazan “doğum yapmış olduğu tarihten önceki son bir yıl içerisinde en az 90 gün SGK priminin olması,” bendine binaen soruyorum.

  • bahsettiğiniz gibi son 1 yılda 90 gününüz yoksa herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Bu yüzden bir yere başvuru yapmanıza gerek yoktur.

 22. Merhaba. Yeni bir işe girdim sigorta başlangıç tarihim 23.05.2018. işe başladiktan 20 gün sonra ayağım kırıldı.Parça parça rapor alıyorum ilk 10 gün aldım sonra 2 hafta bir rapor aldım. Benim sorum şu ben sigortadan para alabilicekmiyim ? Alıcaksamda bütün raporların bitmesni beklemem mi gerekli ? Çalistgm yere raporumu veriyorum fakat benim herhangi bir yere başvurmanız gerekli mi yoksa patronumun mu işgöremez olduğumu bildirmesi lazım ? Teşekkürler

  • Rapor ödemeniz yapılacaktır. her raporunuzun bitiminden sonra iş yeri muhasebeciniz raporu onaylayacak ve takip eden 10 gün sonrasında ödemenizi PTT şubesinden alacaksınız. Herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. rapor ödemelerinizi E-devletinizden takip ediniz.

 23. Merhaba ben 2 haftalik hamileyken işten ayrıldım onlar cikarmis gozuktü öncesinde 700 prim günüm var şimdi 6 aylık ken aynı is yerine tekrar girsem işsizlik ödeneği alır miyim ve sadece 1 aylığına girsem sonrasında sıkıntı olur mu

  • işsizlik ödeneğini İŞKUR ile görüşünüz. İşgöremezlik ödemesi için ise doğumdan önceki son 1 yılda 90 gününüz olması gerekmektedir.

 24. Merhaba

  1 hafta sonra bir ameliyat geçireceğim doktorum çalışma şartlarım gereği 15 gün iatirahat raporu yazacağını belirtti. Kaç günlük rapor parası alabilrim. Ve para ne zaman hesabıma geçer

  • 15 günlük rapor için 13 günlük ödeme yapılacaktır. ödemeyi raporunuz bittikten yaklaşık 1 hafta sonra PTT den alacaksınız.

  • Bu sorunun cevabı için bağlı olduğunuz SGK ile görüşün.

 25. 88 günlük heyet raporu aldım ve iş yerime teslim ettim. Hastaneye yatarak lenfoma tedavisine başladim. Ama bir ay sonra sgk nın iş göremezlik hesabında parayı goremedim. Rapor aldığımdan beri sgk ile hiç irtibatim olmadi acaba kayıtmı olmam gerekiyordu?

  • Herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yoktur.ödemeniz çıkmıyorsa muhtemelen raporunuzun işyeri veya başhekim onayları eksik olabilir. detaylı bilgiyi SGK dan alınız.

 26. Merhaba ben doğum izinindeyim öncesinde 90 günlük primim var raporumun bitmesine 2 hafta var ve ben tekrar işe devam etmek istemiyorum yinede rapor parası alabilirmiyim

  • yasal olarak 37 nci haftadan sonra doğuma kadar çalışmanız ve çalıştırılmanız yasaktır. çalıştığınız taktirde herhangi bir ödeme alamazsınız. doğumdan sonra çalışmak istiyorsanız bunu doktor raporuyla ‘çalışabilir’olarak belgelendirip SGK ya başvurmalısınız.

 27. Merhaba, 2017 temmuz ayında raporum var. E-devletten baktığımda ödeme durumu emanete alındı diye belirtilmiş. Ptt ye gittiğimde ödeme alabilecek miyim? veya nasıl bir yol izlemeliyim?

  • emanete alınan ödemeler için bağlı olduğunuz SGK nın Muhasebe birimi ile görüşüp işlem yaptırmalısınız.

 28. İzmir de yaşıyorum Rapor parasını herhangi bir il ptt şubesinden alabilir miyim.

  • 81 ildeki tüm PTT şubelerinden ödeme almanız mümkündür.

 29. Mart ayında 8 gün nisan ayında 8 gün rapor kullandım. 170 aradım raporum darp raporu olmadığı için ödeme yapilmiycani söylediler. Ben rapor paramı almak için nereye başvurmalıyım.

  • Bahsi geçen Adli Vaka ile ilgili adliyeden-emniyetten-savcılıktan adli vaka belgelerini temin edip bağlı olduğunuz sgk ya teslim etmeniz halinde ödeme işlemleriniz yapılır.

 30. 2 SENE KADAR ÖNCE 2 DEFA ANJİYO OLDUM VE 15 ER GÜNDEN 2 DEFA RAPOR VERDİLER.BUNLARLA İLGİLİ PARA ALABİLECEKMİYİM

  • Merhaba. rapor aldığınız dönemde sigortalı çalışansanız ve gerekli şartları sağlamışsanız ödeme yapılacaktır. 5 yıllık zaman aşımını geçirmeden SGK ya başvurunuz.

 31. Merhaba bana 2 ve 8 gun rapor verdiler iş kazası gecirdim 2 gün rapor verdiklerinden sonra saglik ocagina gidip rapor uzatmak istedim 5 gün verdi ve ayni gün devlet hastanesine gittim 8 gün verdi ben 8 günluk raporu is yerine gonderdim 5 gunluk raporu göndermedim ama e devlete baktigimda isyerine gonderdigim 8 gunluk rapor yerine saglik ocagindan aldigim ve is yerine gondermedigim 5 gunluk rapor yatmis ustelik is kazasi yerine hastalik vakasi olarak gorukuyor bu nasil olacak 8 gunluk is kazasi raporum yatacakmi

  • Merhaba. sizin işyerine rapor götürüp götürmemenizin bir anlamı yoktur. hastaneler raporları sisteme kaydederlerse işyerinde ve e-devlette görünür. yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız ilgili hastane ile görüşünüz.

 32. Merhaba ben hamileyim düşük tehdidi olduğu için 10 gün rapor aldım raporum bitti kontrole gittim 10 gün daha rapor aldım sözleşmeli olarak çalışıyorum ve raporum bittiğinde işten ayrılacağım. Bu durumda SGK bana herhangi bir ödeme yapacak mı 1200 günlük sigorta primim var ve ödeme olacaksa tutar ne kadar olur yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

  • Merhaba. rapor aldığınız tarihten önceki 1 yılda 90 gün priminiz varsa ödeme yapılır. ancak işten çıkış sonrası alınan raporlara herhangi bir ödeme yapılmaz.

 33. Merhaba ameliyat oldum omuzdan 60 günlük rapor aldım çalıştığım yere teslim ettim raporu sisteme girdiklerini söylediler kac gün içerisinde yatar bilgi verirmisiniz.

  • Merhaba. Rapor ödemeleri raporun iş başı tarihinden ve işyerinin onayından yaklaşık 10 gün sonra PTT ye yatırılır.

 34. Merhaba iş kazası geçirdim parça parça 33 gün rapor aldım bürüt 5100 lira görünüyor ne kadar ücret alırım birde iş yerim raporları onayladı be kadar sürede yatar teşekkürler

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 3000-4000 TL arası ödeme yapılır.

 35. Merhaba 25.04.2018 günü iş kazısı geçirdim 30 gün rapor verdi doktor bugün raporum bitti rapor paramı nezaman alabilirim acaba teşekkür ederim şimdiden

  • Raporunuz bittikten yaklaşık 10 gün sonra ödemenizi PTT den alabilirsiniz

 36. Selamlar
  Bir ve iki günlük raporların işveren tarafından kesilmesi yasal mıdır

  • Merhaba. 5510 sayılı kanuna göre yasaldır.

 37. merhaba, edevlet te sorguladığımda 122tl emzirme parası emanete alındı gösteriyor. bu parayı nasıl ve nereden alabilirim. izmirde ikamet ediyorum.

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK Muhasebe servisiyle görüşünüz.

 38. Merhaba ben 7 Mayıs da hastaneye yattım 12 mayısta taburcu oldum 7 gün rapor aldım 19 da işe başladım 2400 tl maaşım var ne kadar para alabilirim bir de sadece 7 gün mü alırım hastanede yatığım gün sayılır mı şimdiden teşekkürler

  • Merhaba. Asgari kazanç üzerinden tahmini 300-500 TL arası ödeme yapılır

 39. Merhaba benim daha önceden sigortam yoktur beş buçuk aylık hamileyim sigortalı bi ise girip çalışacağım yarın …iş göremezlik ödeneği alabilir miyim doğumda lütfen yardımcı olur musunuz teşekkürler…

  • Merhaba. İstirahatinizin başlangıç tarihinden geriye dönük 1 yıl içerisinde (örneğin; rapor 31.01.2018 de başlamışsa 31.01.2017-31.01.2018 arasına bakılır) 90 günlük priminiz yoksa herhangi bir rapor ödemesi alamazsınız.

 40. Merhaba ameliyat oldum 81 gun rapor yazıldı 1900 lira bankaya yatmakta nekadar rapor ucreti alirim ve bu 81 gunu parca parcami yoksa rapor bit8ncemi alırim

  • Merhaba. İş yerinizin raporunuzu parçalara bölerek onaylamasıyla rapor bitmeden kısmi ödemeler almanız mümkündür.

 41. Merhaba ben kolum kırıldı 8gün rapor verdi tekrar kontrolde 15 gün daha rapor verdi bunları ayrı ayrımı alacağım ödemesini birde ssk dan iş göremezlik parası için iş verenin bilgimi vermesi gerekiyor yoksa raporu aldıktan sonra direk sskda iş göremezlik görülüyormu raporlarım elimde iş verene vermemeli gerekiyor telefonla haber verdim raporlu olduğumu bilgi verebilirmisiniz

  • Merhaba. SGK nın rapor ödemesi yapabilmesi için iş yerinizin raporunuzu onaylaması gerekmektedir. İş yeri raporları kendi sistemleri üzerinden onaylayacak sizin herhangi bir başvuru yapmanıza gerek kalmadan ödemeniz otomatik olarak PTT ye yatırılacaktır.

 42. Parmağım kırıldığı için 21 gün rapor aldım 21 gün sonunda ise 10 günlük daha rapor verdiler ilk raporun parası yatarmı yoksa hepsi bir olarakmı yatar bide ne kadar ödenek alırım iki rapor için

  • Merhaba. SGK nın ödemenizi çıkarabilmesi için işyerinizin raporu onaylaması gerekmektedir. ilk raporunuz bittiğinde iş yerinize raporunuzu onaylattırırsanız ödemesini alabilirsiniz.

 43. Merhaba iyi günler. Ocak ayının son 3 günü rapor almıştım. Şubat 1 itibari ile de 2 yıla yakın çalıştığım işyerimden ayrıldım. Fakat rapor parasını sorgulamadım.Yatırılmışmıdır parayı çekme süresi ne kadar acaba kaçırdım mı zamanını. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  • Merhaba. İstirahat ödemelerinde zaman aşımı 5 yıldır. Bu 5 yıl içerisinde SGK dan ödemenizi talep edebilirsiniz.

 44. Merhaba ben memurum ve 31 haftalık hamileyim ,dogumumu ikamet ettiğim şehrin dışında yapacağım ,doğum parası başvurusunu ikamet ettiğim şehirde mi yapmam gerekiyor?benim dışımda biri de raporlarıyla bunu yapabilir mi?

  • Merhaba. Kamu çalışanlarına (4c lilere) herhangi bir istirahat ödemesi yapılmaz. Bu sebeple bir yere başvuru yapmanıza gerek yok.

 45. Merhaba iyi günler. İş kazası geçirdim. 12 günlük (5 Ve 7 olmak üzere) rapor verdiler. Rapor parası Kaçıra tutar?? (Brüt 2.050)

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 500-700 TL arası ödeme yapılır.

 46. Kamudan (4C) malulen emekli oldum ve 3 yıldır bir özel şirkette 4A sigortalı olarak çalışıyorum 10 gün rapor aldım ve maaşımdan kesinti yapılacak.Kesinti yapılacak tutarı SGK ödermi? Emekli olup çalışmam bu haktan yararlanmama engel teşkil edermi?

  • Merhaba. Emekli çalışanlar yalnızca iş kazası sonrası alınan istirahat raporlarının ödemesini alabilir. Hastalık vaka türünden alınmış raporların ödemesi emekli çalışanlara yapılmaz.

 47. Merhaba ben işkazası geçirdim maaşım 2800 TL ve sigortam maaş üzerinden yatıyo otuz gün rapor aldım ve rapor parası kaçpara alırım

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1800-2000 TL arası ödeme yapılır.

 48. Merhaba. Ben ise gireli 2 hafta olmuştu o 2 hafta sonunda ameliyat oldum 3 günlük rapor aldim. Ama subat subat ayının sonundaydi. Simdi bende o 3 günlük rapor parasını alabilir miyim. Aradan zaman geçti. E devletten birşey görünmüyo. Simdiden teşekkürler

  • Merhaba. İstirahatinizin başlangıç tarihinden geriye dönük 1 yıl içerisinde (örneğin; rapor 31.01.2018 de başlamışsa 31.01.2017-31.01.2018 arasına bakılır) 90 günlük priminiz yoksa herhangi bir rapor ödemesi alamazsınız.

   • Merhaba. Benim durumum da cok benzer. Calismaya basladiktan 2 hafta sonra 3 gün rapor kullandim hasta oldugum icin. Geriye dönük 90 gün calisma primim var. Bu 3 gün icin istirahat parasi nasil alabilirim? Maasimdan kesilecegini soylediler

    • Merhaba. Rapor başlangıç tarihinden geriye dönük 1 yılda 90 günlük priminiz varsa 3 günlük rapor için 1 gün ödeme alırsınız.

     • Cok tesekkur ederim. Peki neden tam 3 gunu alamiyoruz. Raporlu günün tamaminin odemesini alabilmek için en az kac gün olmali? Bir de 5gunden az kullanilan raporlarda maastan kesme olayi is verenin insiyatifinde midir?

     • istirahatli olduğunuz günleri rapor kaç gün olursa olsun işveren maaştan kesebilir. 5510 sayılı kanunda açıkca belirtilmiştir. istirahat raporlarında ilk iki gün kesilerek ödenir. 30 güne 28 gün, 50 güne 48 gün, 3 güne 1 gün…

     • Bir de geri odeme icin nereye basvuru yapmam gerekiyor?

 49. Merhaba iyi gunler ben kaza gecirdim hastaneden is goremezlik raporu istedim onlar 3 ay agir ve tehlikeli islerde calisamaz raporu verdi benim isim ise agir ve tehlikeli iş bu raporla is goremezlik parasi alabilirmiyim???

  • Merhaba. İş göremezlik ödemesi istirahat raporları için yapılan bir ödemedir. Bahsettiğiniz rapor için herhangi bir ödeme yapılmaz.

 50. Merhabalar, rapor parasını başkası alabiliyor mu?

  • Merhaba. İş göremezlik ödemeleri TC üzerine yatırıldığından kimlik sahibi haricindekilere PTT ödeme yapmaz.

 51. Iygunler bana is goremezlik parasi yatmısti ben bunu 3 senedir çekmemisim unutmustum daha dogrusu bu e devlette gözüküyor halen bu parayi cekebilirmiyim halen

  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK Mali Hizmetler Müdürlüğü ile görüşüp ödemenizi aktif hale getirdikten sonra alabilirsiniz.

 52. Kolay gelsin iyi çalışmalar. Meslek hastalığından ameliyat oldum .ama emekli sandığına tabiyim. Sorum şu? 1 ay rapor verdiler.bende bundan faydalanabiliyormuyum? Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba. İŞ göremezlik ödemeleri aktif 4a çalışanlarına yapılmaktadır. 4c çalışanlarına rapor ödemesi yapılmaz.

 53. merhaba iyi günler işkurdan işşizlik maaşı (iş kaybı tazminatı) alıyorum ameliyat oldum 20 gün rapor verdiler rapor parası alabiliyormuyum? teşekürler

  • Merhaba. İŞ göremezlik ödemelerinde sigortalı olma şartı vardır. Sigortalı aktif çalışan olmadığınız için rapor ödemesi alamazsınız.

 54. 4 gun rapor aldim bugun itibariyle e devlet ustunde bi yere basvurumuyormuyum yoksa sisteme otomatik mi dusuyor? Benim yapmam gereken bisey varmi ozel sektor calisaniyim.

  • Merhaba. Herhangi bir işlem yapmanıza, başvuruya gerek yoktur. Hastaneniz raporunuzu SGK ekranlarına kaydedip iş yerinizin de raporu onaylamasının ardından ödemeniz PTT ye yatacaktır.

 55. Merhaba 24.03.2018 de 5 gün süreli 29.03.2018 de 40 gün süreli 2 adet raporum var. Yorumlardan okudugum kadarıyla işbaşı tarihinden 10 gün sonra ödeme yatarmış ilk 5 günlük raporumun parası bu hesaba göre 10.04.2018 gibi bi tarih de ilk 5 günlük raporumun odemesini alabilirim doğru mu anlamışım? Yoksa ben iş başı yapınca 2 raporumun birlikte mi ödemesi yatar?

  • Merhaba. SGK tarafından rapor ödemesinin çıkarılabilmesi için iş yerinin raporu onaylaması gerekir. İlk raporunuzu iş yeriniz onayladığında, onaylama tarihinden yaklaşık 10 gün sonra ödeme PTT de olacaktır.

 56. Merhaba iyi günler
  6.5 aylık hamileyim şuanda çalışmıyorum ama önümüzdeki hafta iş başı yapacam iş yeri ile bu şekilde anlaştık benim sorum şu iş başı yaptıktan sonra 1.5 ay sonra doğum yapacam doğumdan sonra devletin vereceği 5.500₺ lik desteği alabilirmiyim geçtiğimiz sene içerisinde 9 aylık sigorta ful yattı toplamdada 1700 günlük sigortam var şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar…

  • Merhaba. Bahsettiğiniz örnekteki gibi doğumdan hemen önce çalışmaya başlayıp rapor ödemesi alabilmek için işe girişi yapılan sigortalılar hakkında kurum denetmenlerinin Denetim raporu olmadan işlem yapılmamaktadır.

 57. 2014 trafik kazası gecırdım 8 ay yattım rapor verildi ama rapor paralarını alamadım işede yeni baslamiştım arkadasımın yanında partıme ama arkadas sigortamı kesmedı yattıgım sure boyunca odedı 8 ay lık rapor paramı alamadım alma ımkanımız varmı

  • Merhaba. İş göremezlik ödemelerinde zaman aşımı 5 yıldır. 5 yıl içerisinde hakkınızı talep edebilirsiniz.

 58. Merhabalar 26 Martta 10 gün rapor aldım rahatsızlığımdan dolayı. İş görememezlik ödemesi yapılabilmesi yani para alabilmem için ne yapmam gerekli? iş yeri onayladı mı bilmiyorum?

  • Merhaba.Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.İşbaşı tarihinizden 10 gün sonra Ptt üzerinden kontrol ediniz.

 59. Merhaba ben 5 aylık hamileyim işten 1 ay içinde işten ayrılacağım rapor parası alabilirmiyim ? Eğer alamayacaksam ne zaman kadar çalışmam lazım ve hangi kuruma başvurmalıyım?

  • Merhaba.Tekil gebeliklerde analık raporları standart 112 gün olarak düzenlenir.112 günlük rapor parası almak istiyorsanız rapor süresi boyunca işten ayrılışınızın olmaması gerekmektedir.Aksi halde işten çıktığınız tarih itibari ile ödemeniz kesilir.

 60. Merhaba ben ayak kirilmasi sonucu 16 gunluk rapor aldimyaklasik 1 hafta sonra e devletten isgormezlik belgesi odemisi sorgulattigimda bilgi bulunamamakdadir diyor rapor ozel hastaneden acaba onla ilgisi olabilir mi

  • Merhaba.Raporunuzun işbaşı tarihi gelmeden ödeme alamazsınız.İşbaşı tarihinizin üzerinden 10 gün geçtikten sonra PTT den kontrol ediniz.

 61. Merhabalar ben ayagimdan ameliyat oldum toplam 67 gun rapor verildi daha 25 gunum var raporun bitmesine 67 gunu toplu olarak bitincemi alicam yoksa parca parcami alinir ve tahmini ne kadar alirim

  • Merhaba. uzun süreli raporda işyeri raporu parçalar halince bölerek onayladığı taktirde parça parça ödeme almanız mümkündür. toplu ödeme almak istiyorsanız raporun iş başı tarihini beklemek zorundasınız. 67 gün için asgari ücret üzerinden tahmini 2500-3000 arası ödeme alırsınız.

 62. Benim rapor günüm biteli 4 gün oldu rapor parasını ne zaman alabilirim

  • Merhaba. Raporun iş başı tarihinden 10-15 gün sonra ödemeniz PTT ye yatırılır.

 63. Merhaba ben fabrikada işçiyim, kendi evimizin bahçesinde düştüm dirseğim ve bileğim kırıldı ameliyat oldum, 4 gün hastanede yattım 41 gün rapor aldım, dün raporum bitti ve bana 1 ay daha rapor yazdı ben bunların ücretini ne zaman alırım hepsi toplu mu yatacak yoksa ilk raporum bittiği için ilki daha erken diğeri daha sonra mı yatacak ? tahmini ne kadar ücret alırım ve nerde alıyoruz bu parayı mesaj geliyor mu?

  • Merhaba. 41 günlük ilk hastalık raporu için asgari ücret üzerinden tahmini 1700-2000 arası ödeme alırsınız. İkinci hastalık raporu için asgari ücret üzerinden tahmini 1000-1500 arası ödeme alırsınız. Rapor ödemelerini PTT den alacaksınız SGk tarafından herhangi bir bilgi mesajı gelmeyecek. bizzat gidip PTT den sorgulatacaksınız. İlk raporunuzun iş başı tarihi geldiği için onun ödemesini alabilirsiniz. diğeri için iş başı tarihinin gelmesini bekleyeceksiniz

 64. Merhabalar son 1sene içinde toplam 88gun sigorta primini var ayagim kirildigi iciniçin do bana 45 gün rapor verdi . 90gun meselesinde yorumlara bakarken öğrendim ben şimdi rapor parası alamazmiyim ?

  • Merhaba. Rapor aldınız tarihten geriye dönük 1 yıl içerisinde 90 gün priminiz yoksa hastalık vaka türünden herhangi bir ödeme alamazsınız.

 65. merhaba babam emekli babama birtane kulak ici isitme cihazı aldık ve rapğrunu bugun aldıgımız medıkale verdık bu raporun ucretını medıkal 3 ay sonra kendısınden alacagımızı soyledı acaba boyle bırsey olabılırmı

  • Merhaba. Tıbbi malzeme geri ödemelerini SGK nın Sağlık İşleri Müdürlüğü yapmaktadır. Raporla birlikte ilgili Müdürlüğe başvurmanızı tavsiye ederim.

 66. Ben belediyede taseron çalışan bir elemanım net maaş 3300 civarı brüt 4500 gibi. Kesintinin ne kadar olacağından ziyade böyle bir kesinti olurmu onu merak ediyorum. Şubat başında ve ortasında 2 ser gün rapor kullandım toplam 4 gün ama ayrı ayrı maaş kesilir mi.

  • Merhaba. 2 günlük ve daha az raporlara SGK tarafından ödeme yapılmayacağı için iş vereniniz bu günleri maaşınızdan kesebilir de kesmeyebilir de. Bu sizin iş veren ile karşılıklı anlaşmanıza bağlıdır. En net bilgiyi iş yerinizden alabilirsiniz.

 67. Merhaba bize tıbbi malzeme ücretini bankadan alın diye bir mesaj geldi konu hakkında bilgi verebilir misiniz

  • Tıbbi malzeme giderleri bağlı olduğunuz SGK nın Sağlık İşleri bölümü tarafından yürütülmektedir. ödemeniz PTT ye yatmış ise ödemeyi alabilirsiniz. Yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız SGK Sağlık İşleri Müdürlüğü ile iletişime geçmelisiniz.

 68. Askeri ücretle çalişnim bir yıldır çalişiyom ve sikortam hastalandım 3 aylık rapor verdi kaç para alirim

  • Merhaba Geçmiş Olsun. Sağlık kurulu raporu olarak tek kalemde yazılmış bir rapor almışsanız Hastalık raporlarında 2 gün kesilir 88 günlük ödeme yapılacaktır. Asgari ücret üzerinden 88 gün için tahmini 3.400 – 3.900 arasında ödeme yapılır.

 69. merhaba ben bundan 2 buçuk sene önce bir hafta raporum vardı daha soruşturmadım ama rapor aldığım ay maaşım tam yatmıştı acaba rapor parası alablirmiyim ?

  • Merhaba Geçmiş Olsun. Raporunuzu SGK dan sorgulatmanız gerekir. Hastane raporunuzu henüz kaydetmemiş olabilir. Kaydettiyse bile işveren onaylarınız yapılmamış olabilir. Rapor tarihinden sonraki 5 yıl boyunca rapor ödemesini almayı talep edebilirsiniz.

 70. İyi günler.13.01.2018de işe girdim 08.02.2018 de ameliyat oldum. 30 gün rapor aldım 1 yıl içinde 90 gün pirimim yok bu parayı almam için ne yapmam lazım geriye dönük sigorta yaptırsam alabilir miyim

  • Merhaba Geçmiş Olsun. SGK da geriye dönük prim yatırma işlemi yoktur. Raporun başladığı tarihte 90 günlük priminiz yoksa bu raporun ödemesini alamayacaksınız.

 71. Geri bildirim: Rapor Parası Sorgulama, Rapor Parası Nezaman Yatar ? | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi

 72. merhaba,

  e-devlette hesabı Ocak 2018 itibariyle tanımlattım. bundan önceki ödemeler tanımlı banka hesabına iletilir mi?

  Bilgilendirmenizi rica ederim.

  • Merhaba. Henüz gönderilmemiş ödemeler ile SGK emanet hesabına alınan ödemeler tanımlı banka hesabına gelir. Gönderilmiş olanlar gelmez hesabınıza.

 73. İş gireli 45 gün oldu .hastane gitm doktor hemen ameliyat olan gerek de bu durumda rapor parısı alabirmiym. 20 gün verdi

  • Merhaba. Rapor tarihinden önceki son 1 yıl içerisinde farklı işyerleri de dahil olmak üzere en az 90 gün priminiz varsa ödeme alabilirsiniz

 74. İyi günler… Konu dışı olacak ama, eşimin doğum sonrası rapor süresi bugün itibariyle sona erdi. Özel kurumda çalışıyordu fakat işe devam etmek istemiyor.
  1-İşsizlik maaşı için son 3 yıl içerisinde 600 prim günü tamam.
  2-Ayrıca son 4 ayda 120 gün şartı var.
  Fakat doğum için 16 haftalık rapor bu 120 gün şartına engel teşkil ediyor mu? Bu durumda kurum işten çıkarırsa işsizlik maaşı alınabilir mi?
  Teşekkürler…

  • Merhaba. İşten çıkış verilirse alabilir. Rapor süreleri son 120 gün hesabında kesinti olarak kabul edilmez.

 75. Ptt den nasıl alacağım parayı harhangi bi belge bişey istiyorlar mı?

 76. Hakan Bey merhaba ,

  Dün e-devlet üzerinden Ziraat banka hesabımı tanımlattım . Geçen aydan 3 günlük raporuma istinaden şuan da ödeme durumun da merkeze gönderildi yazıyor ve tanımlattıgım hesap menusunde de hesabım aktif yazmakta . Benim param kesin olarak Ziraat bankası hesabıma mı yatar ? Ayrıca bugün ödeme sağlanır mı sizce , iyi çalışmalar dilerim .

  • Merhaba. Eğer ödeme PTT ye henüz gönderilmediyse tanımlı hesabınıza gelir. Bugün gelmesi zor. Gelecek hafta gelir.

 77. merhaba ben sigortasız çalışıyodum acil ameliyat geçirdim rapor aldım ama iş yeri sigortamı yatırmadığı için geçersiz sayıldı iş verenden isteme hakkım varmı

  • Merhaba. İşverenden isteme hakkı yok maalesef.

 78. Geri bildirim: Rapor Parası Ne Kadar 2018, Rapor Parası Hesaplama 2018 | | SGK ve Çalışma Rehberi

 79. 25.11.2017 tarihinde iş kazası geçirdim bu tarihten beri raporum var ve altı ay kadar daha sürecek e devletten baktığında herhangi bir ödenek gözükmüyor maaşın asgari ücretten yatıyor ama benim aldığım ücret ondan fazla siğorta bana ödenek yapar mı veye ne zaman yapar iş yerinden de ödenek almalımıyım

  • Merhaba. İşvereniniz raporunuz için bildirim yapsın. Sonra SGK ile görüşün. SGK ödemenizi yapsın. Raporda bir sorun ya da eksik olabilir.

 80. Merhaba Hakan Bey, iş yeriyle muhatap olmadan kendi raporumuzla kendimizin de bu işi halledebildiğimizi duydum. Fakat hangi yolu izleyeceğimizi tam olarak bilmiyorum. Net bir yol haritası da yok hiçbir yerde..şimdi raporu alıp, SGK’ ya dilekçe mi vermemiz lazım..yoksa, internetten e-devlet üzerinden de bu durum halledilebiliyor mu ? sizden ricam, raporumuz ile hangi yöntemi ve yolu izleyeceğimizi söyler misiniz ? Şimdiden teşekkürler ..

  • Merhaba. Rapor aldıktan sonra işvereniniz bu raporu en geç takip eden ayın 23’üne kadar onaylamak zorunda. Onaylamasa bile SGK ayın 23’ünden sonra ödeme yapar ve işvereninize ceza uygular. Siz raporunuzu alın. Başka birşey yapmayın. Takip eden ayın 23’ünden sonra SGK ile görüşün.

 81. Mrb bir is kazasi gecirdim sol.omuz ve sag diz den raporluyum gecen aya ait bitmis olan 1 aylik raporim 13.11 2017 de baslayip 13.12.2017 de biiti ayni gun fizik tedavi icin hastaneye yatiim bu 1 aylik raporumun e devletten baktigimda 13.11.2017 den 30.11.2017 die yaziyor ve gun de parada eksik neden kaynaklanir sgkdanmi isverendenki normalde 1 ay rapora 1798 aliyordum tam daha oncede bole parca oldu en son dedigim tarihteki odemesine baktigimda 1011 tl gorunuyor ve rapor bitis 30.11.2017 de bitis tarihi gorunuyor simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.

  • Merhaba. İşveren rapora kısmi onay vermiştir. Ondan eksik ödenmiştir. İşveren raporun kalan kısmı için de onay versin kalan kısmını da ayrıca öder işveren.

 82. Merhaba 8 aralık 2017 8 ocak 2018 tarihleri arasında ameliyat olduğum için rapor kullanmam gerekti suan raporum devam etmekte rapor parasını alabilmem için raporumun bitmesinimi beklemem gerekli yoksa daha erken alabilirmiyim teşekkür ederim

  • Merhaba. Rapor bittikten sonra ödeme alabilirsiniz.

 83. İyi Günler… Eşim 20.11.2017 tarihinde doğum yaptı. Doğum öncesi rapor tarihinden önce 90+ gün sigorta primi var. Doğum öncesi ve doğum sonrası raporların belgelerini çalıştığı kuruma teslim ettik. Rapor parası için SGK ya bizzat müracaat etmemiz gerekiyor mu? Yoksa SGK müracaatsız yatırıyor mu? Teşekkürler…

  • Merhaba. İşveren eşinizin raporları için çalışmazlık girişini yaparsa, raporda da eksik yoksa SGK’ya uğramanıza gerek yok. Ancak size tavsiyem uğramanız. Doğum öncesi için ödeme yapılsın.

 84. Merhaba ben 17/10/2017 de 10 günlük rapor aldım 27/10/2017. Bitti tekrar 10 günlük rapor verildi doktor tarafından iş yerine bildirdim iş yeri çıkışımı verdi işten ayrıldıktan sonra 10 günlük rapor parasını alabilirmiyim ikinci raporu bir yere vermem gerekiyormu sistemde belli olurmu

  • Merhaba. İşten ayrılış tarihinden sonraki 9 uncu güne kadar olan raporlar için ödeme alabilirsiniz. Sonrası için alamazsınız

 85. Merhaba. 24.11.2017 tarihinde kaza sonucu kolum kırıldı. O gün rapor almadım, 18.11.2017 den 25.11.2017 e kadar 8 gün rapor kullanmak istiyorum. Şu an taşeron olarak çalışıyorum. maaşımız aylık yatıyor ama ay üzerinden mi yoksa gün üzerinden mi hesaplanıyor bilmiyorum. Rapor parası alabilmem için bu ayrıntının bir önemi var mı? ( 3 yıldır çalışıyorum)

  • Merhaba. Hayır o ayrıntının bir önemi yok. Önemli olan rapor aldığınız tarihten önceki son yıl içerisinde en az 90 gün sigortanızın olması

 86. Merhabalar Hakan Bey,
  19 Ekim-20 Kasim arasi raporluydum, is yerime Ekim ayinda evraklari ulastirdim ve hemen sisteme girdiklerine dair teyit aldim. Ancak bugüne kadar edevlette bir giris gözükmüyor. 170 i aradim, onlar da kayit olusturdular cünkü sistemde birsey gözükmüyor. Bu kadar uzun sürmesi normal mi?
  Desteginiz icin tesekkür ederim

  • Merhaba. Bu kadar uzun sürmez normalde. Alo 170 yerine bağlı olduğunuz Sgk ya sorsanız daha çabuk bilgi alırsınız.

 87. Merhaba bilgili olusunuzdan dolayi oncelikle sizi kutlarim cunku hic kimse dogru duzgun birsey bilmiyor sigortasiz calistirildigim is yerinde calismamin 13. Gununde sol el isaret parmagim koptu yerine dikildi fakat parmak yok sadece görüntü de var 13 gün yatarak 129 günde ayakta raporum var 59 gün ameliyat olduğum hastaneden 70 günde kartal devletten hastanesinin fizik tedavi bölümünden 3 doktorlu heyet raporum var halen tedavim devam ediyor hiç bir ödenek alamadım şuanda davalık olduk acaba rapor paralarımı alabilirmiyim saygilarimla

  • Merhaba. İş kazası ise tabi ki alabilirsiniz. İşveren tarafından sigorta bildirimi ve iş kazası bildiriminin yapılmış olması gerekiyor. Bağlı olduğunuz SGK’ya uğrayın ve son durumu kontrol ettirin.

 88. İşsizlik ödeneğini yalnız yazdım rapor parası alabilirmiyim diye soracaktim

 89. Merhaba ben 2017 nin 8. Ayında isimden ayrıldım 12 ay çalışmıştım sonrasında 4ay boş kaldım şimdi ise 11.ayin 7 sinde iş başı yaptım 14 .12.2017 de 15 günlük iş göremezlik raporu alicam ameliyaimm var işsizlik ödeneği alabilirmiyim

 90. Hocam bürüt kazancım 1836 2 aylık iş kazası raporu aldım 2000 küsür para aldım iş kazası fazla diye biliyorum ne kadar almam lazım hocam lütfen

  • Merhaba. 60 gün rapor aldıysanız 2400 TL yaklaşık ödeme almanız gerekir. Eksik ödeme var mı yok mu SGK ile görüşün

 91. Merhaba 2 aylık iş kazası raporum var e devlet üzerinden baktım iş kazı üçreti yüksek diye biliyorum ama az yattı 2000 küsür yattı neden bunun hesaplaması nasıl doğrumu bu üçret tşk ederim

 92. merhaba ben ameliyat oldum 1 aylık raporumu dün çalıştığım iş yerine teslim ettim bu saatten sonra ne yapmam gerekiyor nasıl ne zaman nerden paramı alabilirim ? paramın yattıgını nasıl anlayabilirim ? kime gideceğim ? sgk ya birşey sormam için gitmem gerekiyor mu ?

  • Merhaba. rapor bitiminde raporunuz işveren tarafından onaylanır. Daha sonra SGK ödemenizi yapar. Sizin rapor bitimine kadar bir şey yapmanız gerekmez.

   • rapor bu ayın 31 inde bitiyor yani bu ayın 31 in den sonra ptt ye gidip para yattıysa almam mı gerekir ?

    • Hemen 31’inde ödenmez. İşveren bitiminde hemen onaylarsa bitim ortalama 15 gün sürer.Yani En erken 15 Ocak 2018 tarihinden sonra alırsınız.

 93. MERHABA BEN 01.11.2017’DE DOGUM YAPTIM 2 AY DOGUM SONRASI RAPORUM DAHA 29.12.2017 TARİHİNDE BİTİYOR.AMA EDEVLETTE BUGUN BAKTIM 30.11.2017 ANALIK PARASI BANKAYA GÖNDERİLDİ YAZIYOR.NORMAL ŞARTLARDA RAPOR BİTİNCE ÖDENMESİ LAZIM DEĞİLMİ..

  • Merhaba. Doğum öncesi rapor bittiyse öncesini SGK ödemiştir. Tamamının bitmesi beklenmez.

 94. Bana uc tane ayrı ayrı rapor verdiler bunlarin ne kadarını alabilirim ctesi pazara denk gelen gunler var bana bi uardimci olursanız sevinirim tel

  • Merhaba. Kaç gün rapor aldınız.? Aylık brüt kazancınız ne kadar ? Raporlar birbirinin devamı mı yoksa birbirinden ayrı mı

 95. Merhaba bana heytten 20 gün daha rapor verildi şimdi 10+20 oldu ilk ödememi ne zaman alırım

  • Merhaba. İşveren onay tarihinden sonra ortalama 15 gün sürüyor. SGK’dan bilgi alabilirsiniz.

 96. Merhaba.rapor param e devlette 9 kasım tarihinde ödendi olarak görünüyor fakat ben bugün ptt ye gittigimde para gözükmüyor bu para başkası tarafından mı çekildi yoksa ptt harici bi hesaptamıdır ( e devlette ödendi görünüyor)acil cevap yazarsanız sevinirim

  • Merhaba. Eğer sistemde tanımlı hesabınız varsa banka hesabınıza yatmış olabilir. Para başkası tarafından çekilemez. SGK’dan bilgi alabilirsiniz.

 97. Merhabalar ben annemi diş protezi yaptırıyorum Hacettepe hastanesinde ordan verdiğimiz paranın % 20 sini devlet geri ödeyecek dediler bize biz bu parayı nasıl nerden alabiliriz çok teşekkür ederim şimdiden

  • Merhaba. Gerekli belgeler ile birlikte (fatura, rapor, reçete v.s. ) herhangi bir SGK’ya başvuru yapabilirsiniz.

 98. Merhaba Hakan bey. eşim 19.10.2017 de doğum yaptı. 32. Haftasında 05.09.2017 de doğum iznine ayrıldı.ama eşim banka çalışanı olduğu için bankası 4 ay ücretli izin veriyor ve maaşını kesinti yapmadan yatırıyor. Yine de bu iş göremezlik raporu parasını alabilir mi?

  • Merhaba. Ayrıca rapor parası ödemesi alamazsınız.

 99. Merhaba 12.11 dan 22.11 a raporluyu çm bu parayı almam için ekstra birşey yapmalımıyım (raporu bir yere götürmek gibi) yoksa edevlette tanımladığım hesabıma ne zaman yatar

  • merhaba. İşveren tarafından onaylandıysa ve raporunuzda bir eksiklik yoksa ödemeniz banka hesabınıza en geç 15 gün içerisinde gönderilmiş olur. Konuyla ilgili SGK’dan bilgi alabilirsiniz.

    • İşveren muhasebecisine elektronik çalışmazlık bildirimi yapılacak deyin. O bilir.

 100. rapor parasını tc veya hesabıma nasıl aktara bilirim.tesekürler.

  • Merhaba. E devlet sisteminde SGK bölümünde şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama menüsünü kullanarak banka hesabınızı tanımlayabilirsiniz.

 101. Banka hesabına yatmıştır diyor ama pttye gittim ödenek yoktur dedi neden acaba

 102. Merhaba, nisan 2017 tarihinden beri sigortalı görünüyorum ama arada giriş -çıkış yapıldı. Yani Haziran 2017 de 5 gün , Temmuz 2017 de 4 gün,Eylül 2017 22 gün olarak görünüyor sgk günlerim. Ama şuan 117 günlük sigortam görünüyor. (90 günlük şartı doldurmuş oluyorum). Hamileyim Kasım 25 de 32.haftam doluyor doktordan 37.haftaya kadar çalışabilir raporu alacağım.
  Benim sormak istediğim 37.Haftada çalışabilir raporu aldığım zamanda doğum rapor parasını alabiliyormuyum. Yoksa 32.haftadamı rapor almam gerekiyor?
  Birde eksik yatan günler rapor parasını etkiliyormu?

  • Merhaba.32.haftada her halukarda rapor almanız gerekir. İster 37. Haftaya kadar çalışır raporu alın ister 32. Haftada doğum öncesine ayrılın bu çok önem arz etmiyor. Önemli olan doğum tarihinden önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün priminiz olması gerekir

 103. Merhaba hakan bey eşimin engelli raporu var şimdiye hiç almadım e devlet ten bakınca para geri çekilmiş diyo ne yapmam lazım

  • Merhaba. SGK sistemine banka hesabınızı tanımlatmanız gerekiyor.

 104. Merhaba 11.09.2017-01.11.2017 tarihleri arası raporluydum şirketin onayı olmadığı için rapor ücretini alamadım şirketin onayı e devlet sistemin de ne zaman görebilirim

  • Merhaba. Şirket en geç 23 Aralık 2017 tarihine kadar bu raporunuzu onaylamak zorunda. Onaylamadığı takdirde SGK şirketinize idari para cezası uygular. Ödemenizi her halukarda alırsınız.

 105. Merhaba hakan bey 23.10.2017 03.11.2017 tarihinde raporluydum bana verilen rapor kağıdını işyerine verdim rapor parasını ne zaman ala bilirim sigortaya çıktı gotuememe gerek varmi

  • Merhaba. Rapor paranızı ne zaman alacağınız konusunda SGK’dan bilgi almalısınır. Eğer raporda sıkıntı yoksa ve işveren tarafından da onaylandıysa ortalama 15 gün içerisinde ödeme PTT ye gönderilmekte.

 106. Emzirme parasına ve işgörmezlik talebini e devletten nasıl yapabilirim

  • Merhaba. Ödemeniz emanet hesaplarına mı alınmış?

 107. Merhaba ben 07.10.2017 trafik kazasinda kolum kirildi rapor 10 gun rapor verildi 1 yil icinde 90 gun pirinim yok o donemde askerde oldugum icin alabilirmiyin

 108. ropor parasini bankadanmi ptt denmi aliyoruz edevletten bakinca bankaya gonderildi diyor

  • Merhaba. Eğer SGK sisteminde tanımlı banka hesabınız varsa hesabınıza gönderilir. Yoksa PTT’den almanız gerekir.

 109. Merhaba değerli üstadım yaklaşık 10 ay kadar önce 15 günlük rapor almıştım ama paranın nasıl alınacağına yada para alınacağından haberim yoktu. şimdi böyle bir para hakkı talep edebilirmiyim? ve nasıl bir yol izlemem gerekir? Çok teşekkür ederim

  • Merhaba. Evet alabilirsiniz tabi. 5 yıllık zaman aşımı süresi var. SGK’dan raporunuzun ne durumda olduğu konusunda bilgi alın.

 110. Merhaba 11.07.2012 tarihinde yatan bir hastalık param var ama ben bunu unutmuşum şimdi e-devlet te başka bir şey bakarken gördüm 900 tl civarı bir para emanete alındı olarak gözüküyor.Nasıl bir yol izlemem gerekli bu para için acaba?

 111. Merhaba,
  Banka hesabı tanımladım ancak “Bankadan Para Geri Gelmis. Ödenememe Sebebi: EFT/ HAVALE IADE” ifadesi yazıyor ve bankaya sorduğumda sizin adınıza gelen bir ödeme yok diyorlar. Bunun sebebi nedir?

  • Merhaba. Hesabı ne zaman tanımladınız? Genelde tanımlama tarihinden itibaren 3 işgünü sürüyor paranın hesabınıza geçmesi.

 112. Merhaba ben 18.10.2017 tarihin den 27.10.2017 tarihine kadar rapor aldım SSK dan para almam için bir yere başvuru yapmam gerekir mi

  • Merhaba. başvuru yapmanız gerekmez. İşvereniniz raporunuza onay verdikten sonra en geç 10 gün içinde ödemeniz PTT ye gönderilecektir.

 113. merhaba ben 4 sene önce 1 hafta hafta rapor almıstım parayı almayı unuttum suan sorguladım para görünüyor.Bunu almam için ne yapmam lazım ? Yada zaman aşımımı oldu pttden çekebilirmiyim ?

  • Merhaba. Zaman aşımı süresi 5 yıldır. Alabilirsiniz. Ancak ödeme ne durumda olduğuna dair SGK’ya bir sorun.

 114. Merhaba rapor parası sorgulama yaptığımda bilgi yok acıklaması çıkıyor postaneye gitsem parayı cekebilirmiyim acaba

  • Merhaba. Bilgi yok diyorsa henüz ödeme işlemi SGK tarafından yapılmamıştır. SGK ile görüşün önce.

 115. Merhaba hakan bey.eşim 1 haziran 2017 tarıhinden sigorta başlangıcı var.08 18 2017 tarihinde iş göremezlik raporu aldık. Ve 02 10 2017 tarihide doğum gerçekleşti doğum yani rapor parası alabilir mi? Eğer alamaz ise sorun nereden kaynaklanir.teşekkürler. .

  • Merhaba. Eğer adına yatan prim gün sayısı 02.10.2017 tarihinden önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün ve üzeri ise alabilir. Değilse alamaz. SGK hizmet dökümünü alarak kontrolünü sağlayabilirsiniz.

 116. Merhaba ben 06.09.2017 05.10.2017 arasında raporluydum sorgulama yaptığım zaman miktar çıkıyor PTT den ne zaman alabilirim

  • Merhaba. 1 hafta sonra PTT’ye bir sorun.

 117. Merhaba ben 26 Eylül 2017-05 Ekim 2017 tarihleri arasında 10 günlük rapor aldım. Bi’ internet sitesinde raporu aldığınız ayın primi sayılmıyor diyor o zaman 90 gün primim olmuyor. Ama 1 – 5 Ekim arasına denk gelen rapor günlerinde Eylülü hesaba katınca 90 günü geçmiş oluyor. 5 günlüğü yatar mı yoksa raporun 10 günü de yanar mı?

  • Merhaba. 25 eylül ve öncesi günler dahil edilir. Eylülle beraber tamamlıyorsanız ödeme alırsınız.

 118. Merhaba ben ziraat hesap tanımlattım ama e devlette para gözüküyor ama tanımlı hesaba yatmıyor ne yapmam lazım

  • Merhaba. Ödemeniz PTT’ye gitmiş olabilir. SGK ile görüşün lütfen.

 119. meraba ben rahatsızlığımdan dolayı 1 hafta rapor almışltım 26.06.2015 tarihinde sistem üzerinde bu para yatmış görünüyo o tarihten bugüne zaman aşımana uğramışmıdır ? bu parayı alabilmek için elimde o tarihten kalan raporum kayıp ama sistem üzerinde görünüyo yatılan tutar bu duruma ne yapılabilir ?

  • Merhaba. Eğer rapor paranız emanete alındıysa hesap tanımlaması yaparak ödemenizi alabilirsiniz. Zaman aşımı süresi 5 yıldır rapor ödemelerinde.

 120. Merhaba ben trafik kazası geçirdim ve ayağım kırıldı açık raporum var .Benim kullanmadığım halde benden Trafik tespit tutanağındaki kusur oranı isteniyor bu benim rapor paramın oranını düşürürmü.Ne gibi etkilenir

  • Merhaba. Eğer kazada kusurunuz varsa ödemenizden eksiltme yapılır.

 121. Merhabalar benim sigortam baslayali 1 ay oldu ve ayagm kirildi 2 ay rapor verdi doktor acaba is gorememezlik parasi alabilirmiyim bende ??

  • Merhaba. Bir yıl içerisinde 90 gün yoksa alamazsınız. Ama iş kazası ise alabilirsiniz.

 122. Merhaba ben is kazası geçirdim 10 gün rapor aldım. Edevletten sorgulama 09.10.2017 tanım hesabınıza gönderilecek yaziyor.o tarihte yatarmi. Teşekkür ederim

  • Merhaba. En geç 1 hafta içerisinde hesabınıza gönderilmiş olur ödemeniz.

 123. 2017 Ağustos ayinda ameliyat oldum 20 günlük rapor aldim ama 90 gün prim zorunluluğu olduğunu bilmiyordum e-devlet sisteminden baktığımda ÖDEMEDURUMU: BANKAYA GONDERILDI olarak görünüyor ve alacağım tutarda görünüyor ben bu parayı alabilir miyim acaba?

  • Merhaba. Evet öyle yazıyorsa PTT’den alabilirsiniz ödemenizi.

 124. Merhaba rapor parası sorgulama yaptığımda bilgi yok acıklaması çıkıyor bununla ilgili bilgi alabilirmiyim

  • Merhaba. SGK tarafından henüz herhangi bir işlem yapılmamıştır raporunuz için. Bu yüzden bilgi yok uyarısı veriyor.

 125. 27.07.2017 is kazasi gecirdim. 10.08.2017 808 tl rapor parasi yatti 2 ay gecici raporum vardi 2 ay daha uzatildi baska rapor parasi alamadim nasil ve ne zaman alirim

  • Merhaba. Eksik ödenen ödemelerinizi ne zaman alacağınız ile ilgili SGK’dan bilgi alabilirsiniz. Ödemeler PTT’ye gönderiliyor.

 126. merhaba ben mayıs ayında işten çıktım doğum parası alabiliyormuyum

  • Merhaba. İşten çıkmadan önce doğum öncesi raporunu aldıysanız ve doğum tarihinden önceki son 1 yıl içerisinde de en az 90 gün sigorta priminiz varsa doğum parası alabilirsiniz.

 127. Medikalciden cihaz almıştım devlet destekli ptt den tanımlı hesabım var PTT hesabIMA para yatar mı ?

  • Merhaba. Hayır PTT hesabına gönderilmiyor ödemeler. PTT gişesinden alabilirsiniz.

  • Merhaba. Hayır atmden çekilmez rapor parası. PTT gişelerinden almanız gerekir.

 128. Ziraat bankasında tanımlı hesabım var rapor param direk hesabıma yatar mı yoksa illa PTT ye mi gitmem gerekiyor

  • Merhaba. Ziraat Bankası hesabınıza yatar.

 129. Şu an an PTT den mı yoksa benim tanımlı ziraat banka hesabıma mı yatar rapor ücretin teşekkürler

  • Merhaba. Eğer tanımlı hesabınız varsa hesabınıza yatar. Yoksa PTT’den almanız gerekir.

 130. Geri bildirim: İş Kazası Nedir, İş Kazası Bildirimi Nasıl Yapılır? | | SGK ve Çalışma Rehberi

 131. Geri bildirim: Rapor Parası Ne Kadar, Rapor Parası Hesaplama 2017   | | SGK ve Çalışma Rehberi

 132. Geri bildirim: Rapor Bitmeden SGK Rapor Parası Öder mi? | | SGK ve Çalışma Rehberi

 133. Geri bildirim: SGK Rapor Parası Merkeze Gönderildi Ne Demek? | SGK ve Çalışma Rehberi

 134. Geri bildirim: Sigortalıların Yıllık İzin Hakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler - SGK ve Çalışma Rehberi

 135. Geri bildirim: Asgari Geçim İndirimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler - SGK ve Çalışma Rehberi

 136. 3 ay önce medikal dizlik için geri ödeme almak için bekliyorum bu ayda alamadım medikal biz işlemleri yapıcaz siz ödemeyi ziraat bankasından alın demişti 8-14 arası gidiyorum ödeme cıkmıyor bu süre normal mi yoksa bir sorun mu vardır?

  • Ödeme işleminin tamamlanıp tamamlandığı konusunda başvuru yaptığınız SGK’dan bilgi alın lütfen.

 137. Geri bildirim: SGK SSK Rapor Param Emanete Alındı Olarak Görünüyor - SGK ve Çalışma Rehberi

 138. Geri bildirim: Sigortalıların Analık ve Süt İzni Hakları - Sosyal Güvenlik ve Çalışma Rehberi