Toplu İşe Giriş ve Ayrılış Bildirge Girişi 
İşe giriş işten ayrılış bildirgesi nasıl verilir? Sgk toplu işe giriş nasıl yapılır? Sgk işe giriş çıkış bildirgesi toplu giriş ekranı! işe giriş işten çıkış bildirgesi verme! sgk işe giriş çıkış sistemine giriş! Sgk işe giriş işten ayrılış bildirgesi girişi nasıl yapılır ? İşe giriş ve işten ayrılış nasıl verilir? sgk işe giriş çikiş uygulaması! sgk toplu giriş sistemi nasıl kullanılır! sgk toplu işten çıkış nasıl verilir? Tüm detaylar haberimizde… 

Bilindiği üzere sigortalı işe giriş bildirgesinin ilk defa tescil edilen işyerlerinde  tescil tarihinden itibaren en geç bir ay içerisinde, tarım, inşaat ve balıkçılık işi işyerlerinde en geç işe giriş tarihinde, diğer işyerlerinde de en geç işe giriş tarihinden önceki gün verilmesi gerekmektedir. Verilmediğinde geç verilen her idari para cezası uygulanmaktadır.Detaylı bilgiyi işe giriş bildirgesi başlıklı yazımızdan edinebilirsiniz.

Aynı şekilde işten ayrılış bildirgesinin de sigortalının işten ayrılış tarihinden itibaren en geç 10 gün içerisinde verilmesi gerekmektedir. Verilmediğinde her bir fiili için idari para cezası uygulanmaktadır.  İşten çıkış bildirgesi başlıklı yazımızdan konu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Mevcut uygulamada her bir sigortalı için işten ayrılış bildirgesi ile işe giriş bildirgesinin ayrı ayrı girilmesi gerekmekteydi. Hal böyle olunca da işverenlere büyük bir iş yükü oluşmakta tek tek girilmesi zaman ve emek kaybına sebep olmakta idi.

Sosyal Güvenlik Kurumu 09.09.2016 tarihinde yapmış olduğu resmi açıklama ile bundan böyle işe giriş ve işten ayrılış bildirgesi işlemlerinin toplu olarak verilebileceği konusunda açıklama yaptı ve yapılacak işlemlerle ilgili uygulama klavuzu yayımladı. Gelin bu klavuzu hep beraber değerlendirelim.SGK Toplu İşe Giriş ve İşten Ayrılış İşlemleri

  • Uygulama İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ VE İŞTEN AYRILIŞ BİLDİRGESİ ekranında kullanıma açıldı.
  • Uygulamaya “Toplu İşe Giriş ve Ayrılış Bildirge Girişi” adı altında yeni bir menü eklendi. (UYGULAMAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ)
  • Verilmesi için yasal süresi geçmiş işe giriş ve işten ayrılış bildirgeleri toplu olarak verileyemeceyek. Bunlar için tek tek giriş yapılması gerekecek.
  • İlgili işyerinde işe girişler toplu olarak verilmediyse bile sistem daha önceki girişleri algılayacak ve toplu olarak çıkış verilmesini sağlayabilecek.

İşe Giriş Bildirgesi ve İşten Ayrılış Bildirgesinin Toplu Girişi Konulu Klavuzu indirmek için TIKLAYINIZ

***KONU İLE İLGİLİ SORULARINIZI LÜTFEN YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ**YORUMUNUZ