Şef Kadrosundaki Memurların 2017 Ocak Zamlı Maaşları


Şef Kadrosundaki Memurların 2017 Ocak Zamlı Maaşları


2017 Ocak memur maaşları ne kadar? 2017 ocak memur enflasyon zammı? 2017 ocak memur zamları? Şef memurların 2017 Ocak zamlı maaşları ne kadar?

SSK ve Bağkur emeklillerinin 2017 OCak ayında alacakları zam ile ilgili detaylı bilgiyi “Tek Kalemde 2017 Zamları” konulu yazımızda vermiştik. Bu yazımızda ise şef kadrosundaki memurlar ile diğer memurların 2017 Ocak ayında alacakları zam oranları konusunda sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Bilindiği üzere devlet memurlarına toplu sözleşme ile belirlenen oran üzerinden her yıl ocak ve temmuz aylarında zam yapılır. Memurlar zamlı maaşlarını 15 Ocak ve 15 Temmuz tarihlerinden itibaren alırlar. Ayrıca 01 Ocak-14 Ocak ile 01 Temmuz-14 Temmuz arasındaki maaş farkları da ayın 15 inde ödenecek maaşlara eklenir. 2017 Ocak’ta memurlar ne kadar zam alacak ve şeflerin maaşı ne olacak? İşte detaylar;2017 Ocak Şef Memurların Zamlı Maaşları Ne Kadar?

Tüm devlet memurları ile memur emeklileri 2017 Ocak ayından itibaren maaşlarını %3 oranında zamlı alacaklar. Ayrıca memurlardan prime esas kazancın %3 oranında da otomatik BES kesintisi yapılacak. Gelecek zam ve BES kesintisi ile birlikte Şef kadrosundaki memurların 2017 OCak ayından itibaren alacakları maaş tutarları şu şekilde;

2017-ocak-zamli-sef-memur-maas-tablosu

***Asgari geçim indirim tutarları netleşmediğinden ufak farklılıklar olabilir.

2017 Ocak’ta Memura ve Memur Emeklisine Enflasyon Farkı Ödenecek mi?

Tüm memurlar ve memur emeklileri 2017 Ocak’tan itibaren aylıklarını %3 oranında zamlı alacaklar. Enflasyon oranları göz önünde bulundurulduğunda memurlara ve memur emeklilerine 2017 Ocak’ta enflasyon farkı ödenmesi zor bir ihtimal gibi duruyor. 2017 Ocak ve 2017 Temmuz aylarındaki zamlarla birlikte oluşacak zamlı memur maaş tutarları şu şekilde:

2017-ocak-2017-temmuz-zamli-memur-maas-tablosu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 Ocak Zamlı Memur Maaşı ile Zamlı Emekli Memur Maaşı Sorgulama

Devlet memurları zamlı maaşlarını E-bordro sisteminden sorgulayabilirler. E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4B, 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz. Ebordro sistemine giriş yapabilmek için edevlet şifresi sahibi olmanız gerekir. Maaş bordronuzu görüntülemek için www.turkiye.gov.tr adresinden edevlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki aşamaları takip ediniz.Emekli memurlar da zamlı maaşlarını Edevlet sisteminden sorgulayabilir. Bunun için  www.turkiye.gov.tr adresinden edevlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

***KONUYLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZI LÜTFEN AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ***YORUMUNUZ