İnternetten Bağkur Emekli Maaşı SorgulamaBağkur emekli maaşım ne kadar? Bağkur maaşımda kesinti var mı? Bağkur maaşımı nasıl görebilirim? Edevlette bağkur nasıl görüntülenir? SGK 4b nedir?

“İnternetten SSK Maaşı Sorgulama” konulu bir önceki yazımızda internetten ssk emekli maaşının nasıl görüntülenebileceği, ssk emekli maaşındaki kesintinin sebebi kısaca SSK emekli maaşları konusunda detaylı bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise bağkur emekli maaşlarının internetten nasıl sorgulanacağı konusunda sizlere detaylı bilgi sunacağız. 

Bağkur Emekli Maaşı İnternetten Nasıl Sorgulanır?

İnternetten bağkur emekli maaşını sorgulayabilmek için edevlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer edevlet şifreniz yoksa en yakın PTT’den temin edebilirsiniz. Bağkur emekli maaşınızı görüntüleyebilmek için www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik numaranız ve edevlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki aşamaları takip ediniz.Bağkur Emekli Maaşımdan Neden ve Ne Kadar Kesinti Yapılıyor?

Bağkur emekli maaşınızdaki kesintinin sebebini E-devlet sisteminden öğrenebilirsiniz. Bunun için www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik numaranız ve edevlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

Bağkurdan Emekli Olunca Ne Kadar Maaş Alırım?

online-bagkur-sorgulamaBağkurdan ne kadar maaş alabileceğinizi E-devlet sisteminden öğrenebilirsiniz. Bunun için www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik numaranız ve edevlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

  • EHİZMETLER,
  • SOSYAL GÜVENLİK KURUMU,
  • 4B HİZMETLERİ
  • 4B EMEKLİ AYLIK HESAPLAMA

Bağkur Emekli Maaşları Hangi Tarihlerde Yatar?

5510 sayılı Kanunun 4/1-b kapsamında (Bağkur) sigortalı olan ve Kurumdan bu kapsamda gelir ve/veya aylık almaya hak kazananlara ;
-Tahsis numarasının son rakamı 9,7 ve 5 olanlara her ayın 25’ inde,
-Tahsis numarasının son rakamı 3 ve 1 olanlara her ayın 26’ sında,
-Tahsis numarasının son rakamı 8,6 ve 4 olanlara her ayın 27’ sinde,
-Tahsis numarasının son rakamı 2 ve 0 olanlara her ayın 28’ inde,gelir ve/veya aylıkları peşin olarak ödenir.

***KONUYLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZI LÜTFEN AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ***

YORUMUNUZ