6736 Yapılandırma SGK Taksitleri Hangi Bankalara Yatırılıyor?6736 bağkur yapılandırma hangi bankaya yatırılır? 6736 işveren yapılandırma hangi bankalardan ödenir? PTT’den 6736 SGK yapılandırması ödenir mi? 6736 GSS (Genel Sağlık Sigortası) yapılandırma hangi bankalara ödenir?

19.08.2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 6736 sayılı kanun ile Sosyal Güvenlik Kuurumu borçlarının yapılandırılması işlemleri için son başvuru tarihi 31.10.2016 tarihinde sona ermekte. Yapılandırma hakkında detaylı bilgiyi “SGK Borç Yapılandırma Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?”   konulu yazımızda sizlerle paylaşmıştık. 

Bu yazımızda ise 6736 sayılı kanun gereği yapılandırılan SGK prim borçlarının hangi bankalara ve ne şekilde ödeneceği konusunda sizlerle detaylı bilgi paylaşacağız.6736 SGK Borç Yapılandırma Taksitleri Nasıl Ödenir?

6736 sayılı yasa kapsamında yapılandırılan SGK borçları;

 • SGK ile anlaşmalı banka ya da PTT şubelerine, ATM’lere ve ya online internet bankacılığından,
 • SGK kredi kartı ile ödeme sisteminden kredi kartı ile,

Ödenebilmektedir.

Kredi Kartı ile 6736 SGK Yapılandırma Taksitleri Nasıl Ödenir?

sgk-ssk-6736-yapilandirma-odemesiSGK kredi kartı ile ödeme ekranından yapılandırma taksitlerinizi ödeyebilmeniz için E-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şayet E-devlet şifresi sahibi değilseniz en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz.Kredi kartı ile SGK 6736 yapılandırma prim borcunuzu ödemek için aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

 • Kredi Kartı ile ödeme ekranında T.C. kimlik numarası ve E-devlet şifrenizi yazarak giriş yapın. (Ödeme ekranına gitmek için TIKLAYIN)
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra;
 • Sorgu Türü; 6736 Yapılandırma Tahsilatları,
 • Sorgu Tipi; (İşveren, bağkur, gss, topluluk sigortası, ek/5 tarım ssk, SGDP borcu vs.) hangi kapsamda prim borcunuz varsa onu seçiniz.
 • Yapılandırılan işveren prim borcunu ödeyebilmek için 26 haneli işyeri sicil numarası yazmanız gerekir. İşveren SSK prim borçları T.C. ile ödenmez.
 • Diğer borçlar için ise Sicil no kısmına T.C. kimlik numarası, tüzel kişiliklerde ise vergi numarası yazmanız gerekmektedir.

SGK 6736 Yapılandırmaları Hangi Bankalara Ödeniyor?

6736 sayılı yasa kapsamında yapılandırılan SGK prim borçlarının ödenebileceği banka listesi şu an için şu şekilde;

 • Ziraat Bankası,
 • Deniz Bank,
 • Akbank,
 • Ekonomi Bankası,
 • Vakıf bank,
 • Garanti Bankası,
 • Kuveyt Türk Katılım bankası,
 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • İNG Bank,
 • Anadolu Bank,
 • Finans Bank,

Not: 17.10.2016 tarihi itibariyle henüz PTT şubelerinden yapılandırma ödemesi yapılamamaktadır. 

Yapılandırma kapsamında prim ödenen yukarıdaki bankaların listesi diğer bankalar da tahsilata başladıklarında güncellenecektir.6736 SAYILI KANUNA GÖRE YAPILANDIRILAN VERGİ BORÇLARINI KREDİ KARTI İLE ÖDEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

****KONU İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI LÜTFEN AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ***

 

YORUMUNUZ

 1. Merhaba,
  6736 isveren yapilandirma taksidini online olarak banka karti ile odeme yaptim, dekont alabildigim halde sistemde odedigim taksit duruyor sistemden dusmemis gorunuyor 3 gundur bu sekilde

 2. merhaba,

  yapılandırılan vergi borcumu internetten kredi kartı ile ödemek için, son gün saat kaça kadar ödeme yapmam gerekiyor?

  • Kasım taksitlerini 30 kasım 2017 saat 23.59 a kadar ödeyebilirsiniz.

 3. Merhaba,
  6736 GSS yapılandırma prim borcumun 2. Taksidini hazirana ertelendiğini bilmediğimden 03/2017 tarihinde ödemiştim. 3. Ödemeyi atlamışım.
  Ağustos ayında her ikisini de ödemek istediğimde prim borcunuz yok diye çıkıyor. Yapılandırma kaldırılmış olabilir mi?
  Bir yıl içinde ikiden fazla ödenmemiş taksit olursa yapılandırma bozuluyor diye biliyorum, değil mi? Teşekkürler..

  • Merhaba. GSS prim borçları yeniden yapılandırıldı. 2017/04 dönemi öncesi GSS prim borçlarının gecikme zamları ve faizleri silindi. 2017/04 dönemi öncesi prim borçlarınızı 30 Nisan 2018 tarihine kadar ödeme zamanı var. Size en yakın Sosyal Güvenlik Merkezi’ne uğrayarak GSS Borç Durum Belgesini alın. Güncel borcunuz ve ödemeniz gereken tutarlar konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 4. Merhaba Firmamız sgk 6736 1. taksidini zamanında ödemiştik.
  2. taksidi 30.06.2017 da bankanın teknik problemlerinden dolayı ödeyemedik.
  Ertesi günlerdede bankanın sistemi borcunuz bulunmamaktadır diyor. SGK şişli ye dilelekçe ile başvuru yaptık. Lakin dönüşte olmadı, şimdi ne yapmamız lazım… teşekkürler

  • Merhaba. 6736 sayılı yasa kapsamında yapılandırılan SGK prim borçları için yapılandırma ikinci taksit son ödeme tarihi 30 Haziran 2017 tarihiydi. Ödeme yapmadığınız için yapılandırmanız bozulur. Buna yapılabilecek bir şey yok maalesef.

 5. 6824 Gss prim yapılandırma borcu atm’den gözükmüyor atm’den atm’de gss yapılandırma borcunu ödeme yapmak için
  bir bölüm yok galiba şubeden ödemek yapmak lazım

  • Merhaba. Evet atmlerden ödeme yapılamıyor. Banka şubelerinden yatırabilirsiniz.

 6. Merhaba isveren 6736 yapilandirma tahsilatini odemek istiyorum fakat bankalardan odemiyor hata veriyor sebebi nedir

  • Merhaba. İşyeri sicil numarasını doğru ve eksiksiz yazıyor musunuz? 26 hane olacak şekilde ve sonuna 000 gelecek şekilde yazmanız gerekir.

 7. Gss hocam kusura bakma şimdi e devletten baktığımda ne 2017 Nisa’n ayı öncesi ne de sonrası 53 tl den hesaplanmamış borç 0 tl gözüküyor bende bu borcu ödeyıp hastaneye gıtmek istiyorum internet bankacılığındanda gss 6824 prım tahsılatı menüsüne baktım ordada borç Yok SGK ya gıdıp bunu baslatmammı gerekıyor tşk

  • Merhaba. GSS devam ediyorsa 2017 Nisan mayıs ve Haziran primlerinizi internet bankacılığından GSS PRİM menüsünden ödeyin. Ödedikten 3-4 saat sonra güvenceniz başlar. Ancak GSS aktif değilse aktifleştirmek için SGK’ya uğramanız gerekiyor.

 8. Iyı günler gasp borcum e devlette ve 6824 gss prim tahsilatında göZükmüyor SGK ya onaylatmakmı gerekıyor tşkler

 9. Hocam Gss yapılandırma borcları atm ve bankadan gozukmuyır mobıl ınternet uzerınden gızukuyor ve odenıyor ıyı gunler

 10. Hocam benım 592 tl GSS borcum var yanlız atm veya ptt den gozukmuyor bılgınız varmı odemem gerek ama hıc bır sıstem gozukmuyor neden

  • Merhaba. GSS 6824 Tahsilatı ya da GSS Prim menülerinden deneyin.

 11. 31.05.20017 tarıh ıtıbarıyle sigorta pirim borcu 1.taksıtmi 2takstmi ödeyecegız sisteme göre arada ödemedıgımız için karışıklık oldu

  • Merhaba. 6736 sayılı yasa kapsamında yapılandırılan SGK borçları için birinci taksit son ödeme tarihi 31 Mayıs 2017, ikinci taksit için ise 30 Haziran 2017. Birincisini ödediyseniz ikincisi 30 Haziran.

 12. Merhaba 6736 sayılı yasa gereği yapılandırdığım sgk borcunun ilk taksidini gününde ödedim.İkinci taksidinide aynı şekilde İnternet üzerinden ödemek istediim.Fakat Ekrandaki tabloda Haziran 2017 tarihini görünce ödeme yapmadım.Şimdi ödemek istiyorum ama hep hata oluştu tekrar deneyin yazısı çıkıyor.Ne yapmam gerekiyor.Teşekkür.

  • Merhaba.Hangi kapsamda borcunuz var? Genel Sağlık Sigortası mı?

 13. Merhaba, 6736 kapsamında bir trafik cezasını yapılandırıp defaten seçeneği ile peşin olarak ödedim. Fakat internet vergi dairesinde gecikme zammı olarak bir meblağ hala gözükmeye devam ediyor, ve bu miktarı ödemek için bir yol da bulamadım. Durum ile ilgili yorumunuz var mıdır?

  • Merhaba. Vergi dairesinden bilgi alsanız iyi olur. Bilemiyorum maalesef.

 14. tekrar sgk ya gitmem gerekmıyor değilmi.. herhangı banka veya pttden aylık ıstedgım kadar odeme yapabılecekmıyım ki. nisan 2018e kdar

  • Abı az once borcalr sılıncek dıye haber gectı bekle bı benımde var borcum

 15. SGK YENI YAPILANDIRMA DUZENLEMEYE GÖRE 880 TL BORCUM VAR TAKSITLENDIRMEYI NERDEN YAPACAGIM ACABA SGK GITTIM BANKADAN DENDI BANKALARA GITTIM COĞUNA BORC GORUNMUYOR DENDI SISTEMDE ACILMIYOR DENDI .. NASIL TAKSITLENDIRME YAPACAGIMKİ BNA DUN GELEN BILDIRIMDE bu tutarı 01.05.2017-30.04.2018 tarihleri
  arasında, ister pesin ister kendi belirleyeceginiz taksitler halinde, Kurumumuzun
  anlasmalı oldugu bankalar aracılıgıyla ödeme imkânı getirilmistir. DİYE BELİRTLİYOR

  • Merhaba. Bu borcu 6824 GSS Tahsilat işlemleri menüsünden herhangi bir banka ya da PTT şubesinden ödeyebirsiniz. Ne kadarlık tutarı ödeyeceğinizi siz belirleyeceksiniz. Yeniden taksitlendirme yapılmayacak.

 16. Hocam gss borcunu hıc bıryerde odeyemıyom yapılandırdım bozdular bız devamlı bunun pesındenmı kosacaz yazıktır 3 ay once neler cektık ıs guc var ssk uzak bankalardan neden cıkmıyo neden gozukmuyor ssk gıtsekte yıne gozukmuyo napmamız gerek

  • Merhaba. GSS 6736 yapılandırması bozuldu. Yeni kanuna göre 2017/04 öncesi GSS borçları yeniden yapılandırıldı. 2017/04 öncesi GSS borcunuzu 30 Nisan 2018 tarihine kadar ödeme zamanınız var.

   • Hocam anluyorumda borcum gozukmuyor hıc bıyerde bende odemek ıstıyom

    • Daha önce sistemde sıkıntı vardı. Şimdi görünüyor olması lazım. Bugün yine uğrayın bankalara eğer sıkıntı olursa yine SGK ile görüşün.

     • Hocam gozukme yokk ssk gorussekte bankadan gozukmuyor e devtten gozukuyor ama bankalardan gozukmuyor sıstemden gozukmuyen borcu masıl
      Oducez hocam herkez aynı durumda

     • Evet sistemsel sıkıntı var. Biraz beklemeniz gerekiyor maalesef.

     • Hocam borclara af geldı dıye bı haber cıktı dogrumu bekleyelımmı suan yenı gordum tasarı kabul edılmıs

     • Merhaba. 2017/Mart dönemi öncesi borçlara var. Detayları 2017 SGK affı konulu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 17. Merhaba Hocam gss yapılandırma borcumu hiçbir yerden yatıramıyorum sistem yok diyorlar ne yapmalıyım?

 18. Hocamn bugün gss yapılandırma borcunmun 4 cü taksidi yatırmaya gittim ne banka nede ptt yatıramadım sistem yok dedi
  Şimdi ne yapmalıyım bugün de ödemenin son günüydü

  • Merhaba. 6736 sayılı kanuna göre yapılandırılan GSS yapılandırmaları yeni kanun gereği bozuldu. Yeni borç dökümünüzü ve ödeme tarihinizi SGK’ya uğrayarak alabilirsiniz.

 19. Merhaba ben sgk yapılandırmasının 2 taksitini gününde yatırdım normalde 3 taksit bu ay olması gerekiyor.Bunun süresi hangi aya uzatıldı

  • Merhaba. 6736 SGK yapılandırma 3. taksit son ödeme tarihi 31.08.2017.

 20. Gss yapılandırma taksidini yatiramiyorum.Bankalar sistem yok diyor.

  • Merhaba. 6736 GSS yapılandırma bozuldu. 01.04.2017 tarihi öncesi GSS borçları yeni kanuna göre yeniden yapılandırıldı. Bu borçları 30.04.2018 tarihine kadar ister taksitle ister peşin ödeyebilirsiniz. 01.04.2017 tarihinden önceki borçlar 01 Mayıs 2017 tarihinden itibaren sistemde görünecek. Siz şimdilik sadece 2017/Nisan ayına ait 53 TL borcunuzu ödeyin. Sağlık güvenceniz açılacaktır.

 21. merhaba,
  6736 işsizlik,damga vergisi ve priz borçlarının taksitlerini internet bankacılığından ödemek istiyorum fakat bir sürü seçenek çıkıyor ve hangisini tıklasam olmuyor.teb,garanti veya vakıfbank online kullanıyorum.yardımcı olurmusunuz?

  • Merhaba. 6736 4a ssk yapılandırma menüsünden girmeniz gerekir. 26 haneli işyeri sicil numarasını girmeniz gerekiyor. Onu girmezseniz ödeme yapamazsınız.

 22. Gss borcumu yapılandırma kapsamında ziraat atm sinden nasıl yapacağım. Atm de gss borcu olarak girdiğimde borç gözükmüyor. Gss Yapılandırma diye ödeme tercihide yok ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edermisiniz

  • Merhaba. Başka bir bankadan 6736 GSS yapılandırma diye yatırın. Banka ATM’sinde ödeme ekranı açılmamış olabilir.

 23. selam ben taksitli yapılandırma yaptım son gün olan 31 aralık 2016 tarihinde ödeme yapmadım hiç, dün itibari ile borcumun tamamını ödedim bankadan (taksitler tutarının toplamını) ( taksitlendirme faizi ile birlikte) şuanda ödediğim faizin peşin ödeme indirimini geri talep edebilirmiyim? yolu yöntemi nedir?

  • Merhaba. Ödemeden önce keşke SGK’ya sorsaydınız. Peşin ödeme halinde ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini öğrenirdiniz. Bağlı bulunduğunuz SGK ile görüşün lütfen.

 24. Hocam anuyorum ama ben ben ocak 30 da gıttım ılk odeme subat gozukmed bayan ptt den odencek dedı
  Erken dedı hoca bı konu daha bana gelen kagıtta 1 yapılandırma oncesı borc var bıde b yapılandırma sonrası borc var hangısı gecerlı

 25. Slm hocam benı gss borcu sgs aktarılmıs yanı 12 aya taksıt olmus yapılandırılmıs sımdı ben borcumu odemek ıcın ptt gıttım borc cıkmadı hıc bır bankada cıkmadı ptt tekrar gıttım bayan bana ılk odeme 28 subat dedı daha 1 ay var gozukmez dedı nasıl olcak bıde hocam ılk 2 odememı cok onenlı gununde dıger konu ben 2 taksıtı pesın odesem nolur

  • Merhaba. Gözükmez olur mu. 28 Şubatta evet eama erken ödeyebilirsiniz.

 26. Merhaba öncelikle teşekkür ederim. Sgk yapılandırma yaptım ama son ödeme tarihi geçti bugün ödemek istiyorum acaba ödeyebilirmiyim yoksa yandı mı?

  • Merhaba. Yapılandırmanız bozulmuştur. Ödeyemezsiniz.

   • Hocam tesekkur ederim peki simdi nasıl olacak ne yapmam gerekli surec nasil isler

    • Yapabileceğiniz bir şey yok. Yapılandırma bozulur. Borcunuza gecikme zammı ve faizi işlemeye devam eder.

 27. SGK online ödeme sayfasında, 6736 yapılandırma tahsilatları menüsünde BAĞKUR ödemesi yok. Neredeyse bütün şıklarla denedim ama ‘Borc Sorgulama Servisinde Hata Oluştu Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz!’ şeklinde hata veriyor. Normal dönem borcunda ise hatasız borcu gösteriyor.
  İşyerinde kendi BAĞKUR’u yapılandırılmış kişi nasıl ödeme yapacak?

  • Merhaba. 4b ödemeleri, 4b geçmiş dönem ödemeleri menusunden girmeniz gerekir.

 28. merhabalar eve dün icra kağıdı gelmiş ben bugün yapılandırmamı yatırdım herhangi bir problem olu mu ? bir yere bildirmeme gerek var mı?

  • Merhaba. SGK’ya bilgi verin. Sonra da borcunuz olmadığına dair yazı alın.

 29. kolay gelsin sgk borcunu yapılandırdım fakat ödeyemeyeceğim ödemez isem icra gelirmi?

  • Merhaba. hangi kapsamda borçlusunuz?

   • ben ceza yemiştim sigortasız işçi çalıştırmaktan davalık olduk eşim çalışıyordu göstermem gerekiyormuş

    • SGK idari para cezası yani. Evet bunu ödemezseniz icra takibi başlatılır. Bence ödeyin. Çünkü yapılandırma kapsamında yarısı siliniyor. 09 Ocak 2017 tarihine uzatıldı son ödeme tarihi ne zaman

 30. kolay gelsin 4b borcu 31,12,2016 son du ödeyemedim acaba iptal olmusmudur

  • Merhaba. 09 Ocak 2017 tarihine kadar uzatıldı son ödeme tarihi. O tarihe kadar ödeme yaparsanız bozulmaz.

 31. 6736 bağkur yapılandırmadan faydalandım.18 ay taksit yaptım. 13.800 tl borcumun ayilk taksidini 30.12.2016 tarihinde 767 tl sini ödedim.kalan borçumun tamamını kapatmak istiyorum.faizleri silinirmi ve nereye başvurmam gerekiyor.

  • Merhaba.Peşin olarak ödeme yapmanız halinde indirim alabilirsiniz evet. Bunun için SGK’ya giderek toplam borcunuzu sorun.Sonrasında ödeme yapın.

 32. ACABA YAPILANDIRMA SON GÜNÜ UZADIMI CUMADAN BERİ HİÇ BİR BANKADAN ÖDEYEMİYORUZ..

  • Merhaba. Evet büyük bir ihtimalle uzayacak

 33. sgk sisteminin bozuk çalışmıyor olması vatandaşı madur ediyor tüm yapılandırmalar iptal olacak bizim suçumuz ne lütfem ödeme günü uzatılsın rakamlar küçük değil zaten ödenebilecek tutarlar olsaydı yapılandırma yapmadan öderdik ne anlamı kaldı yapılandırma yapmanın lütfen sizler yetkili mercilere bizlerden daha rahat ulaşabilirsiniz,yardımcı olurmusnuz ödeme günü uzatılsın

 34. ya sistem açılmıyor diyor bankacılar yolluyorlar

 35. işveren borcumu yapılandırdım fakat bugun hiçbir bankada ödeme yapılamaıyor. bugun son gun. bir bilginiz varmı bu sorun gernel mi acaba…

  • Merhaba. Ödeme sistemleri çalışmıyor. Beklemekten başka yapılacak bir şey yok. SGK 6736 SGK yapılandırma son ödeme tarihi olan 02 Ocak 2017 tarihini sonraki bir tarihe uzatacaktır büyük bir ihtimalle

 36. sgk pirim borcumu yapalandırdım ödemede son gün bugün fakat sistemsel arıza nedeniyle ödeme yapamıyorum bir gün geç ödesem sorun olurmu

  • Merhaba. Eğer son ödeme tarihi 02 Ocak 2017 tarihinden sonraki bir tarihe ertelenmezse yapılandırma bozulur. Ancak son ödeme tarihinin sonraki bir tarihe uzatılmasını bekliyoruz.

 37. Şu an hiçbir anlaşmalı bankadan ssk ve bağkur yapılandırmalarını yatıramıyorum. Sistem cuma gününden beri kitlenmiş. Acaba ek süre verilecek mi nasıl ödeyeceğiz?

  • Merhaba. ek süre verilmesini beklemekteyiz.

 38. Sigorta isveren yapilandirmasi yapmisim Ama para yatiramiyorum sistemin almayisi dolayisiyla yapilandirmam bozulurmu

  • Merhaba. Son ödeme tarihinin uzatılmasını bekliyoruz. Eğer uzatılmazsa bozulur

 39. Bugün saat 12.00 kadar 3-4 bankaya gittim SGK taksit ödemek için sayfalar acılmiyor dedilet

 40. Merhaba sirket icin sgk odemeleri yapilandirmasi yaptim. Borcumu nereye odeyebilirim.

  • Merhaba. Anlaşmalı bankalardan birine 26 haneli şirket SGK numarasını vererek ödeme yapabilirsiniz.

 41. İş veren sgk borcumu taksitlendirdim bundan sonraki pirimlerimin bir kısmını ödeyemedim yapilandirmam bozulurmu

  • Merhaba. Cari primlerinizi ve yapılandırma taksitlerinizi düzenli ödemeniz gerekir. Aksi halde yapılandırma bozulur.

 42. Babamın hem prim hem SGDP borcu çıktı aynı tarihte ikisini de yapılandırdık. ancak 30.12.2016 günü babama sadece prim borcunun tebligatı yapılmış. Düzeltmek için SGK ya müracaat edip SGDP ‘nin borç yazısını tebliğ aldık. Ödeme için aynı gün 2 farklı bankaya gittiğimde sistemde SGDP yapılandırmasının olmadığını söylediler. Sgk ısrarla muhasebeye düştüğünü söylüyor ancak e devletten baktığımızda hala 1 adet yapılandırma görünüyor ve internetten ödeme yapmak istediğimde yapılandırma yapılmamış gibi 6.726,00 TL. borç görünüyor. Oysa ki yapılandırma sonucu ödenmesi gereken rakam 2.905,00 TL. Pazartesi ödeme için son gün ve biz ödeme yapamıyoruz. Ne yapmalıyız?

 43. Sgk yapılandırma mi peşin olarak ödemek istedim ziraat bank ve halk bank bugün ödememi almadı hangi bankadan ödeyebilirim

  • Merhaba. Deniz Bank’tan deneyin bir de lütfen. Hangi kapsamda borcunuz var?

 44. Merhaba , Yukarıdaki yorumları okuyarak borç kontrol sisteminden borcumu listeleyebildim. Hem e -şifre ile hemde bankadan kontrol yaptım. Ekranda hem güncel 4 b bağkur prim borcu ve 4 b 6736 yapılandırma borcu aynı anda geliyor. 4 b bağkur yapılandırmasını sırasında peşin(tek taksit) olarak başvurmuştum. Bana verilen kâğıtta, yapılandırma peşin (tek taksit) tutarım 1700 lu rakam olmasına rağmen, sistemlerin verdiği borç tutarı 557 tl. ödeme aşamasında serbest gelen yeri silip rakamı yukarı mı taşımalıyım?? Çok teşekkürler.

  • Merhaba. Eğer size verilen yapılandırma dökümündeki borç tutarı ile sistemde görüden borç tutarı birbirinden farklı ise yapılandırma başvurusu yaptığınız SGK’ya müracaat edin lütfen. Düzeltme yapılması gerekebilir.

 45. onlein olarak bağkurpirim tıkladım toplam borc cıktı fakat son ödeme tarihi 26/12/2016 diyor 02/01/2017 son ödeme olması gerekmiyor mu

  • Merhaba. Sistemde öyle görünür. İlk taksit son ödeme tarihi 02.01.2017 normalde.

 46. yapılandırmada peşin ödemelerde sadece tc kimlik no ile ödeme yapılabilirmi hangi banka alıyor

  • Merhaba.İşveren borcu dışındaki ödemeleri TC üzerinden yapabilirsiniz. Çoğu banka 6736 yapılandırma tahsilatlarına başladı. Sıkıntı yok şu an.

 47. Merhaba,işveren olarak tasfiye halindeki limited şirketimizin çalışan sigorta primini yapılandırmak için başvurdum ortağım ile anlaşmazlıklar olduğu için ben kendi hissem oranında ödeme planı seçtim.o taksitlendirmeyi seçti.İleri ki dönemde ödemezse ve ben kendimi peşin ödersem onun kısmından yine sorumlu olur muyum?

  • Merhaba. Siz size ait olan kısımdan sorumlusunuz. Kalan kısmı için bir sorumluluğunuz yok.

 48. Ziratbankasi cepten onlein olarak bağkurpirim tıkladım toplam borc cıktı onu sildim ilk taksidi yazdım düştü fakat e devletden giriş yaptim hâla ilk taksit yapilandirma düşmedi ne yapmalıyım 4saat gecti

  • Merhaba. Biraz geç düşüyor bazen.Daha sonra tekrar kontrol edin. Eğer düşmediyse pazartesi günü SGK ile görüşün.

 49. Merhaba, e-devlet de 2014 de genel sağlık sigorta pirim borcum 122 tl den hesaplanmış faizlerle beraber 1020tl hesaplanmış. İnternette yapılandırma yapmadan ödeme yapabiliyorum fakat faizleride ödemek zorundayım.Yapılandırma yapmak istiyorum fakat 2016 pirim borcu brüt asgari ücret ile asgari ücretin iki katı arasında ise (1.647 ila 3.294 TL) 197,64 TL olarak hesaplanıyomuş. Bu durumda yapılandırma yaparsam benim borcum 2014 e göremi yoksa 2016 ya göre mi hesaplancak.

  • Merhaba. Eğer gelir testi başvurusu yapmadıysanız öncelikle gelir testi başvurusu yapın. Son çıkan sonuca göre GSS tesciliniz güncellenir. Ona göre yapılandırmanız daha mantıklı olur.Gelir testi başvurunuzu 02.01.2017 tarihine kadar yapmayı unutmayın.

 50. KOLAY GELSİN.6736 BAGKUR YAPILANDIRMA BORCUMU İNTERNET ŞUBESİNDEN NORMAL BAGKUR PRİM ÖDEME KISMINDAN ÖDEDİM .. SAYFA AÇILINCA TOPLAM BORCUM ÇIKTI ONU SİLDİM İLK TAKST TUTARINI YAZDIM.TOPLAM BORÇTANDA DÜŞTÜ ..YAPTIGIM İŞLEM DOGRUMUDUR ACABA ? ÇÜNKÜ ÖDEME TARİHLERİ ORDA GÖZÜKMÜYOR HER İKİ AYDA BİR ÖDEDİGİMİZ TAKSİT

  • Merhaba. Evet yaptığınız işlem doğru. Dilerseniz SGK’dan bir hizmet cetveli alarak kontrolünü sağlayabilirsiniz.

 51. Merhaba mtv ve trafik cezasindan dolayi 6736 yapılandirmasini ödeyemedim 2 3 gün denedim olmadı.acaba sistem ve yığılmadan kaynaklı ödeyemeyenler için süre uzatma yeni bir af olabilir mi?

  • Merhaba. Biraz zor gibi görünüyor süre uzatımı ama. Yine de beklemek lazım.

 52. Bir önceki sgk yapılandırmalar sadece ziraat bankasına yatıyordu.. yine sadece ziraat bankasına mı yatıyor.

  • Merhaba. SGK ile anlaşmalı tüm bankalara 6736 yapılandırma taksitlerini yatırabilirsiniz. Şu anda sistemi en sağlıklı işleyen Deniz Bank.

 53. 6736 geçmiş dönem yapılandırma kısmından toplam borcu silip yerine ilk taksit tutarını yazıp ödeme yaptım yalnız hala ilk borç ödenmemiş görünüyor ödediğim taksit ne zaman sisteme düşer. Yaptığım ödemeyle ilgili bir sıkıntı olmamıştır umarım param boşa gitmez

  • Merhaba. Ödeme işlemi tamamlandıktan 3-4 saat sonra hesaba geçer. Eğer daha uzun süre geçtiyse SGK ile görüşmenizde fayda olacaktır.

 54. Bagkur borcumu yapilandirdim fakat ne zaman sağlıktan faydalanmaya başlayacağımı bilmiyorum. Bunun şartlarını ogrenebilirmiyim. Yapılandırmaya girmeyen ödenmemiş bir miktar borcum var.

  • Yapılandırmanın ilk taksiti ve yapılandırmaya girmeyen kısmı yatırın 24 saat içinde açılır.

 55. iyi günler ;
  bağkur borcumu 6736 kapsamında yapılandırdım.
  E -Devlet üzerinden sgk web tahsilat sayfasına gidiyorum.SORGU TÜRÜ: 6736 YAPILANDIRMA TAHSİLATLARI tamam SORGU TİPİ: ……….. Kısmında bağkur yada 4b seçeneği yok hangi başlık üzerinden işlem yapabilirim.cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba. 6736 sayılı yasa kapsamında yapılandırmış olduğunuz bağkur prim borcunuzu internet üzerinden SGK kredi kartı sistemi ile ödemek için aşağıdaki aşamaları takip etmeniz gerekiyor;
   -4B ÖDEMELERİ
   -4B GEÇMİŞ DÖNEM ÖDEMELERİ,
   -6736 4B ÖDEMELERİ

   • BU ŞEKİLDE DEFATEN ÖDEME PENCERESİ AÇILIYOR.TAKSİT ÖDEMELERİMİ İNTERNETTEN YAPAMAZMIYIM? TEŞEKKÜRLER.

    • Dediğim şekilde ödeyebilirsiniz. Bağkur 6736 geçmiş dönem yapılandırma kısmını tıklayacaksınız. Burada karşınıza toplam borcunuz çıkar. Toplam borcu silip yerine taksit kadar yazmanız gerekiyor.

 56. Geri bildirim: SGK Sistemde Borç Bulunmamaktadır Hatası | SGK, SSK, EMEKLİ SANDIĞI, BAĞ-KUR VE ÇALIŞMA HAYATI İLE İLGİLİ GÜNCEL BİLGİLER | SGK, SSK, EMEKLİ SANDIĞI, BAĞ-KUR VE ÇALIŞMA HAYATI İLE İLGİLİ GÜNCEL BİLGİLER

 57. Bugün e devlet uygulaması, gib.gov.tr üzerinden borç ödemek istediğimde borcumu bulamadı. Sistemlerinde bir sorun mu var acaba?

  • Sistemsel bir sorun olabilir. Bağlı bulunduğunuz vergi dairesine ödeyin.

 58. garanti bankası internet şubeden yapılandırma taksitini ödemek istiyorum fakat bir türlü bulamıyorum

 59. Merhaba,

  SGDP Prim borcuna istinaden sgk yapılandırma yapıldı. Yalnız onlinetahsilat bölümünden kart ödemesi ile yapacağım. Ödeme çıkmıyor. Tahsilat sisteminde hata var. Hata mesajı 3 gündür deniyorum. Sgk bölge müdürlüklerinden mi ödenecektir.
  Borc Sorgulama Servisinde Hata Oluştu Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz!

  • SGK’nın ödeme sisteminde sıkıntı var. Eğer çözülmez ise son ödeme tarihi uzatılacaktır.

 60. bu gün yapılandırmanın birinci taksiti için garanti ve ziraat bankalarına gittim fakat almadılar nereye yatacak bu paralar

  • Deniz Bank’a uğrayın. Ziraat ve Garanti sistemleri açılmadı daha sanırım.

 61. Şirketlerin e devlet şifresi yok onlar 6736 sayılı kanununa göre borçlarını kredi kartı ile nasıl ödeyecekler

  • Herhangi bir kişinin Edevlet şifresi yeterlidir. Sisteme giriş yapabilmek için E-devlet şifresi gerekli. Sonrası için istediğiniz şirketin ya da kişinin borcunu ödeyebilirsiniz.

 62. silinen bagkur primlerinin alınması(ihya)6736 sayılı yapılandırmanın dışında bırakıldı
  Bu hakkın verilmesi acaba olacakmıdır

  • Böyle bir düzenleme yapılması gündemde değil maalesef.

 63. SGK da hangi bölümle iletişime geçeceğim peki? birde normalde bankalarda ödeme yapılıyormuş herhangi bir devlet bankasına gittiğim zaman borcun silindiği görülür mü?Şimdiden teşekkürler

  • Sosyal Güvenlik Kurumu GSS servisine bir sorun. Borcunuz silinmişse bankaya falan uğramanıza gerek yok

 64. ben e devletten baktığımda 78,29 tl borcum görünüyor, ama tablonun üst kısmında ise kalan gss prim borcu 0,00tl tahsilinden vazgeçilen tutar geçici 69. madde tl 78,29tl yazmakta ben şimdi borçlu muyum borcum silindi mi?

  • 25.04.2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanan torba kanun gereği 25 yaş altındaki GSS prim borçları silindi. Sizinki de muhtemelen öyledir. Net bilgiyi SGK’dan alın.

 65. yapılandırma kapsamın dakı borcumu taksitlendirme olarak başvurmuştum bu borcu peşin ödeye bilirmiyim……. peşin ödeme de indirim varmı …teşekkürler

  • Peşin ödeme hakkınız var. bunun için tekrar SGK’ya başvuru yapmanız gerekir.