4b Bağkur Emekli Maaşları Hangi Tarihlerde Ödenir?


4b Bağkur Emekli Maaşları Hangi Tarihlerde Ödenir?


4B eski ismi ile bağkur kapsamında emekli olan kişiler ile 4B Bağkur kapsamında emekli olan dul ve yetimlere emekli aylıklarının ödeneceği tarih tahsis numarasının diğer ismi ile 4b bağkur numarasının son rakamına göre belirlenmektedir. 4B emekli maaşları hangi tarihlerde yatar?  Bağkur ilk emekli maaşı hangi bankaya ödenir? 4B dul maaşı alıyorum maaşım hangi tarihte ödeniyor?  Bu konuda merak edilen soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Bağkur’dan ilk defa emekli olanların maaşı hangi bankaya ödenir?

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Denizbank arasında yapılan sözleşmeye göre 4B Bağkur kapsamında emekli olacakların ilk emekli maaşı DenizBank’a gönderilmektedir. Her ne kadar siz SGK tahsis talep ve beyan formunda başka bir banka belirtmiş olsanız da ilk maaşınız  Denizbank aracılığı ile size ödenecektir.  İlk maaştan sonraki ödemeler emeklilik talebinde başka bankaya belirtirseniz  tahsis talep formunda beyan ettiğiniz bankaya gönderilecektir.

 4B Bağkur emekli maaşları hangi günlerde ödenir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere 4B Bağkur maaşlarının ödeneceği tarih tahsis numaranızın daha doğrusu Bağkur  numaramızın son rakamına göre belirlenecektir. Buna göre; • Tahsis numarasının son rakamı 9, 7 ve 5 olan BAĞKUR’lular emekli aylıklarını her ayın 25 inde,
 • Tahsis numarasının son rakamı 3 ve 1 olan emekliler emekli aylıklarını her ayın 26 sında,
 • Tahsis numarasının son rakamı 8, 6 ve 4 olan emekliler her ayın 27 sinde,
 • Tahsis numarasının son rakamını 2 ve 0 olan emekliler ise her ayın 28 inde aylıklarını alabilecektir.

Dul ve yetimler için emekli maaşı kimden bağlandı ise emekli maaşını ödeneceği tarih o kişinin Bağkur numarasının son numarasına göre belirlenecektir.

Bağkur’da vefat eden kişinin emekli aylığını bankadan çekebilir miyiz?

Vefat eden kişinin emekli aylığının bankadan çekilip çekilmediği konusu her zaman merak edilmekte ve bize de sıklıkla sorulmaktadır.

 • Eğer ölüm tarihi emekli aylığının bankaya yatış tarihinden sonra ise emekli aylığını çekebilirsiniz.

Eğer ölüm tarihi emekli maaşının bankaya yatış tarihinden önce ise aylığı çekmeyin. Eğer emekli maaşını çekerseniz Sosyal Güvenlik Kurumu size bunu borç olarak oluşturacaktır.

Çekilmeyen bağkur emekli aylıklarına bloke konulabilir mi?12 ay süreyle banka hesaplarından çekilmeyen bağkur emekli aylıklarına Sosyal Güvenlik Kurumu bloke koymaktadır. Blokeyi Sosyal Güvenlik Kurumu’na dilekçe ile başvurarak kaldırabilir ve bloke konulan emekli aylıklarını toplu olarak alabilirsiniz.

 2017 Ocak SSK ve bağkur emekli maaş zamları konusunda bilgiyi buradan edinebilirsiniz

Konu ile ilgili tüm sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsinizYORUMUNUZ

3 Yorum "4b Bağkur Emekli Maaşları Hangi Tarihlerde Ödenir?"

 1. banu akkan   6 Mart 2018 at 18:44

  KURUMUN, BAĞKUR EMEKLİSİ VEFAT EDEN KİŞİNİN MAAŞININ VEFAT EDEN KİŞİNİN BLOKE EDİLMİŞ MAAŞ HESABINA ÖLÜMÜNDEN SONRAKİ BİR TARİH İÇİN YATIRILDIĞI SÖYLENEREK,YATIRDIKLARI BANKA YERİNE VARİSLERİNDEN TALEP EDİLMESİ ; NASIL BİR UYGULAMADIR.İLGİLİ BANKA İLE ÇÖZÜLMESİ GEREKMİYOR MU? KONU İLE İLGİLİ VARİSLER OLARAK ASIL BİR YOL İZLENEBİLİR?

  Cevapla
  • SgkUzman   24 Mart 2018 at 16:00

   Merhaba.Bankaya önden gönderildiği için otomatik ödeme ile maaşa bağlı ödemeler varsa alınırsa yersiz ödeme olur ölüm tarihinden sonraki dönem için.Banka ile değil sgk ile çözülür.Varisler bankada kalan parayı çekecek ellerine gelen yersiz ödeme tebliğindeki tutarı da bankaya ödeyecekler.

   Cevapla
 2. Pingback: Kurban Bayramından Önce Emekli Maaşları Ödenecek mi? | | SGK ve Çalışma Rehberi