2018 Bağkur Emekli Maaş Zammı Ne Kadar?


2018 Bağkur Emekli Maaş Zammı Ne Kadar?


2017 yılı bağkur emekli maaşı ne kadar başlıklı yazımızda 2017 yılında bağkur emekli maaşlarının ne kadar olduğu, verilen zam oranları konusunda detaylı bilgi sunmuştuk. Bu yazımızda ise bağkur emeklileri ile bağkurdan dul ve yetim aylığı alanların 2018 Ocak ayından itibaren ne kadar zam alacakları konusunda bilgi sunmaya çalışacağız. Bildiğiniz üzere 4b yani bağkur kapsamında emekli olanlara her yıl Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki defa maaş zammı yapılmaktadır. Verilecek zam oranı Ocak ve ya temmuz ayından önceki son 6 aylık enflasyona göre belirlenmektedir. 2017 yılı ikinci altı aylık enflasyona göre bağkur emeklisinin 2018 Ocak ayı zammı hesaplanacak. Peki bağkur emeklisi 2018 ocak maaş zammı ne kadar olacak?

Ocak 2018 bağkur emekli maaş zammı ne kadar, zamlı maaş hesaplama

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bağkur emeklisi Ocak 2018 tarihinden itibaren 2017 yılının ikinci altı aylık döneminde gerçekleşecek enflasyona göre zam alacak. Ortalama enflasyon ve gerçekleşecek enflasyon değerleri esas alındığında bağkur emeklisi ile yetim aylığı ve dul maaş alanların 2018 Ocak ayı zammının %5 civarı olacağını düşünüyoruz. Böylece 1000 TL emekli maaşı alan bir bağkur emeklisi 2018 Ocak ayından itibaren 1050 TL maaş alabilecek. Yine 800 TL civarında emekli maaşı alan dul eş de Ocak 2018 tarihinden itibaren 840 TL civarında aylık alabilir.

2018 bağkur emeklilik hesaplama

Bağkur kapsamında emeklilik için 5400 gün ya da 9000 günü tamamlamanız gerekiyor. Ne zaman emekli olacağınızı aşağıdaki yorum bölümünden uzmanımıza sorabilirsiniz. Ayrıca bağkur emekli olma şartları başlıklı yazımızdan kendiniz de hesaplama yapabilirsiniz.

2018 bağkur emekli maaşı sorgulama

E devlet sistemi aracılığı ile 4b emekli maaşınızın ne kadar olduğunuz, maaşınızda bir kesinti olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz;  • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. numaranız ve e devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın.
  • E hizmetler,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu,
  • 4B Hizmetleri
  • 4b Emekli aylık bilgisi

2018 Bağkur emekli maaşları hangi günler ödenir?

Bağkur emekli maaşlarının ödeneceği tarih sicil numaranızın son rakamına göre belirleniyor. Sicil numaranızın son rakamına göre emekli maaşınızı hangi tarihte alacağınızı sorgulamak için lütfen TIKLAYINIZ ⇒⇒ bağkur emekli maaşları hangi tarihlerde ödenir

***KONU HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORABİLİRSİNİZ***YORUMUNUZ