Rapor Parası Ne Kadar, Rapor Parası Hesaplama Rapor parasi nezaman yatar? ssk rapor parası nasıl hesaplanır?  rapor parasi ne zaman alinir? SGK rapor parası ne kadar?rapor parası sorgulama 2018! SGK bir günlük rapor parası ne kadar? 2018 doğum rapor parası hesaplama!  iş göremezlik ödeneği hesaplama! iş göremezlik raporu parası ne kadar? 

2018 brüt asgari ücret 2018 yılının tamamı için 2029,50 TL olarak belirlendi. Bildiğiniz üzere sgk rapor parası hesaplaması brüt asgari ücret üzerinden yapılmaktadır.  Buna göre 2018 yılında hastalık raporu, doğum raporu ya da iş kazası raporu  alan asgari ücretlinin 2018 yılında SGK’dan günlük olarak alabileceği en düşük rapor ücreti hesaplaması da belli oldu. 2018 yılında hastalık, analık, iş kazası ve meslek hastalığından dolayı geçici iş göremezlik raporu alan kişilerin alabilecekleri en düşük rapor parasi hesaplama tutarları ile rapor parası şartları hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. SGK Rapor parası nasıl alınır başlıklı yazımızdan ise rapor parası alma şartları konusunda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

01 Ocak 2018 tarihi ve sonrası en düşük rapor parası ödemeleri için ⇒⇒ rapor parası ne kadar 2018Rapor parası nasıl hesaplanır, şartları nelerdir?

 • Hastalık raporlarına Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ssk rapor parası  diğer ismi ile istirahat parası ödemesi yapılabilmesi için rapor alınan tarihten önceki son 1 yıl içinde en az 90 gün sigorta primi olması gerekir. SGK 1 günlük ve 2 günlük hastalık raporlarına sgk rapor ödemesi  ödemesi yapmaz. Yani rapor ücreti raporlu olunan üçüncü günden itibaren öder. İlk 2 günü işveren de ödemek zorunda değildir. Yani 10 günlük rapor aldıysanız SGK 8 günlük iş göremezlik rapor parası ödemesi yapar.
 • İş kazası rapor parası için rapor alınan tarihten önceki bir yılda 90 gün şartı aranmaz. İş kazalarında raporlu olunan gün sayısının tamamı kadar iş kazası parası  ödenir.
 • Doğum rapor parası nasıl hesaplanır ? Analık doğum öncesi ve doğum sonrası raporlar için SGK’dan doğum rapor parası alınabilmesi için doğum öncesi tarihteki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün prim gerekir. Analık raporlarında SGK 112 günlük ödeme yapar. Çoğul doğumlar için ise 126 günlük ödeme yapar

Rapor parası hesaplama 2018, iş göremezlik ödeneği hesaplama 2018

 • Hastalık raporlarında rapor hesaplaması rapor alınan tarihten önceki son  3 aylık brüt kazanç toplamının son 3 ayın toplam gün sayısına bölünmesi sonucu bulunan sonucun ayakta tedavilerde 2/3’ü, yatarak tedavilerde ise 1/2’si ödenir.
 • Analık raporlarında iş göremezlik hesaplama doğum tarihinden  önceki son  3 aylık brüt kazanç toplamının son 3 ayın toplam gün sayısına bölünmesi sonucu bulunan sonucun ayakta tedavilerde 2/3’ü, yatarak tedavilerde ise 1/2’si ödenir.
 • İş kazalarında eğer son 3 aylık kazanç varsa yukarıdaki gibi hesap yapılır. 3 ay yoksa toplam kazancının toplam gün sayısına bölünmesi suretiyle bulunan sonuç üzerinden değerlendirme yapılır.

Rapor parası hesaplama programımız ile ne kadar ödeme alabileceğinizi kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Rapor parası nezaman yatar 2018,rapor parası hangi tarihte alınır 2018 ?

Ssk rapor parasi  ödeneği alabilmeniz için öncelikle rapor aldığınız hastane tarafından geçici iş göremezlik raporunuzun sisteme eksiksiz olarak girilmesi gerekiyor. Hastane tarafından raporunuz sisteme girildikten sonra aynı anda hem işyerinize hem de SGK’ya düşer. Rapor bittikten sonra işvereninizin raporlu olduğunuz süreler için Sosyal Güvenlik Kurumu’na elektronik ortamda çalışmadığınıza dair bildirim yapması gerekiyor. İşveren SGK’ya bildirim yaptıktan sonra yaklaşık 15 gün içerisinde ödemeniz PTT’ye gönderilir.  Eğer Sosyal Güvenlik Kurumu şahıs ödemeleri sisteminde tanımlı banka hesabınız varsa sgk rapor ödemesi banka hesabınıza gönderilir. Tanımlı hesabınız yoksa PTT’den iki ay içerisinde almanız gerekir.

3 günlük rapor parası nereden alınır ?

3 günlük rapor parası ne kadar sorusu konu hakkında bize en çok sorulan soruların başında gelmekte. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere eğer hastalık sebebi ile rapor aldıysanız SGK bunun 2 günlük kısmına ödeme yapmaz, keser. Sadece 1 günlük kısmını öder. 2 günlük kısmı da işveren maaşınızdan kesebilir. Size ödemek zorunda değildir.

Geçici iş göremezlik ödeneği hesaplama 2018

2018 yılında asgari ücretliye ayakta tedabilerde ödenecek 1 günlük rapor parası 45,10, yatarak tedavilerde ise 33,82 TL dir.

2018 SGK 1 Günlük sigorta parası ne kadar, 10 günlük rapor parası nasıl hesaplanır ?

 • 2018 yılında hastalık, analık ve iş kazası raporu için ödenecek bir günlük en düşük tutar ayakta tedavide 45,10 T.L., yatarak tedevilerde ise 33,82 T.L dir.

Buna göre;

 • 2018 yılında hastalıktan dolayı ayakta tedavi ile 10 günlük rapor alan bir sigortalı (8 gün için ödeme yapılır) : 360,80 T.L.
 • iş kazası rapor parası hesaplama 2018: 2018 yılında iş kazasından dolayı iş kazası raporu almanız halinde ayakta tedavide 10 günlük rapor için alabileceğiniz ödeme: 451,00 T.L.
 • 2018 dogum rapor parasi ne kadar?: Doğum öncesi ve doğum sonrası rapor alan ssk kapsamındaki anneler de 2018 yılında 112 günlük toplam istirahat süresi için 5051,20 T.L. 

Alabilirsiniz.

Rapor parası sorgulama 2018 nasıl yapılır?

Sgk iş göremezlik parası sorgulamasını, rapor paranızın ödenip ödenmediğini, bankaya gönderilip gönderilmediğini E devlet sistemi aracılığı ile sorgulayabilirsiniz. Rapor parası online sorgulama için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

 • www.turkiye.gov.tr adresine T.C. Kimlik numaranız ve e devlet şifresi ile giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki aşamaları takip edin.
 • E Hizmetler,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Ortak (4a/4b/4c) Hizmetler,
 • 4A/4B İşgöremezlik ödemesi görme,

Geçici iş göremezlik online sorgulama sonucu;

 • Merkeze gönderildi diyorsa rapor paranız ile ilgili işlem tamamlanmıştır. Ödemenizi takip eden ayın 8-14 ‘ü arasında Ziraat Bankası’ndan alabilirsiniz.
 • Ödendi yazıyorsa ya parayı almışsınızdır ya da SGK sisteminde tanımlı banka hesabınıza ssk rapor paranız geçmiştir.
 • SSK iş göremezlik ödemesi emanete alındı şeklinde uyarı veriyorsa geçici iş göremezlik ödeneğinizin bankaya gönderildiği ancak siz 8-14 arası ödemenizi Ziraat Bankası’ndan almadığınız için SGK emanet hesaplarına alınmış olduğu anlaşılır. Emanete alınan SGK rapor parasının geri alınması başlıklı yazımızdan emanetteki sgk, bağkur rapor parasını nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

10 gün rapor maaş kesintisi ne kadar 2018?

Eğer asgari ücret ile çalışansanız almış olduğunuz 10 günlük rapor için işvereniniz sizden yaklaşık 535 TL keser. SGK da bunun 8 günlük kısmına ödeme yapar ve ödeme yapılırken brüt kazancınız esas alınır. 10 günlük rapor için alabileceğiniz en yüksek rapor parası da 360,80 TL olacaktır.

2017 SGK 1 Günlük sigorta parası ne kadar, 10 günlük rapor parası nasıl hesaplanır ?

 • 2017 yılında hastalık, analık ve iş kazası raporu için ödenecek bir günlük en düşük tutar ayakta tedavide 39,50 T.L., yatarak tedevilerde ise 29,62 T.L dir.

Buna göre; • 2017 yılında hastalıktan dolayı ayakta tedavi ile 10 günlük rapor alan bir sigortalı (8 gün için ödeme yapılır) : 316,00 T.L.
 • iş kazası rapor parası hesaplama 2017: 2017 yılında iş kazasından dolayı iş kazası raporu almanız halinde ayakta tedavide 10 günlük rapor için alabileceğiniz ödeme: 395,00 T.L.
 • 2017 dogum rapor parasi ne kadar?: Doğum öncesi ve doğum sonrası rapor alan ssk kapsamındaki anneler de 2017 yılında 112 günlük toplam istirahat süresi için 4424,00 T.L. 

Alabilirsiniz.

 • Dogum rapor parasi ne zaman yatar 2017: Doğumdan dolayı ödeme alabilmeniz için doğum öncesi ve sonrası raporlarınızın bitmiş olması ve işveren tarafından da çalışmazlık bildiriminizin yapılması gerekmektedir. SGK parça parça da ödeme yapabilir ancak bunun için işvereninizin kısmi onay vermesi gerekir. Rapor bitmeden SGK rapor parası öder mi başlıklı yazımızdan konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Doğum rapor parası da hastalık rapor parasında olduğu gibi 8-14 arası Ziraat Bankası’ndan alınabilmektedir.

 

 

****KONUYLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZI  YORUM BÖLÜMÜNDEN SORABİLİRSİNİZ***

YORUMUNUZ

 1. Merhabalar.Benim iki farklı sgk numarası-işyeri numarasından sgk primim yatıyor.Birisi 2200 tl den diğeri de 7700 tl den primlerim yatıyor.Rapor parası hesaplaması nasıl olacak? Ayrıca hastanenın verdiği rapor kağıdında primimin düşük yattıgı yerin bağlı oldugu sgk gördüm.Bu durumda mağduriyet yaşar mıyım?

 2. Yasal hakkim geregi 8 gun kalan iznimi kullanmak istiyorum isyeri izin vermiyor buna istinaden 8 gunluk rapor alicam fakat calisma saatlerimiz ve gunlerim 8-8 ve 4 gun calisip 2 gun izin yapiyoruz rapor alicagim tarihte normalde haftalik iznime denk geliyor ki onumuzdeki haftanin iznide rapora giricek maalesef bu durumda benim kaybim ne olacak izinli gunlerimde raporlu olucam bunun bana artisi eksisi ne yonde olucak acaba izin gunlerim kayipmi olucak benden mi gidicek sigortamda ne gorunucek acaba tesekkurler.

 3. Merhabalar ben Nisan 1 de ise başladım temmuz 2 de de 7 gün rapor aldım fakat e devlet te 60 gün gözüküyor fakat ben hesapladım rapor aldığım tarihte 92 gündür çalışıyorum acaba rapor parası alabilir miyim

  • Merhaba. İstirahatinizin başlangıç tarihinden geriye dönük 1 yıl içerisinde (örneğin; rapor 31.01.2018 de başlamışsa 31.01.2017-31.01.2018 arasına bakılır) 90 günlük priminiz yoksa herhangi bir rapor ödemesi alamazsınız.

 4. Merana ben bu ayin ikisinde 7 gün rapor aldım fakat ise Nisan 1 de başladım e devletten bakıyorum 60 gözüküyor ama ben hesapladım rapor aldığım tarihte 92 gündür çalışıyorum neden böyle acaba birde rapor parası alabilir miyim

  • Merhaba. İstirahatinizin başlangıç tarihinden geriye dönük 1 yıl içerisinde (örneğin; rapor 31.01.2018 de başlamışsa 31.01.2017-31.01.2018 arasına bakılır) 90 günlük priminiz yoksa herhangi bir rapor ödemesi alamazsınız.

 5. Nmerabalar benim 21 gün raporum var ama 2 aylık sigortam gözüküyor rapor param yatarmi bana iş veren maaşımdan kesmiş 21 gunu

  • Hastaneniz raporunuzu SGK ekranlarına kaydedip iş yerinizin de raporu onaylamasının ardından ödemeniz PTT ye yatacaktır.

 6. merhabalar;
  Eşim ameliyattan dolayı 1 aylık rapor aldı sgk anlaşması olmayan özel bir hastaneden evrakı sgk vermemiz söylendi.rapor paramız ödenir mi?

  • Hastaneniz raporunuzu SGK ekranlarına kaydedip iş yerinizin de raporu onaylamasının ardından ödemeniz PTT ye yatacaktır.

 7. Merhaba, 11.06 başlangıç, 14.06 rapor bitiş süresinde iş görmezlik ödemesi 300₺ çıkmış e-devlette. Maaşım brüt aylık 6714₺. Ödenek miktarı doğrumu? Teşekkürler

  • Ödemenizde herhangi bir eksiklik yoktur. hesaplama işlemi doğudur.

 8. Merhaba ben 4A lı hemşireyim devlet hastanesinde çalışıyorum doğum iznine ayrıldım ve sonrasında rahatsizlanip rapor aldim.istirahat parası alabiliyor muyum sorgulayınca ödemeniz bulunmamaktadır diyor.simdiden teşekkür ederim

  • Hastaneniz raporunuzu SGK ekranlarına kaydedip iş yerinizin de raporu onaylamasının ardından ödemeniz PTT ye yatacaktır.

 9. Merhaba ben kamu kurulusunda clışıyorm net aylığım 2300 01 05 2018 de evde ayağım kırıldı 6 gün hastanede yattım 07 05 tarihinden başlayarak 45 gün rapor verildi 22 06 kontrol nekadar alirım

  • 4c kamu çalışanlarına rapor ödemesi yapılmamaktadır. 4a(sigortalı) çalışansanız tahmini 900-1100 TL arası ödeme yapılır

 10. Merhabalar, 8 günlük iş göremezlik raporum üzerine 6 günlük ücret yatırımı olacak.
  Şirketim ilgili rapor girişini yapmış, ben de banka hesabımı SGK website üzerinden tanımladım.
  Ancak SGK sitesinde hala bir bilgi görünmüyor, hesapta da bir hareket olmadı. 8 iş günü oldu rapor sisteme girileli, hala bir bilgi olmaması normal midir? Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba. Raporunuz bittikten sonra ödemenizin yapılabilmesi için rapora hastanenizden Başhekim onayı verilmesi ve iş yeri onayının muhasebeciniz tarafından yapılmış olması gerekir. Ödemeniz yatmıyorsa bu onayların tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol ediniz.

 11. Merhaba ben 24.04.2018 de iş kazası geçirdim iş yeri sıkıntıya girmesin diye iş kazası raporu almadım ve 1 ay 3 günlük personeldim 04.05.2018 de raporum bitti geçen aydan kesinti yaptılar bu aydan 3 günlük raporluydum o 3 günü de bu aydan mi keseler toplu mu kestiler ?

  • Merhaba. İstirahatinizin başlangıç tarihinden geriye dönük 1 yıl içerisinde (örneğin; rapor 31.01.2018 de başlamışsa 31.01.2017-31.01.2018 arasına bakılır) 90 günlük priminiz yoksa herhangi bir rapor ödemesi alamazsınız.

 12. Merhabalar 36 haftalık hamileyim son 1 yıl içinde 120 günlük sigortaliyim rapor tarihinden 1 ay öncesi ise başladım ve sonrasında izine ayrıldım bu durumda analık hakkından faydalanabiliyor muyum bide 2 hafta geç başladı rapor be kadar alablirm

  • Merhaba. Analık raporları standart 112 gün olarak düzenlenir. Asgari ücret üzerinden 112 günlük Analık raporu için tahmini 4500-5000 TL arası ödeme yapılır.

 13. Merhabalar ben iş kazası geçirdim 21 gün rapor aldım ama bu rapor 3 parça şeklinde 7 5 ve 9 gün e devlet e baktım 7 gün ödenmiş diğer kalan 5 ve 9 günün parası ne zaman ödenir ve nerden alacağım ve ne zaman alırım şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba. Raporunuz bittikten sonra ödemenizin yapılabilmesi için rapora hastanenizden Başhekim onayı verilmesi ve iş yeri onayının muhasebeciniz tarafından yapılmış olması gerekir. Ödemeniz yatmıyorsa bu onayların tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol ediniz.

 14. merhabalar;
  şuanda 20 haftalık hamileyim.doğum raporu parası alabilmek için çalışan annenin son 1 yıl içerisinde 90 günlük ssk sı olması gerektiğini öğrendim.tahmini doğum yapma tarihim ekim 2018 dir dolayısıyla 1 yıl geriye ekim 2017 gittiğimizde toplam 52 günük primim bulunmakla birlikte işten çıkış tarihim 08.01.2018 kalan 40 günümü rapor zamanı olan 32. haftaya denk gelecek şekilde işyerime yatırtsam ve rapor alsam bende bu imkandan faydalanabilir miyim?

  • Merhaba. istirahate ayrıldığınız tarihte gerekli şartları sağlamıyorsanız ödeme alamazsınız. Fiiliyata dayanmayan çalışma durumlarında(sahte sigortalılık) raporlarınız denetime gidebilir.

 15. Selamın Aleyküm. Askeri Ücretle Çalışıyorum. 28.05.2018 başlama tarihi 31.05.2018 bitiş tarihli rapor aldım. Bu tarihler kaç gün sayılıyor ve ameliyat olduğum İçin rapor aldım.

  • Merhaba. 28/05/2018-31/05/2018 arası 01/06/2018 işbaşı olan rapor 4 günlük rapordur.

 16. Merhabalar 26.04.2018 hastaneye yattım 28.04.2018 de 31 haftalık ölü doğum yaptım 30.04.2018 de hastaneden 1 aylık (01.05.2018-31.05.2018) tarihleri arası iş göremezlik raporu ile taburcu oldum ne kadar ödeme yapılır.

  • Merhaba.Asgari kazanç üzerinden tahmini 1300-1500 TL arası ödeme yapılır.

 17. 1 haftalik rapor aldim brut ucret 2600 ve benzeri avansımda 780 ne kadar para yatar ve kesilir maaşından

  • Merhaba. Asgari kazanç üzerinden tahmini 200-300 TL arası ödeme yapılır.

 18. 2600 burut ucret 1 haftalikrapor aldim ne kadar yatar birde 780 avansim ne kadar
  toplam kesinti olur

 19. 69 gün sigorta var 29 haftalik doğum yaptım doğum paraisndan yararlanabilir miyim erken doğum olması sebebi ile

  • Merhaba. İstirahatinizin başlangıç tarihinden geriye dönük 1 yıl içerisinde (örneğin; rapor 31.01.2018 de başlamışsa 31.01.2017-31.01.2018 arasına bakılır) 90 günlük priminiz yoksa herhangi bir rapor ödemesi alamazsınız.

 20. Benim 45 günlük raporum vardı raporlu olduğum tarihler arası memlekete gittiğim için muayeneye gidemedim rapor kontrollü rapor olduğu için sigorta ödeme yapmıyor ne yapmam gerek

  • Merhaba. hastaneniz ile görüşüp raporunuzu ‘çalışır’ a çevirmeniz gerekmektedir.

 21. mrb nisan ayında üniversite hastanesinde 4d sürekli işçi kadrosuna geçiş yaptım 04.05.2018 tarihinde hastaneye yatış yapıldı 07.05.2018 tarihi ve 07.06.2018 tarihi arasında 30 gün rapor verdiler. 07.06.2018 tarihinde kontrol yazıyor ocak şubat mart nisan toplamı 12.094.44 tl dir.net maaşım 2250 tl dir. acaba ne kadar sigortadan para yatar ve ne zaman yatar teşekkürler..

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 2000-3000 TL arası ödeme yapılır.

 22. İşkazasıyla hastaneye gittim 17 Nisan 18 nisan işbaşı aldım bu 1 günü kurumdan alacammı

 23. Is yerinde bicaklandim adlı vaka raporu verdiler 30 gün rapor ücreti alabilirmiyim ?

  • Merhaba. gerekli prim şartlarını sağlıyorsanız ödeme yapılacaktır.

 24. Merhaba ben bir hafta iş göremezlik aldım parasını bankadan alacağım PTT denmi

  • Merhaba. iş göremezlik ödemeleri PTT den yapılmaktadır.

 25. Merhaba ben 45 gün bir 20 günde iş kazası raporum vardı net maaşım 5000 tl rapor parası 45 güne 3750tl 20 güne 1700tl geldi normalmı yardımcı olurmusunuz lütfen

  • Merhaba. Rapor ödemeleri (Hastalık-İşKazası-Analık) tüm vaka türlerinde ayakta tedaviler için brüt kazancın 2/3 ü, yatarak tedavilerde 1/2 si üzerinden yapılır. Ödemenizde hata yoktur.

 26. Mrblar ben ücretli öğretmenlik yapıyordum 37.haftamda doğum iznine ayrıldım 16 nisanda doğum yaptım acaba ne kadar bi ücret alırım ve zaman yatar e devlet te henüz gözükmüyor raporum

  • Merhaba. Analık raporları standart 112 gün olarak düzenlenir. Asgari ücret üzerinden 112 günlük Analık raporu için tahmini 4500-5000 TL arası ödeme yapılır.

 27. merhaba ameliyat olmuştum 10+10 iş göremezlik raporum var. rapor parası hesaplanırken 8+8 olarak mı hesaplanıyor yoksa ilk 10 günden mi 2 gün kesiliyor.

  • Merhaba. İkinci raporun sıra no ‘2’ ise sadece ilk rapordan 2 gün kesilir ikinci rapor 10 olarak ödenir.

 28. Mrb 4 gün yatış 30 gün rapor ocak şubat mart toplamı 8.305 tl brüt gözüküyor acaba ne kadar yatar

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1600-1800 TL arası ödeme yapılır.

 29. merhabalar 27.03.2018 tarıhınde amelıyat oldum 03.04.2018 e kadar hastanede yattım 4,4,2018 tarıhınde taburcu oldum ve 4,05,2018 tarıhıne kadar 30 gunluk raporum bulunmaktadır. suanda ısbası yaptım ve ısyerımın muhasebecısı raporumu onayladı. buna gore asgarı ucret uzerınden brut hesaplanarak nekadar odeme alabılırım

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1300-1500 TL arası ödeme yapılır.

 30. Merhaba, 30 nisan -4 mayıs arasında raporlu idim. 3-4 mayıs işe geldim. 1 mayıs resmi tatil idi. Yani 5 gün raporlu olmama rağmen toplamda 2 gün gelmemiş oluyorum. Maaşıma etkisi ne olacaktır. yardımcı olaursanız çok sevirim.

  • Merhaba. Raporlu olduğunuz tarihlerde çalışamazsınız çalıştırılamazsınız. çalıştıysanız herhangi bir rapor ödemesi alamazsınız.

 31. Merhaba kıl dönmedi ameliyatı geçirdim 2 gün hastanede yattım 27.04.2018 den 16.05.2018 tarihine kadar 20 gün rapor verildi asgari ücret üzerinden ne kadar ücret alırım teşekkürler

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 800-900 TL arası ödeme yapılır.

 32. Is kazasında sgk dan hangi haklardan yararlanırım 45 gün rapor aldım 45 sonra iş başı yapacağım maaş bağlanma durumu varmi

  • Merhaba. Maaş bağlanma durumu için en az %10 iş göremez raporunuzun olması gerekir.

 33. 45 günlük heyet raporu 45 gün sonunda mi yoksa 30 gün sonra mi ödeniyor

  • Merhaba. İş başı tarihiniz gelmeden raporunuza herhangi bir ödeme yapılmaz.

 34. Maaşım 2500 liraydı 1 senedir istiratlıyım fakat SGK askeri ücretten yatırılıyordu bu aradaki farkı nasıl hesaplıycaz

  • Merhaba. Raporlarınızın ”Rapor Sıra Numarası” bölümleri 1-2-3… şeklinde (devam raporu) yazılmışsa ilk raporunuzdan önceki 3 aylık kazançlarınız baz alınarak diğer tüm raporlarınız ödenir. Bu sebeple tarafınıza yapılacak herhangi bir ücret farkı bulunmaz.

 35. Merhabalar 19/04/2018 ve 27/04/2018 tarihleri arasında kontrol yazılı rapor aldım, kontrol sonrası ikinci rapor 27/04 -02/05 tarihleri arasında verildi maaşım bugün eksik yattı fakat e-devlete baktığımda herhangi bir ödeme kaydı görünmüyor.Acaba ne yapabilirim ?

  • Merhaba. Raporunuz bittikten sonra ödemenizin yapılabilmesi için rapora hastanenizden Başhekim onayı verilmesi ve iş yeri onayının muhasebeciniz tarafından yapılmış olması gerekir. Ödemeniz yatmıyorsa bu onayların tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol ediniz.

 36. Mrb is kazasi gecirdim bilegimi kirdim askeri ucretle calisyorum 10 gn rapor aldim 450 yatmis normalmi acaba kuzenim 2016 da kolunu kirdi 10 gune 568 lira aldi

  • Merhaba. Rapor ödemeleri (Hastalık-İşKazası-Analık) tüm vaka türlerinde ayakta tedaviler için brüt kazancın 2/3 ü üzerinden yapılır. Her sigortalının kendi brüt kazancı baz alınarak rapor ödemesi yapılacağından kişiler arasındaki ücret farklılıklar gayet normaldir.

 37. Mrb

  İŞ KAZASI ÖDENDİ 451.0 28.01.2018 1
  9.01.2018 28.01.2018 08.02.2018
  İŞ KAZASI ÖDENDİ 180.4 01.02.2018 29.01.2018 01.02.2018 08.02.2018
  İŞ KAZASI ÖDENDİ 631.4 15.02.2018 02.02.2018 15.02.2018 18.04.2018
  İŞ KAZASI ÖDENDİ 902.0 07.03.2018 16.02.2018 07.03.2018 acaba ben mi eksik aliyorum

  • Merhaba. Rapor ödemeleri (Hastalık-İşKazası-Analık) tüm vaka türlerinde ayakta tedaviler için brüt kazancın 2/3 ü üzerinden yapılır. Her sigortalının kendi brüt kazancı baz alınarak rapor ödemesi yapılacağından kişiler arasındaki ücret farklılıklar gayet normaldir.

 38. merabalar günlük rapor alındığında rapor parası yatarmi

  • Merhaba. 1 ve 2 günlük raporlar SGK tarafından ödenmez. 3 gün ve üzeri raporların ödemesi yapılmaktadır.

 39. Is kazası geçirdim 45 gün rapor aldım asgari ücret üzerinden kaclira alirim

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 2000-2200 TL arası ödeme yapılır.

 40. Merhaba ameliyat oldum hastanede 6gun yattım .raporum taburcu olduğum günün ertesi günü başladı 20gun raporluyum rapor Başlangıcı 25nisan maaşım ayın sonunda tatiyor benden kesintiler ne şekilde yapılır acabaa?

  • Merhaba. Asgari kazanç üzerinden tahmini 900-1000 TL arası ödeme yapılır. Raporunuz bittikten yaklaşık 10 gün sonra ödemenizi PTT den alabilirsiniz

 41. Mrhb 27/03/2018 18/04/2018 arası raporun var 2gun hastane yatırım var son 3 aylık burut11400₺prim gün sayısı son uc aylık toplam87gun ne kadar para alirim

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1600-1800 TL arası ödeme yapılır.

 42. Merhaba.ayrilacak öldüğüm isimden çıkmadan önce 10 gün rapor alsam ancak raporluyken yeni işyerime sgk başlangıcı yapsam ne gibi sorunla karşılaşırım

  • Merhaba. İki iş yerinizden de rapor için bildirim yaptırmanız gerekir. Rapor eski iş yeri ekranına düşeceği için yeni iş yeri raporu görüntüleyemeyeceğinden bildirimde bulunmak istemeyebilir. Bu durumda rapor ödemenizi almanız uzun zaman alabilir.

 43. Merhaba ayağınmdan ameliyat oldum şimdilik 10 gün raporluyum maaşım 2250 tele ne kadar rapor parası alırım ayrıca ayın 10 dan 20 sine kadar raporluyum ne zaman iş pası yapmam geriliyor teşekkürler

  • Merhaba. Asgari kazanç üzerinden tahmini 300-400 TL arası ödeme yapılır. İş başı tarihiniz size verilen iş göremezlik belgesi üzerinde yer alır.

 44. Merhaba ben %51engelli olarak çalışıyorum.hastaligimin nüksetmesi nedeniyle 2 nisan dan 13 nisana kadar rapor aldım asgari ücretli çalışıyorum ne kadar rapor parası alabilirim.

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 400-500 TL arası ödeme yapılır.

 45. Kolum kirildi ortapedi 10 gun rapor yazdi sgk ya gonderdi 2100 tl ucret aliyorum ne kadar rapor parasi alirim birde benim rapor parasini alabilmek icin baska bi islem yapmam gerekiyormu tskler

  • Merhaba. Asgari üzerinden tahmini 350-500 TL arası ödeme yapılır. İş yerinizin raporunuzu onaylamasının ardından PTT den ödemenizi alabilirsiniz. Ayrıca bir işlem yaptırmanıza gerek yoktur.

 46. Merhaba, İş görmezlik ödeneğini e devlette nasıl yorumlamalıyız? Diyelim 8000 TL yazıyor, bunun yüzdesel bi bölümünü alıyoruz? Teşekkürler?

  • Merhaba. E-Devlet e düşen bilgi, adınıza çıkan iş göremezlik ödemesi tutarını gösterir. Görünen rakam üzerinden tekrar işlem yapılmaz.

 47. Merhaba,
  Benim 3 günlük bir hastaneden,3 günlük rapor bitiminin devamında 10 günlük de farklı bir hastaneden raporum var.
  Ayrı raporlar olduğu için kesintim 2 gün bir rapordan 2 günde diğer rapordan mı olacak,yoksa komple mi sayılıp sadece 2 gün mü kesilecek?

  • Merhaba. Raporlar farklı hastanelerden düzenlendiği için her iki raporunuzdan da 2’şer günlük kesinti yapılacaktır.

 48. Merhaba ikramiye ve maaş toplamı son 3 aylık bürüt kazancın 24.600 TL. 7 gün iş kazası raporu aldım.ne kadar rapor parası alabilirim

  • Merhaba. İş göremezlik ödeme hesabında Prim ikramiye kazancınız, gerçek kazancın 1,5 katından fazla olamaz. prim ikramiye ve gerçek kazanç tutarlarınızı ayrı ayrı belirtmeniz gerekmektedir.

 49. Şubat 28 ile mart 9 arası raporum var ve mart 9 undan 19 una kadarda uzatılmış raporum var toplam 19 gün iş kazası değil. Asgari ücret üzerinden değerlendirilir ise ne kadar ödeme yapılır.

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 800-900 TL arası ödeme yapılacaktır.

 50. Merhaba eşim kaza geçirdi ama iş yerinde olmadı bu kaza elini makineye kaptırdı ameliyat oldu fizik tedavi gorcek 45 günlük raporu var tahminen sigortadan ne kadar para alabiliriz

  • Merhaba. Asgari ücret üzerinden tahmini 1500-2000 TL arası ödeme yapılır.

   • 1500-2000 arasi olan miktar aylik mi 60 gun icinmi

    • Merhaba. Eğer asgari ücret ile çalışıyorsanız 3 aylık brüt toplamınız 5500 TL yapmaz. Yazdığınız kazançta bir hatanız var. Örnek olarak asgari ücret ile çalıştığınızı varsayarsak 60 gün için tahmini 2500-3000 TL ödeme yapılır.

 51. Ameliyat oldum 3gün hastanede yattım toplam da 45gün rapor aldım son üç aykı brütüm 7500tl aylık

  • Merhaba. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 2000-2500 TL arası ödeme yapılır.

 52. Merhaba 29.11.17de doğum öncesi raporumu aldım 22.12.17 de doğum yaptim.21.03.17 de işbaşı verildi.brut ücretim 1900 tl prim gün satın son üç ayda da tamdı.4650tl gibi bi rapor param cıktı doğrumu acaba

  • Merhaba. Analık raporları standart 112 gün olarak düzenlenir. Belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 4500-4700 arası ödeme alırsınız. Yani tarafınıza yapılan ödemede herhangi bir eksiklik yok.

 53. Merhaba , 12 Mart’ta topuk kırığı teşhisiyle acil servis 10 gün rapor aldım .22 Mart’ta 1 aylık rapor verdiler ve kemiğin kaynaması için 3-4 ay raporlu olacağım doktor tarafından söylendi.Aralik ,Ocak ,Şubat brüt toplamı 17.000 lira .Mart ayı için ne kadar SGK ‘dan ödeme alırım .Ve rapor birer ay şeklinde uzatıldığı için ödemem tüm raporların bitim tarihine kadar bekletilir ve mağdur edilir miyim ? Konuyla ilgili bilgi desteği verirseniz memnun olurum.Cevabiniz için şimdiden teşekkürler .

  • Merhaba. İlk 10 günlük raporunuz için belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1000-1200 arası ödeme yapılır. İşyeri raporlarınızı parçalar halinde onaylarsa raporun iş başı tarihini beklemeden parça parça ödeme alırsınız. mağdur olmanızı sağlayacak veya engelleyecek yer işyerinizdir.

 54. Merhabalar, 27.02.2018 başlangıç 08.03.2018 çalışır sonra raporu uzattılar 09.03.2018 başlangıç 13.03.2018 çalışır 14.08.2018 iş başı size sormak istediğim ilk raporda kontrol yazmıyordu zaten ilk rapordan 2 gün kestiler ikinci kez verilen 5 günlük rapordan da 2 gün kesilecek mi ? arada boşluk yok ve aynı hekim tarafından verildi bugün itibariyle ilk 10 günlük raporun 8 gününü ptt ye göndermişler yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba. Eğer ikinci raporunuzun sıra numarası ‘2’ değilse ;yani ilk raporunuzun sonu ‘Kontrol’ olarak yazılıp ‘devam raporu verildi’ şeklinde düzenlenmediyse ikinci raporunuzdan da 2 günlük kesinti yapılacaktır. Devam raporu demek rapor sıra numaralının 1-2-3.. şeklinde yazılmış olmasıdır.

 55. Ayrıca omurganıza kırıklar oldu ameliyat basarili gecti belimde platin var egilmede biraz sorun var agri oluyor yuzde kac rapor verilir bana malulen emekli olabilirmiyim teşekkürler.

 56. Merhaba 2017 şubat 21 inde iş kazasi geçirdim 90 günlük rapor var elimde bana daha para yatmadı şuana kadar nasil alabilirim bugün tarih 29 mart 2018

  • Merhaba. üzerinden 1 geçmesine rağmen herhangi bir rapor ödemesi alamadıysanız bugüne kadar SGK ya başvurmuş konu hakkında bilgi almış olmanız gerekirdi. Raporunuzda eksiklikler olmuş olabilir. bu sorgulamayı sistem üzerinden yapabiliriz ancak. Müdürlüğünüze başvurunuz.

 57. iş kazası geçirmiştim 2 ay rapor verdi toplamda ne kadar alarım

  • Merhaba. 60 günlük işkazası raporu için asgari ücret üzerinden tahmini 2500-3000 TL arasında ödeme alırsınız.

 58. Merhaba ben 05.03.2018 tarihinde ameliyat oldum 2 gün hastanede yattım 07.03.2018 tarihinde tabucu oldum 08.03.2018 den 15.03.2018 tarihine kadar rapor verildi ayakta başlangıç ve bitiş bu şekilde sonra 15.03.2018 den 24.03.2018 e kadar rapor uzatıldı (2 gün yatış +7 + 10 gün de rapor günü var toplam)
  3 aylık brüt ücret 10.400 TL 90 gün prim günü ben şimdi ne kadar rapor parası alırım ve ne zaman alırım cevabiniz için şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba. Hastalık vaka türünden 19 günlük rapor için belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1000-1500 arası ödeme alırsınız. raporun iş başı tarihinden 10-15 gün sonra ödemeniz PTT ye yatırılır.

 59. 13367 tl brüt maaşım 30 hün raporluyum ayakta tedavi olarak verildi ne kadar ücret alırım

  • Merhaba. Hastalık vaka türünden 30 günlük rapor için belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 8000-8500 arası ödeme alırsınız.

 60. Ben 20.12.2016 da iş kazasi geçirdim ve 11.07.2017 tarihine kadar rapor aldım toplamda 202 gün iş göremez sayildim bu şartlar da ne kadar rapor parası alabilirim maaşlar asgari ücretten yattı

  • Merhaba. iş kazası vaka türünden alınmış 202 günlük iş göremezlik raporu için toplamda tahmini 7000-7500 arası ödeme alırsınız.

   • Sayın uzman gosunuz için teşekkür ederim bugün SGK sistemine 20.12.2016 baslangic 11.07.2017 bitiş tarihli rapor ücretim e devlet sisteminde gördüm ve toplamda 196 gün ve 7883 TL ödeme çıkmış benim istirhatim iş kazasi olarak geçmektedir bu şartlarda burut üzerinden hesap yapılmamış ve aylık ortalama 1203 TL ye tekabul ediyor bu normal mi ve geriye dönük bu alacağım paranın zaman kaybı oluşu sebebiyle vade farkı eklemiyormu burada 15 ay ben bu işgöremezlik ödeneğini almak için bekledim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim gerekli müracaatları sizin değerlendirmeniz sonucunda yapacağım iyi günler kolay gelsin

    • Merhaba. iş göremezlik ödemelerinde zaman aşımı 5 yıldır. 5 yıl içerisinde rapor ödemenizi almadıysanız talep etme hakkınız vardır. rapor ödemesi yalnızca rapor tarihlerinizdeki brüt kazançlar üzerinden hesaplanır. vade farkı v.s. söz konusu değildir. Eğer almış olduğunuz ödemede yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız müdürlüğünüzden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 61. 30 günlük Rapor alıyorum maşımda Askeri ücret eksik para alıyorum ayakta tedavi görüyorum 1 yıldır nasıl hesaplanıyor ücret .

  • Ayakta tedavilerde brüt kazancınızın 2/3 ü, yatarak tedavilerde brüt kazancınızın 1/2 si alınır. Rapor mart ayında başlamış ise şubat-ocak-aralık ayı brüt kazançları toplanır ve şubat-ocak-aralık aylarının günleri toplamına bölünür. çıkan tutar sizin günlük brüt kazancınızdır. bu tutarı ayakta rapor için 2/3 ile çarptığınızda 1 günlük ayakta rapor için alacağınız ücreti bulmuş olursunuz.

 62. merhaba ben iş kazası geçirdim ssk bana 100 de 17 iş göremez raporu verdi aylık ssk ne maaş verecek

 63. Bu arada rapor aldşğim tarihte 24gunlük sigortalı idim

 64. 17 gün raporluyum 3 aylık brüt toplamı 10.800

  • Merhaba. 2 gün kesinti yapılarak 15 gün rapor için tahmini 1100-1200 arası ödeme yapılır.

 65. merhaba benim durumum biraz karışık cevaplarsanız sevinirim ben 05.12.2017 tarihinde işten çıkartıldım sonra işsizlik maaşı için başvuru yaptım ve onaylandı. şuan işsizlik maaşı alıyorum ama 06.02.2018 tarihinde ameliyat oldum ve bana 30 günlük rapor verildi. ben çalışmadığımı belirttim ama ya beni anlamadılar yada önemsemediler hastanedeki hemşire sisteme girdim raporunu dedi. şimdi sorum şu : eski iş yerim bu rapora bişey dermi ben bu rapor parasını alabilirmiyim eğer alırsam işsizlik maaşım kesilirmi nasıl bi süreç izlemem gerek yardımcı olursanız sevinirim…

  • Merhaba. Rapor ödemesi alabilmeniz için öncelikle rapor aldığınız tarihte sigortalı çalışan olmanız gerekmektedir. 05/12/2017 tarihinde işten çıkışınız olduğundan bu rapora ait yapılacak herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Raporun sisteme kaydedilmesinin herhangi bir yaptırımı yoktur.

 66. 12 gün rapor aldım 740 tl masadan kesildi 2gunu kestiler içinden 451 tl yatırdılar normal mi acaba

  • Merhaba. Almış olduğunuz ödeme gayet doğru. Hastalık vaka türünden alınmış 12 günlük rapor 2 gün kesilerek 10 gün ödenir. Asgari ücret üzerinden 10 günlük rapor ödemesi de tam olarak belirttiğiniz tutardır.

 67. merhaba ben iş kazası geçirdim ssk bana 100 de 17 iş göremez raporu verdi aylık ssk ne maaş verecek …

 68. iyi akşamlar ben 12 mart 2018 . . 16 mart 2018 tarihine kadar ayakta iş görme raporu aldım yani 5 gün iş görme raporum var ve normal aldığım maaşa göre mi ücret alaçam yoksa asgari ücrete göremi iş görme ücreti alacam normalde aldığım ücret 2420 tl ve nerde ne zaman ücreti alabilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 69. Merhaba Bn rapor almıştım e devletten baktım merkeze gönderildi yazıyor parayı bgn alabilir miyim rapor 24.02 de bitmişti

  • Merhaba. E-Devlette ” Bankaya Gönderildi ” ibaresi gördüğünüzde PTT ye giderseniz ödemenizin yatmış olma ihtimali daha fazla olacaktır.

 70. Merhaba iyi günler ben 2 senedir bir fil market sektörün de çalışıyorum :)şuanda 29 haftalık hamileyim ben 32 ci haftada rapor almak istiyorum ama eğer 32 haftada rapor alırsam bana toplu para alamayacagimi söylediler 32 ci haftada rapor alırsam eğer çalışabilir raporu izine 37 ci hafta itibariyle çıktığım da rapor alabildigimi söylediler bununla ilgili sizden bilgi istiyorum ne yapmam gerekiyor aylık maaşım askeri ücret teşekkürler

  • Merhaba. Doğum raporlarında sizin yasal süreniz 32. haftada başlar.Doğum raporları tekil gebeliklerde maksimum 112 gün olarak düzenlenir. Eğer 2. haftada rapor düzenletmezseniz eksik rapor ödemesi alırsınız. Çalışmak istiyorsanız en fazla 37. haftaya kadar çalışabilirsiniz. Ama mutlaka 32. hafta raporu düzenletmeniz gerekiyor.

 71. Merhaba 2017 yılı boyunca hic calismadim. Babam kanser olduğu için sürekli hastane git gel calisamadim.babamida ise girdikten ten 20 gün sonra kaybettim.02.10.2017/de ise girdim. Yılbaşından sonra calisamadim kolumda kitle çıktı ameliyat oldum is veren deneme suresinde olduğum için isten çıkardı 28.02.2018 tarihinde.rapor parası alablirmiyim ben.57 gün raporun var.sgk yi aradım 2017 yılı içinde 87>gün sigortam varmış 3 gün ile para alamaz miyim.

  • Merhaba. Geçmiş Olsun. Hastalık vaka türünden rapor ödemesi alabilmeniz için rapor aldığınız tarihten önceki 1 yılda 90 günlük priminiz olması gerekmektedir. 89 gün bile olsa rapor ödemesi yapılmaz…

 72. Merhaba
  Ben iş kazası sonucu
  30 günlük heyet raporu aldım
  Aylık brüt maaşım 2420
  Ne kadar rapor ödemesi alırım. ?

  • Merhaba. Geçmiş Olsun. 30 günlük ayakta iş kazası raporu için belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1.600-1.700 TL arasında ödeme yapılır.

 73. MERHABA.
  BEN İŞ KAZASI SONRASI 30 GÜNLÜK RAPOR ALDIM. AYLIK BRÜT MAAŞIM 2420.
  NE KADAR RAPOR ÖDEMESİ ALIRIM ?

  • Merhaba. Geçmiş Olsun. iş kazası vaka türünden ayakta 30 günlük rapor için belirttiğiniz kazanç üzerinden tahmini 1.600-1.700 TL arasında ödeme yapılır.

 74. Merhaba.ben iş kazası geçirdim ve 30 gün rapor aldım. 3 aylık brüt ücretim 8850 tl ama sgk dan yatan para 1892 tl… Bu kadar az para neden yattı??? Normalde ne kadar olması lazım teşekkürler

  • Merhaba. Geçmiş Olsun. belirtmiş olduğunuz brüt kazanç üzerinden hesaplama yapıldığında almış olduğunuz ücretten farklı bir sonuç çıkmaktadır. SGK nın yazılımları mevzuata uygun hazırlandığından bahsettiğiniz kazançlarınızı tekrar kontrol etmenizi önerebilirim.

 75. Merhaba , ayakta tedavi ve yatarak tedavi tam olarak nedir? Eşim sezeryan doğum yaptı 2 gün hastanede yattı şuan doğum izninde ve çalışmıyor. sonuç olarak ayakta ve yatarak ayrımı nasıl yapılıyor.

  • Merhaba. Geçmiş Olsun. Sigortalının hastanede yatarak geçirdiği günler için yatış raporu, taburcu edildikten sonra kendi evinde veya hastane dışında geçirdiği günler için ayakta raporu düzenlenir. Buradaki ayırım , sigortalının hastanede yatıp yatmamasıdır .

 76. Merhaba . Ameliyat oldum doktorum 20 gun rapor verdi. Raporda hastane yatış tarihim 7 subat gözüküyor.hastane cıkış tarihim 13 subat. Ben hastaneden izinli olarak çıkmış 12 subatta ameliyat için hastaneye yatmış 13 şubattada çıkmıştım.raporumun ayakta başlangıç tarihi 14 şubat bitiş tarihi 5 mart.e devletten raporuma bakmak istedim.7 si ile 17 si arası ücretim bankaya yatmış.5 marta kadar olan ücret daha sonra mı yatıyor.Neden 10 günlük yatırmışlar?Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba. Raporunuzun iş başı tarihi gelmeden raporunuzun tamamının ödemesini alamazsınız. Rapor ödemeleriniz iş yerinizin rapor tarihlerinde çalışmadığınıza dair SGK ya yaptığı bildirim neticesinde ödenir. İş yeriniz SGK ya ayın 17’sine kadar bildirim yapmış ise raporunuzun 17’sine kadar olan kısmının ödemesini alacaksınız. Raporunuzun işbaşı tarihi geldiğinde ise geri kalan kısmının ödemesini alacaksınız.

 77. Merhaba ben bir İş kazası geçirdim 30 gün rapor aldım 1300 lira rapor parası aldım çalıştığım işyeri de bi ücret ödemek zorunda mı ?
  Şimdiden çok teşekkür ederim

  • Merhaba. Raporlu olduğunuz süreler için işveren maaş ödemek zorunda değil

 78. Merhaba ben ameliyattan dolayı 10 gün rapor aldım sonra devamında 5 gün daha aldım işe dönemediğim için sonrasında 5 gün daha aldım yani toplamda 10 gün daha aldım. sormak istediğim e devlette ücretler hep farklı görünüyor. İlk aldığım 10 günlük rapor ücreti daha fazla. Hesaplama neye göre yapılıyor acaba yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Merhaba. Hesaplama rapor aldığınız tarihten önceki son 3 aylık brüt kazanç esas alınarak yapılır. Yatarak tedavide yarısı ayakta tedavide ise 2/3 oranında ödenir. Ondan farklılık olabilir

 79. merhaba, kasım ayında 2 ve 3 gün olmak üzere bir hafta ara ile ayrı ayrı raporum var. yapılacak ödeme 1 günlük mü oluyor? diğer sorumda işveren raporu onaylamış (elle girmiş raporu sisteme otomatik düşmemiş) ama sgk raporu görmüyor bu sorunu nasıl giderebiliriz?

  • Merhaba. Evet 1 günlük ödeme yapılır. Eğer rapor hastane tarafından girildiyse işveren de manuel çalışmazlık girişi yaptıysa SGK görebilir bunu. Yok sistemde rapor hiç görünmüyorsa SGK bu rapora ödeme yapamaz.

 80. 30 gun raporum var işaret parmağım yarısından kesıldı tutanaklarda işş kazası gözüküyor hastane raporunuda muhasebeciye bızzat kendım verdim başka bı yere evrak vs vermem gereklımı yoksa artık tamam gunu gelınce yatarmı..1750 net gozukuyo e devlette ne kadar alırım tşk ler şimdiden

  • Merhaba. SGK’dan teyit ettirin.

 81. ama daha önce aldığım 30 gün için 2200 ödeme yapılmış ve maaşım yatmıştı ama sözleşmeli öğretmenlerde büyük kesinti olduğundan şu an iki maaşa yakın ödeme geri isteniyor.

  • İşte ödeme yapılır ama sizden geri istenir. Sıkıntı orada.

 82. merhaba net maaşım 2866 sözleşmeli öğretmenim. Kanser tedavisinde 45 günlük heyet raporum için ne kadar bir ödeme yapılır ?

  • Merhaba. Rapor aldığınız süre boyunca maaşınız kesilmez diye biliyorum. Ayrıca sgk dan ödeme alamazsınız.

 83. İyi gunler ben iş kazası geçirdim ve 20 gun rapor aldım aylık maaş ım 2500 ne kadar rapor parası alabilirim

 84. ıkı pamagımda kırık ezik ve kesikler var amelıyat oldum dört gun hastanede yattım son 3 ay 1.777.50 olarak burutum gozukuyo yalnız maasım 1900 yanlış hesaplama degıldır umarım cunku baya yüksek bı Mevla çıkardınız dıger arkadaşlara yazdıklarınızla karsılastırdıgımda şimdiden tşk ler ilgi ve alakanız için..

  • Eğer brüt ücretiniz 1777,50 TL ise ki bu asgari brüt ücret günlük rapor paranız 39,50 TL. Yatarak tedavilerde ise 26 TL. Buna göre hesaplayın lütfen tekrar.

 85. 25.11.2017 tarihinde rapor aldım 1 aylık ve altı ay boyunca yenilenecek bu durum iş kazası geçirdim ödeneği altıncı aydan sonra mı alırım ilginiz için şimdiden teşekkürler

  • Asgari ücretten yatıyor siğorta iş yerinden de maaş alabilir miyim

   • Raporlu olduğunuz süre boyunca işveren maaş ödemez.

  • Merhaba.her rapor bitiminde işveren onaylasın. Sgk parça parça da ödenir.

 86. slm 3 aylık brüt 5600 30 günlük raporum var sgk ne kadar alırım bırde işyerinden herhangıbır maaş hakkım varmı tşk

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 3500 TL ödeme alırsınız. İşyeri raporlu olduğunuz sürece size maaş ödemesi yapmaz.

 87. 10GÜNLÜKİŞKAZASIPARASINEKADAR

  ALIRIM3AYLIK BRÜT ÜCRET7500TL

  KA

 88. Mrb. Brüt 2750 TL. net 2080 civarı alıyorum. 5 gün rapor aldım. sgk 180 civarında ödeme yapacak. peki işveren ne kadar kesecek ?

  • Merhaba. İşveren 5 günlük net maaşınız tutarında kesinti yapar. O da yaklaşık 346 TL ediyor vermiş olduğunuz net kazanca göre

   • teşekkür ederim. net maaşı 30 güne böldünüz. 5 ile çarptınız. peki cumartesi – pazar günlerinin tatil olup olmaması bu durumu değiştirir mi ?

 89. Merhabalar

  Eşim iş kazası geçirdi.30 günlük rapor verdiler.Rapor bittikten sonra 10 günlük ayakta fizik tedavi rapor vermiş.Günlük 70,80 tl olarak 30 günlük rapor parasını rapor bittikten 1 hafta sonra ödemesini aldık.Fizik tedavinin verdiği rapor ücreti daha düşükmü yatar.Yoksa aynı günlük ücretten yatarmı? Özel hastanede ve fizik tedavi iş yerinden tedavi için ücret talep ettiler.İş yeride verdi. Rapordan kesinti olurmu?

  TEŞEKKÜRLER.

  • Merhaba. Raporun alındığı yerin ödeme tutarı üzerinde bir etkisi yok. Aynı tutar üzerinden ödenir. Fizik tedavi için verilen ödeme işyerinin inisiyatifinde. Kanunen öyle birşey yok. Talep eder mi etmez mi olayı işverene kalmış.

 90. Merhaba ben 1900tl maaş alıyorum heray 5gun rapor aldım maaştan işyeri nekadar kesinti yapıcak ve devlet ne kadar ödeyecek? Yardımcı olabilir misiniz

  • Merhaba. İşveren raporlu olduğunuz sürenin tamamını keser. SGK da 3 gününe ödeme yapar. Brüt kazancınız ne kadar?

 91. Merhaba motosiklet kazası geçirdim İki gün rapor aldım sonra bir gün rapor daha aldım Asgari ücretle çalışıyorum İşyeri üç günlük 180 tl maaşımdan kesmiş Ve aynı işyerinde dokuz yıldır sigortslıyım Bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim teşekkürler

  • Merhaba. İşyeri raporlu olduğu sürelerde maaşınızı kesebilir. Bunda kanuni bir engel yok. Ancak 2 gün ve 1 günlük raporlar için SGK ödeme yapmaz.

 92. net maaşım 2060 tl. brüt 2700 civarı. 5 gün rapor alırsam ne kadar ödenek alırım.

  • Merhaba. 5 günlük raporun 3 gününe ödeme yapar SGK. ortalama 180 TL alırsınız.

 93. Aldığım raporun başlığı ‘HASTALIK RAPORU’ diye geçiyor. İŞGÖREMEZLİK BELGESİ diye yazmıyor. Fark eden bir şey olur mu ? Bunlar arasında fark var mıdır. Ödenek alır mıyım. Teşekkür ederim..saygılarr

  • Merhaba. Hayır rapor ve işgöremezlik aynı şey. Ödenek alırsınız tabi.

 94. merhaba aylık brüt maaşım 2750 TL. Her ay böyle. 5 gün rapor aldım . ne kadar işgöremezlik ödeneği alırım ?

  • Merhaba. 3 gününe ödeme yapılır. Alacağınız ödeme tutarı yaklaşık 180 TL olacaktır.

 95. Merhaba 23.11.2017 tarihinde is kazasi gecirdim 15 gunluk raporum var son 3 aylik toplam brut ucret 17.000 bin nekadar rapor parasi alirim tesekkurler…

  • Merhaba. Ortalama 1900 TL ödeme alırsınız.

 96. 4.500 tl 3ayın maaşı ama heyet raporunda kesinti olmuyordu neden 2 gün kesildi 2gün kesintiyi iş veren ödermi elden

  • Kanunen hastalık raporlarında ilk 2 güne ödeme yapılmıyor. İşveren ödemek zorunda değil.

 97. Slm ben 12.11.2017 tarihinde ameliyat oldum toplam 25 günlük kontrollü heyet raporum var aylık maaşım1500 tl ne kadar maaş alırım kaç gün kesinti olur heyet raporunun faydası ne

  • Merhaba. Sgk 23 gününe ödeme yapar. Son 3 ayın brüt kazancı ne kadar ?

 98. Asgari ücretle calisiyorum yani ayylık 1777.50 brüt. Son uç ay 91 gün 33 gün rapor ne kadar alırım ?

  • Merhaba. Yaklaşık 1300 TL ödeme alırsınız.

 99. Merhaba
  24/10/2017 tarihinde işe başladım. 27/10/2017 ile 29/10/2017 tarihleri arasında 3 günlük rapor aldım. Devamında tekrar 7 günlük daha aldım. Ve rapor bittiği gün istifa ettim. Toplam da 10 günlük iş görmezlik üretimi e-devlet üzerinden bakıyorum. 3 günlük ücreti 39.50 TL , 7 günlük ücreti 197.50 TL olarak yatırılmış. Benim anlamadığım,
  197.50÷7= 28 TL (Günlük)
  39.50÷3= 13 TL (Günlük)
  Neden bu ayrı rapor farklı ödeniyor.
  Not: Bundan önceki işten çıkış tarihim 10 Şubat 2017. 10 ay işsizlik maaşı aldım.

  • Merhaba. Hastalık raporlarında ilk 2 güne ödeme yapılmaz. 3 günlük rapor için 1 günlük ödeme yapılmış. Günlük tutar 39.50 TL. Diğer rapor da 5 günlük olarak ödenmiş.

 100. İyi gunler 1 kasım 2017 tarinde ameliyat oldum 3 kasımda çıktım. 3 aralık 2017 tarihine kadar raporluyum 33 gün raporlu görünüyorum. Rapor parası ne kadar alırım acaba ?

  • Merhaba. Rapor tarihinden önceki son 3 aylık brüt kazancınızı ve son 3 ayın toplam gün sayısını yazarsanız hesap yapabiliriz.

 101. Merhaba ben 6.ayın 23de doğum iznine ayrıldım 32.haftamda doğumum 8.ayın 12sindeidi ama ben 7.ayın 7sinde erken doğum yaptım çalışıyodum rapor param eksik yatmış 3790küsüratıda var bunun için ne yapmalıyım

  • Merhaba. Bunun için bağlı bulunduğunuz Sgk ile görüşün.

 102. Kasım 10 da ameliyat oldum 28ine kadar raporluyum bağkurluyum ne kadar para alabilirim işyeri kendi adıma

  • Merhaba. Bağkur kapsamında olanlara sadece yatarak tedavi halinde rapor parası ödemesi yapılır. Eğer yatarak tedavi gördüyseniz 1 günlük rapor paranız 20 TL civarında olacaktır.

 103. Selam benim ameliyatla berber.. 25 gun rapor var sgk dan kac para alacagim acaba 3 ayin ortalama brut 13800 … yardimci olursaniz sevinirim

  • Merhaba. Son 3 ayın toplamı mı 13800 yoksa aylık brüt ücret mi 13800,00 ?

 104. Yanlış olmasın 2 yildir da aynı firmada çalışmaktayım

 105. Murat
  Geçirdiğim bu is kazasi sonucu 10 gün rapor aldım üç ayda toplam brüt yatan 5944 rapor ücreti ne kadar yatar

 106. Selam ben bu ayin 2 inde hastane de yyatim.. ayin 3 de ameliyat oldum ve 20 gun rapor var kac para sgk den kac para alacam acaba 3 ayin brut um 13800.. yardimci olursaniz cok sevinirim

  • Merhaba. Bir günlük rapor paranız 100 TL civarında. Raporlu olduğunuz gün sayısı ile çarpın.

   • 25 gun rapor var ortallama 3 ayin brut um 13800 kac para alirim sgk dan

 107. Geri bildirim: Rapor Parası Ne Kadar 2018, Rapor Parası Hesaplama 2018 | | SGK ve Çalışma Rehberi

 108. Iyi günler. 3 ay hastalık raporum var. Sgk rapor paramı aylık olarak alabilmem için işverenin her ay onay vermesi mi gerekir?

  • Merhaba. Evet işveren tarafından kısmi onay gerekir.

 109. merhaba Ben 9 kasım 2017 tarihinde hastaneye yattım.10 kasım da ameliyat oldum.13 kasım da taburcu oldum.09.11.2017 13.12.2017 tarihleri arasında raporluyum ne kadar rapor parası alabilirim ve ne zaman ödeme yapılır .Tskler

  • Merhaba. Ödemenizi rapor bitiminden sonra alırsınız. Rapor tarihinden önceki son üç aylık toplam brüt kazancınız ile son üç aylık toplam gün sayınızı yazmanız halinde ne kadar ödeme alabilirsiniz hesaplayabiliriz

 110. Merhaba 17 Ekim günü 6 günlük rapor verildi ve 31 Ekim günü kontrole gittiğimde ise yine 6 günlük rapor verildi bu rapor paraları ne zaman yatar. Teşekkürler

  • Merhaba. İşveren onayladıktan sonra ortalama 15 gün sonra alabiliyorsunuz. Sgkdan rapor paranızı ne zaman alabileceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz.

 111. merhabalar ben 13-11-2017 tarihinden itibare 17-11-2017 tarihine kadar raporluyum yani 5 gün 5 günlük rapor parası nekadar alabilirim bilgi verebilirmisiniz şimdiden tşekkürler

  • Merhaba. Brüt ücretinizi yazabilirseniz hesap yapabiliriz.

 112. merhaba ben evimde geçirdiğim bi kaza sonucu 36 gün rapor aldım hastanede 1 gün yattım o günde ameliyat oldum hastalık olarak geçti raporum sgk nin bana ne kadar bit ücret yatırmayı lazim

  • Merhaba. Günlük olarak brüt ücretinizin 2/3 ü tutarında ödeme alırsınız.

 113. Selamun aleykum ..Benim sorum maasim ..normal 2020 tl ..vergiye kesinti ile 1920 elime geciyor ..5 gun ara ile 15 gun rapor aldim .. Gecici goremezlik raporu ..ssk yatan para 380 tl .. elime gectim .. bi yanlis var mi hesaplayabilirmisiniz .. Simdiden tsk ederim .. kolay gelsin

  • Merhaba. Rapor tarihleriniz ile son üç aylık brüt kazanç toplamı ve gün sayınızı yazmanız halinde hesap yapabiliriz.

 114. rahatsızlandigım için 9 gün hastanede yattım sonra 6 günlük rapor aldım. Yattığım süreler için ödeme yapılır mı

  • Merhaba. Evet yapılır ama brütün yarısı tutarında yapılır.

 115. MERHABA 8 GÜNLÜK BİR RAPORUM VAR AYLIK ÜÇRETİM 1400 TL ACABA NE KADAR PARA ALACAGİM BİDE HANGİ GÜNLER YATIYO PARA

  • Merhaba. Ortalama 240 TL alırsınız.

 116. merhaba 3gunluk doktor raporu alındığında neden sgk 2gununnu kesiyor ozaman raporun ne anlamı kalıyor işçinin aldığı zaten 1.400tl bu nasıl adelet haram zıkkım olsun.

  • Merhaba. Kanunla bu şekilde belirlenmiş. Hastalık raporlarına ilk 2 günlük kısma ödeme yapılmıyor.

 117. Merhaba asgari ücret ile çalışmaktayım. 10 günlük rapor almıştım son üç aylık sgk yatan toplamım 5332,5 postaneye yatan para 177 tl felan bir yanlışlık varmı varsa nere ile görüşmeliyim. İş yerinden daha fazla kesinti yapıldı. Yardımcı olabilirmisiniz.

  • Merhaba. 10 günlük rapor için en az 316 TL ödenmesi gerekir. Bir yanlışlık var.SGK ile görüşün.

 118. Mrb ben 05/29/2017 de doğum yaptım 1 sene içinde 116 gün sigorta primim var alo 170 arayarak rapor parasini almak icin başvurumu da yaptım 3 aydir inceleme de diyorlar tam sonuç almak için ne yapmam lazim

  • Merhaba. Tam sonuç için işyerinizin bağlı bulunduğu SGK ile görüşmelisiniz.

 119. Selaminaleykum iyi günler ben iş kazası geçirdim 24.10 ilk rapor başlangıcı bitiş 04.11 10 günlük rapor ve tekrar 10 daha yazdı doktor peki ben bu rapor paralarını ne zaman ve ne kadar alabilirim ise yeni girdim ikinci ayım ücret olarak edevlette 26 günlük 2518 tl brüt gözüküyor teşekkürler

  • merhaba. Eğer rapor aldığınız tarihten önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün sigorta varsa rapor parası alabilirsiniz. Yoksa alamazsınız. Ne zaman alacağınızı SGK’dan öğrenebilirsiniz.

 120. Merhaba kolay gelsin asgari ücretle çalışıyorum 30 gün rapor aldım sgk nin ve şirketimin bana nekadar yatırması lazim

  • Merhaba. Raporlu olduğunuz sürece şirket size maaş ödemek zorunda değil. SGK’dan ise yaklaşık olarak 1100 TL ödeme alırsınız.

 121. Benim anlamadığım benim maas 1950 + agi 2150 eder cok duduk olmuyor yaparken brut hesaplanıyorken neden bu kadar az veriyor anlamadı sey bu benım gunun sgk ne kadar hesaplıyor nasil iş bu anlamdım

 122. 9 ayda 17gun 8ay 30 7ay 30 6ayda 30

  • Yaklaşık olarak 2600 Tl ödeme alırsınız.

 123. Merhabalar 22/09/2017 raporum baslıyorum 07/11/2017 bitiyor 45 amalıyat oldum e devlet son uc bakarsak 9ayda 1545 8ayda 2818 7 ayda 2818 6ayda 2757 yetmiş bana ne kadar ödeme yaparlar ve ne zaman alırım parayı tşk ederim

  • Merhaba. 2017/9-8-7 ayların toplam gün sayısını da yazabilir misin? Rapor bittikten sonra ödemeyi alırsınız.

 124. İyi geceler elimden ameliyat oldum. 23\09/20217 ile 24/10/2017 arası raporluyum son üç aylık bürüt ücretim 11000 tl son ay 5100 tl son üç ayda 73 iş günüm var bana ne kadar rapor parası yatar ve tek seferdemi yatar

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 3000 TL ödeme alırsınız.

 125. Hocam iyi çalışmalar 1404 asgari ücretle çalışıyorum ekim ayında toplamda 8 gün raporum var yatması gereken tutar nedir? Bende 166 tl görünüyor doğrumu?

  • Merhaba. 8 günlük raporun 6 gününe ödeme yapar SGK. Toplamda yaklaşık olarak 235 TL ödeme alırsınız

 126. 19.09.2017-19.10.2017 rapor parası ne kadar olur askeri ücretle çalışıyorum

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 1106,00 TL ödeme alırsınız

 127. Bağkurluyum. En düşükten prim yatırıyorum analık durumu için rapor parasını nasıl hesaplarım

  • Merhaba. Hangi kapsamda bağkurlusunuz?

 128. ekim 15 iskazası gecirdim 2 parmagım kırıldı 1 ay rapor verdiler sgk nekadar alırım

  • Merhaba. Son brüt kazancınız ne kadar?

 129. benn ameliyat oldum bana 20 gunluk rapor verdi ve maasim 2.800 tl bana ne kadar sigortta verecek tskrl

  • Merhaba. Brüt kazancınızı yazın lütfen.

 130. benn ameliyat oldum bana 20 gunluk rapor verdi ve maasim 2.800 tl ne kadar bana ne kadar sigortta verecek tskrl

  • Merhaba. Brüt maaşınız ne kadar?

    • Merhaba tekrar. Yaklaşık olarak 1000 TL ödeme alırsınız.

 131. Merhabalar 10 günlü raporumun üzerinden yaklaşık 35 gün geçti fakat e-devlet sisteminde hala sisteme kayıtlı ödemeniz yok yazıyor

  • Merhaba. Bağlı bulunduğunuz SGK ile bir görüşün lütfen.

   • Tekrardan merhaba SGK ile görüştüm ve bana iş yerimin bildirim yapmadığını söylediler 40 gün geçti raporun üzerinden söylediğim halde hala bildirim yapılmamış ne yapmam gerekir

    • Merhaba. Bildirim yapılmamış olsa bile raporun bittiği tarihi takip eden ayın 23’üne kadar bildirim yapması zorunlu. Bu tarihten sonra işveren bildirimi olmadan da SGK ödemenizi yapar ve işverene idari para cezası uygular. Kısaca siz her halukarda ödemeyi alırsınız.

     • Dediğiniz tarihlerde geçti yani bugün tam 40. gün sgk bugün bana iş yeri bildirimi yapılmamış diyor söylediğinizden anladığım kadarıyla çoktan ödemede yapılmış olması lazımdı bana ama henüz bi hareket bile yok nedense bunun sebebi nedir acaba teşekkürler tekrardan.

     • Sebebini SGK’ya sormalısınız. İşveren bildirimi olmasa bile size ödeme yapmak zorundalar.

 132. Selam aleyküm başlangıç 20 09 2017::::::28 09 2017 bitiş 29 09 2017 kontrol var öğünde başlangıç 29 09 2017::::::23 10 2017 bitiş 24 10 2017 kontrol vardı tekrar 24 10 2017 başlangıç 22 11 2017 bitiş çalışır ayrı ayrı yatar her halde para nezaman yatar ve nekadar teşekkürler

  • Merhaba.Sanırım yaklaşık 60 gün raporlusunuz. Eğer asgari ücretle çalışıyorsanız 39,25 TL günlük tutar ile çarpın. Rapor ücretleri ayrı ayrı ödenir.

 133. Ve asgari ucretle calisiyorum eklemek istedim.

  • Merhaba. Yaklaşık 710 TL ödeme alırsınız

 134. Makat ameliyati oldum ve sadece 1 gün hastanede kaldim 20 gunluk rapor verdi. Doktorum 4 aylık sigortam var acaba ne kadar alirim

 135. Merhaba ben kaza gecirdim 20 gun rapor yazdi daha sonra 45 daha yazdi ama sigortam cogunlukla15 gun yatmis ben ne kadar para alirim

  • Merhaba. Asgari ücretle mi çalışıyorsunuz?

    • 65 günlük rapor için toplamda 2567,50 TL gibi bir rakam alırsınız.

 136. 23-08 ile 04 -09 tarihleri arasında raporu İdim yani 04 -09 da ise başladım rapor parası tek parça mi iki parça mi alacağım

  • Merhaba. İki parça şeklinde ödenir ödemeniz.

 137. merhaba 3 aylık brüt maaşım (1977+1977+1977) işe giriş tarihim 10.05.2016 31.12.2017 de işten çıkımı ihbarlı olarak vericekler.yani sadece kıdem tazminatımı alıcam.toplamda 1yıl 7ay 25 gün çalışmışlığım olucak şimdi ben sadece 1 yıllıkmı tazminat alıcam yoksa 1yıl 7ay 25 gün üzerindenmi hesaplanıcak buna göre nekadar kıdem tazminatı alırım teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Merhaba. toplam çalışmanız üzerinden yani 1 yıl 7 ay ve 25 günlük tazminat ödenmesi gerekir. Yaklaşık 2900 TL kıdem tazminatı almanız gerekir.

 138. Mrb. ssk calisanim bel fıtığından dolayi 10 gün rapor verdi hoca ayaktan.. rapor bitiminde ameliyat oldum farklı bir doktordu bu ameliyat dan ötürü 30 gün rapor verdi .. acaba ne kadar kesintim olur ziraat dan alacağım miktar ne kadardır? ?

  • Merhaba. Eğer asgari ücretle çalışıyorsanız toplam 40 günlük raporunuz için ortalama 1600 TL civarında ödeme alırsınız. Ödeme PTT ye gönderilir.

 139. Merhaba ben 3.10.17_26.10.17 tarihinde raporluyum e devlet den baktığımda 3.10.17_15.10.17 arasında para yatmış diyor rapor parası maaş la alakalımı yoksa yanlış lık mı var. Saygılar sunarım

  • Merhaba. Raporlu olduğunuz sürede rapor paranız SGK tarafından ödenir. İşveren maaşınızı tam ödemez

 140. Merhaba ben 17 haftalık hamileyim kasımın ilk haftası doktorum 10 gün iş göremezlik raporu verecek
  son 3 ayda asgari ücret brüt ücretim yani 1777 lira. rapor parası ne kadar alırım ?

  • Merhaba. 1 günlük rapor paranız 39,50 TL.

 141. merhabalar ben trafik kazası geçirdim ve bu sebepten dolayı raporluydum. iş verenim rapor parasını keserek maaşımı yatırdı. şimdi ben rapor parasını sgk’ dan almak istiyorum fakat sgk trafik kazası oldugundan dolayı ödeme yapamıyoruz diyorlar ne yapalıyım.. konu ile ilginize şimdiden teşekkür ederim..

  • Merhaba. Trafik kazası tespit tutanakları ile SGK’ya başvurun. Ödeme yapılmaz diye bir şey yok. Yapılır. Ancak eğer kazada kusurlu sizseniz kusur oranınıza göre ödeme kesintili yapılır. Yok eğer karşı taraf kusurlu ise size yapılan ödemenin tamamı karşı taraftan tahsil edilir.

 142. Iyi gunler. Temmuzda rapor aldim 30 gunluk fakat hala yatmadi 170 i aradigim zaman sira vardir siraniz gelmemistir deniyor boyle gec mi yatar rapor parasi ? Bir de sigorta primim yilbasindan beri 2560 yatiyor aylik, tahminen ne kadar rapor parasi alirim?

  • Merhaba. Bu kadar geç olmaz. Siz bağlı olduğunuz SGK ile görüşün. Yaklaşık 1650 TL ödeme alırsınız.

   • Ama ben istanbulda ajansa bagli olarak konya da calisiyorum. Sigorta islemlerim besiktastaki kurumdan yapiliyor. Ikamet ettigim il konya. Konyadaki sigorta kurumuna gitmem fayda saglar mi?

    • Sigorta işlemleri Beşiktaş SGM tarafından yapılacaktır o zaman. Konya SGİM ile görüşün. Raporunuzdaki eksiklikleri görebilirler en azından.

 143. Selamunaleykum kardeşim amelyat oldym ben 1 ay rapor aldım primlerumiz asgari ücret yatıyor skk primimde tam olarak yıllardır yatıyor ne kadar alırım teşekkürler

  • Merhaba. Yaklaşık 1100 TL ödeme alırsınız

 144. 10 gun ve ardina 3 gunluk rapor aldim ilk 2 gunu ssk odemiyor raporlar ayri ayri oldugu icin 2 sindende 2 gunluk kesinti olur mu

  • Merhaba. İkinci rapor devam raporu ise sadece ilk rapordan kesinti yapılır. Değilse her ikisinden de 2 günlük kesinti yapılır.

 145. Ameliyat oldum birgün yattım eve gittim ve raporum 33 günlük. Son 3 ay gelir e devlette görünen 10645 tl buna göre alacağım rapor parası nekadar olur. Teşekkürler

  • Merhaba. Yaklaşık 2400 TL ödeme alabilirsiniz.

 146. Merhaba benim 3700 brütüm var ama 57 gün sigortam var 17 gün raporum var yüzde otuz sekiz çalışamamak raporum var ben SGK dan rapor paramı alabilirmiyim nekadar

  • Merhaba. Rapor aldığınız tarihten önceki son 1 yıl içinde en az 90 gün sigorta priminiz yoksa alamazsınız.

 147. Hocam ben isten 1 ay oldu ayrilali..1 sene icersinde 90 gunden fazla.prim odemem var..simdi ameliyat olcam..1 ay yatak istiharati veriyolar..sgk dan..1 aylik rapor parasi alabiliyormuyum…suan calismiyorum

  • Merhaba. Raporlu olduğunuz sürenin tamamı için SGK tarafından ödemeniz yapılır.

 148. Merhaba bana sirasıyla 18 23 eylül , 24 28 eylül ve 29 3 ekim arası 3 ayri rapor verildi kontrole gittigimde ise sağlık kurulu yine ayni tarihleride kapsayan 18 eylül 23 ehim arasi yeni bir rapor verdi sizce hangi rapor gecerli olacaktır. Not. 18 23 eylül arasindaki rapor için ödeme aldım

  • Merhaba. 24 Eylül’den itibaren ödeme yapılır yeni rapor için.

 149. Suan da sigortasiz ve issizim gecen ay ameliyat oldum trafik kazasinda sol omuzumda platin taktilar bu yil icinde 200gunum yatirilmis sigortadan AMA simdi sigortam durdurulmus isten ayrildigim icin 45 gunluk is goremez raporum var sgk dan rapor parasi alabilecekmiyim

 150. Merhaba Ben bir ay once kaza yaptim ve sol omuz bolgesinde platin taktilR ameliyatla simdi sigortam durdurulmus AMA bu yil icinde dort ay sigortam yatirilmisti simdi sgk dan para alabilirmiyim 45 gunluk is gormez raporum var suan sigortasiz issizim

  • Merhaba. Rapor aldığınız tarihten önceki son 1 yıl içerisinde 90 gün varsa alabilirsiniz.

 151. Merhaba. Temmuz ayından 1 aylık raporum vardı e-devlet üzerinden sürekli takip ettim. Sırasıyla ;
  Bilgi Yok- Merkeze Aktarıldı- Bankaya Yatırıldı yazıyor.
  4.10.2017 tarihinde bankaya aktarıldı. Artık PTT şubelerinden ödeme yapıyorlarmış. Sistemde kayıtlı bir banka hesabımda yok fakat PTT şubesine gittiğimde paranın hesaba düştüğü gözükmüyor. 170’i aradığımda 4.10.2017 tarihinden itibaren 2 aylık süreç içinde PTT şubesinden çekebilirsiniz dediler. Bu kadar uzun bir süreç mi bu ? BANKAYA AKTARILDI yazdığı halde. Daha neyi bekletiyorlar anlamış değilim. NE zaman çekebilirim ben bu parayı ?
  Detaylı bilginiz var mıdır ?

  • Merhaba. Hayır 2 ay içinde alabilirsiniz değil. Hemen alabilirsiniz. 2 ay içinde almazsanız SGK’ya döner anlamında söylemişlerdir size. Siz SGK’dan yazı alarak PTT’ye gidin. Bazen PTT ödemenizi göremiyor .

 152. Ben özel hastahanede göz ameliyatı oldum 11 gün istirahat verdi iş 1.400 tl alıyorum nekadar param kesilir sigorta bana ne kadar öder

  • Merhaba. Yaklaşık 355 TL ödeme alırsınız.

 153. Merhaba kolay gelsin ben iş harici kaza geçirdim 10gün 10gun ayrı rapor aldım toplamda 20 gun benim aylik brutum 2100 acaba kaç gün rapor parası alabilirim

  • Merhaba. Yaklaşık 840 TL ödeme alabilirsiniz.

 154. Merhaba Kolay gelsin sgkhocası 30 günlük rapor aldım son 3 aylık brüt ücretim 7300 acaba alacağım rapor ücreti ne olur ayakta aldım raporu bilgilendirseniz sevinirim

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 1514 TL rapor parası alırsınız.

 155. iş kazası geçirdim 2 derece yanık ayaklarımdan ben iş yeri kaza raporu tuttu raporluyum13 gunden beri ben ne gibi haklarım ve maaş veya istirahat parası kimden alacam

  • Merhaba. Raporlu olduğunuz sürece ödemeniz SGK tarafından yapılacak. Eğer iş gücü kayıp oranınızın en az %10 üzerinde olduğunu düşünüyorsanız ayrıca iş kazası sürekli iş göremezlik maaşına da başvuru yapabilirsiniz.

 156. Merhaba
  Ben 32.haftada çalışabilir raporu almıştım ve aldığım raporda 37.hafta da iznimin başladığı yani raporumun başladığı gün yazıyor şuan tam 37.haftadayım tekrar hastaneye gidip 37.hafya raporu almama gerekir mi

  • Merhaba. Evet 37. hafta için yeniden rapor almanız gerekir. Raporunuz 37. haftadan itibaren başlayacak çünkü.

 157. Merhaba ben temmuz 11 de Doğum yaptım asgari ücretle çalışıyorum ne kadar Doğum parası alacağım acaba ??

  • Merhaba. 112 gün için toplamda 4424 Tl ödeme alırsınız.

 158. Merhaba

  Benim 3 aylık brüt ücretim 19000 ben aylık olarak maaş şeklinde ne kadar doğum rapor parası alacağım

  • Merhaba. 1 aylık ödemeniz yaklaşık 4200 TL.

 159. Merhaba bende kalca da odem cikti bir ay rapor verdi otuz gun boyunca oksijen alip istirihat etmwm gerekiyormus ben uc aydir toplam 10 bin brutum ve uc ay 90 gunum var ne kadar rapor parasi alirim

  • Merhaba. 30 günlük rapor için yaklaşık 2000 TL ödeme alırsınız.

 160. Merhaba asgari ücretliyim 09.08.2017 tarihinde ameliyat oldum raporda 11.08.2017 itibari ile 45 gün ıstırahatine uygun görülmüstür yaziyor ne kadar rapor parasi alirim

  • Merhaba. 45 günlük rapor için yaklaşık olarak 1700 TL ödeme alırsınız.

 161. Merhaba dogum öncesi rapor aldım dogum öncesi rapor param ne zaman yatar ne kadar yatar

  • Merhaba. Ne zaman yatacağı konusunda SGK’dan bilgi edinebilirsiniz. Son 3 aylık brüt kazancınızı ve son 3 aylık toplam gün sayınızı yazmanız halinde ne kadar alabileceğinizi hesaplayabiliriz.

 162. 1 aydır raporluyum iş yerinde iş kazası geçirdim nekadar para alırım

  • Merhaba. Eğer asgari ücretle çalışıyorsanız Yaklaşık 1200 TL alırsınız.

 163. 7 gün rapor ne kadar rapor parası alırım?

  • Merhaba. Asgari ücret ile çalışıyorsanız yaklaşık 200 TL.

 164. Merhaba ben hikmet 15 gun yatarak 7 gün ayakda tedavi iş kazası brüt 2200 ne kadar ücret alabilirim

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 700 TL civarı alabilirsiniz.

 165. Merhabalar,
  Agustos ayında izinli iken trafik kazası yaptım ve kaza tutanaklarına %75 asli kusurlu olduğum yazıldı
  karşı taraf hafif yaralı olarak ayakta tedavi ile aynı gün taburcu edildi ben ise 7 gün hastanede yattıktan sonra 30 günlük bir istirahat raporu verilerek taburcu edildim.son üç ayın ortalama günlük brüt kazancım 159 tl ye tekabül etmektedir. 7 yıldır kesintisiz aynı firmada çalışmaktayım edindiğim bilgilere göre trafik kazalarında ödenen geçici iş görmezlik ödenekleri kazadaki kusur oranına bağlı farklılık göstermekte.
  yukarıda vediğim bilgilere bağlı olarak 30 günlük rapor sonrasında tarafıma ne kadar iş görmezlik ödeneği verilir bilgi rica ederim.

  • Merhaba. Asli kusurlu olduğunuz için ödemenizden 1/4 ya da 1/3 oranında kesinti yapılır. Bu heaba göre ortalama 2000 TL civarı rapor parası ödenmesi gerekir size.

 166. Merhaba ben emre.2200 tl kadar rapor parası alırsın demişsiniz.brüt 2600 tl kadar var.40 gündür raporluyum kolum kırılmıştı.ama maaşının %60 ı kadar alırsın dediler bana rapor parasını. Bu doğrumu?

  • Merhaba. 1 günlük rapor parası ödeme tutarının 1 günlük brüt ücretinizin 2/3’üdür. Yani brüt kazancın tamamı kadar ödeme yapılmaz. Ayrıca hastalık raporlarında ilk 2 güne ödeme yapılmaz.

 167. 2 gün yatarak 4 günde ayakta tedavi oldum. Son üç aylık prim 90 gün. Son üç aylık brüt maaş 28 bin. Ne kadar istirahat parası alirim

  • Merhaba. Yaklaşık 830 TL rapor parası alırsınız.

 168. Merhaba ben emre.40 gündür raporluyum.ayın 26 sında işe başlıcam.benimkisi iş kazası değil, iş dışında oldu.kolum kırılmıştı.brüt kazancım 2600,acaba kaç gün sonra rapor param yatar ve kaç para yatar?teşekkürler.

  • Merhaba. Yaklaşık 2200 TL rapor parası alırsınız.

 169. Merhabalar rapor parası ziraatbankà yatar diyorsunuz benim hesabım var ziraatte onamı yatar acaba teşekkürler

  • Merhaba. rapor paraları artık PTT aracılığı ile ödeniyor. Ancak SGK sisteminde tanımlı banka hesabınız varsa Ziraat Bankası hesabınıza gönderilebilir. Hesabınızın tanımlı olup olmadığı konusunda SGK’dan bilgi alın.

 170. Merhaba 9 eylul 2017 tarihinde is kazasi gecirdim sol ayagimdan ameliyat oldum ilk etapta 45 gun rapor verildi kontrolden sonra rapor uzayacak ikinci rapor ile tamaminimi alirim hak edisin yoksa once 45 gun sonra ikinci rapor parasinimi alirim.
  7900 tl. Brut son 3 aylik maasim toplami.
  143 gundurde olay anina kadarda bu isyerinde calismisligim .toplamda da
  4100 gun prim gunum var 37 yasindayim

 171. Merhaba 9 eylul 2017 tarihinde is kazasi gecirdim sol ayagimdan ameliyat oldum ilk etapta 45 gun rapor verildi kontrolden sonra rapor uzayacak ikinci rapor ile tamaminimi alirim hak edisin yoksa once 45 gun sonra ikinci rapor parasinimi alirim

  • Merhaba. İlk rapor bittikten sonra işvereniniz onaylarsa SGK ilk rapor ödemesini yapar. İkinci raporun bitmesini beklemenize gerek yok.

 172. Merhaba ise gireli 3 gün oldu ama ayağımdan rahatsızlandım 1 gün 2 gün ve 2 gün olarak rapor aldım rapor parası alabilirmiyim

  • Merhaba. Rapor aldığınız tarihten önceki son 1 yıl içinde en az 90 gün varsa rapor parası alabilirsiniz. Yoksa alamazsınız.

 173. 3000tl net maaş alıyorum 45 gündür raporluyum 28gun sonra kontrolüm var aylık rapor parası ortalama ssk dan ne ödenir

 174. Selam benim 5 aylık raporum vardı ama 5. Ayın rapor parası yatmadı bi ay gecti yatarmı acaba ?

 175. Merhaba ben 21 Ağustos iş kazası geçirdim.1 ay rapor verdi.İş kazasında kesinti oluyormu acaba teşekkür ederim

  • Merhaba. Raporlu olduğunuz sürenin tamamı için ödeme alırsınız.

 176. 3 gun rapor aldim raporun son gunu pazara denk geldi bana odeme yatar mi

  • Merhaba. Evet 1 günlük kısmı için ödeme yapılır.

 177. AYNI İŞ YERİNDE 1 GÜNLÜK BRÜT KAZANÇ ÇOK YAKIN OLMASINA RAĞMEN %12 İLE 410 TL MALULİYET MAAŞI ALIRKEN % 35,2 İLE 394 TL ALIYOR SİZCE NASIL OLMUŞ OLABİLİR.OYSAKİ SİZİN HESAPLAMANIZ % 35,2 YE 590 TL .TŞK EDERİM.GALİBA SGK MERKEZİ YOLU GÖRÜNDÜ İTİRAZ İÇİN.

 178. Motorla işe giderken el bileğini kırdım 28 gün raporluyum 10500 3 aylık sigorta bürüt rapor parası nekadar alırım

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 2000 TL alırsınız.

 179. Merhaba ben arka arkaya 5 şer gün olmak üzere 20 gün rapor aldım ama ilk haftayı 3 gün bi 2 gün bi olarak almıştım asgari ücret maas alıyorum sgk nekadar rapor parası alırım

  • Merhaba. Günlük rapor parası ödemeniz 39 TL. Raporlar birbirinin devamı ise sadece ilk rapordan iki günlük kesinti yapılır. Devamı değilse her bir rapordan 2 günlük kesinti yapılır. Hesabını siz yapın artık.

 180. 3 günlük rapor aldım ne kadar yatar .. 3 aylık bürüt maaş toplamı 7550 tl ..

  • Merhaba. Hastalık raporu ise sadece 1 günlük kısmına ödeme yapılır. 55 TL alırsınız.

 181. saat ücretim brüt 10,64 tl 7,5 saat üzerinden ilavelerle birlikte 2500 civarı

  • İş kazası tarihindeki 1 günlük brüt kazancınızı sordum!

   • Bir günlük 83 TL ye geliyor kaza tarihinde teşekkür ederim şimdiden.

    • Bu durumda İş kazası tarihindeki 1 aylık sürekli iş göremezlik maaşınız yaklaşık 590 TL olur. 2 yıllık toplu ödeme de 15 bin TL civarı olur.

   • TEŞEKKÜRLER KAZA TARİHİNDE GÜNLÜK BRÜT 10,64*7,5=80 TL YAKLAŞIK OLARAK

 182. Teşekkürler benim bürüt 3 aylık toplam 12910.00 tl gözüküyor (bizim maaş artı prim) 46 günlük rapor parası ne kadar yatar

  • Merhaba. Ortalama 4000 TL rapor parası ödenmesi gerekir size.

 183. Merhaba ben ayak serçe parmağımın kırılması sonucu ilk olarak 21 gün rapor aldım raporun bittiği gün 25 gün rapor daha aldım rapor parası alırken iki ayrı rapor olarak mı yoksa birleştirilerek mi hesaplanır

  • Merhaba. Birbirinin devamı raporlar ise tek rapor olarak değerlendirilir. Sadece ilk raporunuzdan 2 günlük bir kesinti yapılır.

 184. MERHABA İŞ KAZASI SONUCU % 35,2 MESLEKTE UZUV KAYBI ORANI VERİLDİ MAAŞIM İSE YAKLAŞIK 2600 TL İKİ YIL SÜRELİ SGK ÖDEMESİ KAÇ TL OLABİLİR TAHMİNEN TŞK EDERİM.

  • Merhaba. İş kazası geçirdiğiniz tarihteki brüt kazancınız ne kadar. 1 günlük brüt kazancınızı yazın.

 185. Merhaba benim size iki yane sorum olacaktı.
  1.Ben mayıs,haziran ve temmuz ayları içerisinde toplam 20 gün raporum raporları almadan önce sigorta günüm 81 günmüş bu yüzden para alamadım bun konu hakkında yapabileceğim birşey varmı.
  2. Ağustos ayında on gün raporum var brüt 5300 nekadar para alabilirim.Çok teşekkür ediyorum.

   • 1 günlük rapor parası ödemeniz 39 TL olacaktır. Raporlu olduğunuz gün sayısı ile çarpın lütfen.

  • Merhaba.
   1-Eğer 90 gün yoksa son 1 yıl içerisinde alamazsınız. Yapacak bir şey yok.
   2-Yaklaşık 312 TL ödeme alırsınız.

 186. Merhaba sayın yetkili
  Eşim asgari ücretle çalısan biri ve gebe olduğu için 37. Haftada rapor aldı 17.07.2017-13.08.2017 arasında yatan rapor parası 829.50 tl ve bize eksik gibi geldi yardımcı olur musunuz ?

  • Merhaba. Ödenen tutar kısmi ödemedir. Yani 112 günün tamamı için alınabilecek para en az 4000 TL civarıdır. SGK’dan konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 3520 TL alabilirsiniz.

 187. slm kaynım 2 hafta dır lokanta da komi olarak çalışıyor bu sabah eve geldiğin de iş yerinde düştüm kolum çatladı dedi bizde hastane ye götürdük kolunu alçıya aldılar ve 10 gün iş kazası raporu verdiler.hastane polisi tarafın dan ifade alındı şimdi içerdeki parasının yarısını alabilirmi ve rapor parası da ne kadar yatar
  bu konuda yardımınızı bekliyorum

  • Merhaba. Öncelikle işvereni tarafından sigorta girişi ve iş kazası bildiriminin yapılması gerekir. Yoksa SGK rapor parası ödemez. Asgari ücret üzerinden bildirilirse SGK’dan 390 TL ödeme alabilir.

 188. Merhaba tekstil fabrikasinda caisiyorum iş kazasi gecirdim elim kirildi ilk mudahalem yapildigi gün 6 gün sonrasinda da 20 gun istirahat raporu verdiler burut maas 3 aylik toplam 7000. Ne kadar odenek alabilirim

 189. Merhaba ben ozel bir hastanenin acil kismindan 2gun rapor aldim.raporun bittigi gun baska bir ozel hastanenin polikliniginden 3 gun rapor yazildi bu rapor bittiginde ayni doktor 10 gun daha rapor ekledi.raporun bitmesine 5 gun kala doktordan memnun olmadigim icin devlet hastanesine gittim yatisli tedavi verdi ve 10 gun kalacagimi soyledi.brut maasim3400 lira ozel sektor.nasil hesaplanir yardimci olursaniz sevinirim..

  • Merhaba. 1 günlük rapor ücretiniz 75 TL. Raporlarınız birbirinden bağımsız ise ilk 2 güne ödeme yapılmaz her bir raporda.

 190. Is kazasi geçirip ameliyat oldum 30 gün o kazasi raporu aldım ne kadar alirim

 191. Merhaba.is kazasi sonucu 30 gunluk rapor yazildi.son 3 ay brut kazanc toplami 7200 dur.rapor ucreti ne kadar alirim.tesekkurler.

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 1600 TL ödeme alırsınız.

 192. Merhaba fabrikada iş kazası geçirdim 10 gün rapor verdiler ne kadar para alırım brüt 2300

 193. Merhaba bel fitigi ameliyatindan dolayi 21 temmuz 2017 den itibaren 45 gun rapor verildi.90 gunluk primim 5332 tl dir. Asgari ucretli calisanim. Ogrenmek istediğim rapor parami hangi ayda ve ne kadar alirim. Cevap icin simdiden tesekkurler

  • Merhaba. Yaklaşık 1600 TL ödeme alırsınız. Ne zaman ve ya hangi tarihte ödeneceğini SGK’ya sorun. Bunun için standart bir tarih yok.

 194. Ayak amliyat oldun 60 gün rapor aldım.6000 brüt maaş elime geçen net 4100 tl ne kadar rapor parası alabilirim?

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 7700 TL rapor parası alırsınız.

 195. Merhabalar 3 aylik brut maaaim 8950 tldir.90gun prim odemesi var.prim full.21gun rapor parasi nedir.tesekkueler

 196. Merhaba son 3 ay brüt maaşım 11 bin 1 ay rapor aldim ne kadar para alırım teşekkürler

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 2280 TL ödemeniz olur.

 197. merhaba ıyı gunler amelıyat oldum 2 aylık ızın aldım son 90 gun brüt 12.985’dir nekadar üçret alabilirim tesekkurler

  • Merhaba. Yaklaşık olarak 5500 TL ödeme alırsınız.

 198. Mrb lar ben 3 aylık hamileyim rahatsızlığın oldu amaliyat oldum doktorum 3 ay rapor verdi heyet raporu maaşım şuan 3200 TL ama primlerim daha yüksek geri ödemesi ne kadar olur

  • Merhaba. Brüt maaşınız gerekiyor bize hesaplama için.

 199. Merhaba sag ayak bilek kirilmasindan 45 gun rapor verdi burut maasim 2800 tl nekadar rapor ucreti alirim

 200. Merhaba

  Benim 7-17 temmuz 2017 – (10 gün) ve peşi sıra 17-22 Temmuz (5 gün) olmak üzere toplam 15 gün raporum sgk da
  Son 3 aylık toplam bürüt 14400

  Birinci sorum
  10+5 gün den mi 2 gün çıkarılarak hesaplanır?
  Yoksa ilk rapordan 10-2=8
  ikinciden 5-2=3 şeklinde mi?
  (bilgi: raporları ayrı ayrı girmişler)

  İkinci sorum
  Nekadar alırım?

  • Merhaba.
   Her iki rapordan da 2 gün kesilir. Toplamda 13 günlük ödeme alırsınız. Ayrı raporlar şeklinde girildiyse tabi. Toplamda 1400 TL gibi bir ödeme alırsınız.

   • Merhaba,
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Tam anlamadığım bir şey var.
    Her iki raporun toplamından 2 gün kesilir diyorsunuz yani. dimi?
    10 dan 2 ayrıca 5 den 2 kesilmez değil mi?
    Aynı hastalğın devam raporu ikincisi

    • Devam olarak girildiyse sadece 2 gün kesilir. Ama devam olarak değil de ayrı ayrı raporlar olarak girildiyse ki siz öyle dediniz bu durumda 4 gün kesilir.

 201. Merhaba işkazası geçirdim 12 günlük rapor aldım rapor bitti 10 gün daha rapor yazdı doktor 10 günlük raporu iş yeri kaç gün içerisinde bildirmesi gerekir

  • Merhaba. İşyerinin takip eden ayın 23’üne kadar zamanı vardır bildirim için.

 202. Merhaba 10 gün raporum var 30 günlük brüt maaşım 2500 4500 2700 civarında rapor parası ne kadar alırım

  • Merhaba. Yazdığınız brüt maaşlar son 3 ayın mı? Eğer öyle ise son üç ayın toplam gün sayısını da yazın lütfen.

 203. Merhaba.ben böbrek taşından amaliyat oldum ve 1 ay rapor aldım.yaklaşık olarak son 3 ay brüt maaşım 1900 1970 1900 civarı ne kadar ücret alırım.şimdiden tşklrler