SGK SSK Rapor Param Emanete Alındı Olarak Görünüyor


SGK SSK Rapor Param Emanete Alındı Olarak Görünüyor


SSK rapor param edevlet sisteminde emanete alındı olarak görünüyor ne yapmam gerekir? Ziraat Bankasından rapor param SGK’ya geri dönmüş alabilir miyim? Ayın 8-14 arasında rapor paramı almadım emanete alınmış nasıl bir yol izlemeliyim?

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu hastalık, analık, iş kazası ve ya meslek hastalığı sonucunda geçici iş göremezlik raporu alan sigortalılara gerekli şartları sağlamaları halinde geçici iş göremezlik ödemesi diğer ismi ile rapor parası ödemesi yapmaktadır. Rapor parası ödemeleri ise Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında yapılan protokol gereği Ziraat Bankası tarafından ödenmekteydi. Ancak 20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren SGK rapor parası ödemeleri PTT aracılığı ile yapılmaya başlandı.

Elinde olmayan sebeplerle rapor paralarını alamayan sigortalılar da nasıl hareket edecekleri ve rapor paralarını nasıl alabilecekleri konusunda bizlere yoğun bir şekilde soru sormaktalar. Biz de bu yazımızda bu konuya açıklık getirmek istedik. Rapor Parası “Emanete Alındı” Şeklinde Yazıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

ssk-rapor-parasi-ziraat-bankasi-ayin-8-14Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol gereği rapor paraları her ayın 8-14 ü arasında Ziraat Bankası gişelerinden alınabilmekteydi.20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren rapor paraları PTT’ye gönderilmekte.

Daha önce Ziraat Bankasından ödemeler yapılırken ayın 14’ü mesai bitimine kadar Ziraat Bankası’na uğrayarak rapor parasını alamayan sigortalıların 14’ü gün sonunda ödenen rapor paraları SGK sistemi tarafından geri çekilmekte diğer ismi ile Kurum emanet hesaplarına alınmakta. Siz E-devlet sisteminden ya da SGK’dan sorgulattığınızda emanete alındı ifadesi bundan kaynaklanmakta. Peki emanete alınan parayı almak için ne yapmalı?

SGK Emanetine Alınan Para Nasıl Alınır?

Emanete alınan parayı alabilmek için

 • SGK ödeme sistemine banka hesabınızı tanımlamanız gerekiyor. Bu durumda rapor paranız banka hesabınıza geçer.

SGK Rapor Parası İçin Hangi Banka Hesapları Tanımlanabilir?

SGK rapor parası için anlaşmalı bankalar;

 • Ziraat Bankası,
 • Halk Bankası,
 • Akbank,
 • Vakıf Bank.
 •  Burgan Bank,
 • Fiba Banka,
 • Türk Ekonomi Bankası,
 • Garanti Bankası

Rapor Parası İçin Banka Hesabı Nasıl Tanımlanır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na ve ya ilgili bankaya dilekçe vererek ya da E-devlet sistemi aracılığı ile banka hesabınızı tanımlayabilirsiniz. E-devlet sisteminden SGK rapor parası için banka hesabınızı tanımlayabilmeniz için:

 • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaranız ve E-devlet şifreniz ile giriş yapın.
 • E-Hizmetler,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Şahıs Ödemeleri Hizmetleri,
 • Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama,
SGK Rapor Parası Nasıl ve Nereden Sorgulanır?

ssk-rapor-parasi-sorgulamaRapor parası ödemenizin ne durumda olduğunu E-devlet sisteminden kolayca sorgulayabilirsiniz.

Bunun için:

 • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaranız ve E-devlet şifreniz ile giriş yapın.
 • E-Hizmetler,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Şahıs Ödemeleri Hizmetleri,
 • Şahıs ödemesi sorgulama

 

 

 

Rapor paraları PTT’den kaç ay geri çekilmezse geri döner?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere SGK rapor paraları diğer ismi ile geçici iş göremezlik ödemeleri 20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren PTT aracılığı ile ödenmekte. Eğer SGK sisteminde yukarıda belirttiğimiz gibi bir banka hesabı tanımlamadıysanız ödemenizi herhangi bir PTT şubesinden 2 ay içerisinde alabilirsiniz. İki aylık süre içerisinde ödemenizi PTT’den almadığınız takdirde ödemeniz yeniden SGK emanet hesaplarına aktarılmış olacak.Emanete atılan parayı da yukarıda anlattığımız gibi hesap tanımlayarak tanımlama tarihini takip eden 3 iş günü içerisinde banka hesabınızdan çekebilirsiniz.

*****KONUYLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZI LÜTFEN AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ****YORUMUNUZ

202 Yorum "SGK SSK Rapor Param Emanete Alındı Olarak Görünüyor"

 1. Ali sancak   12 Mart 2018 at 13:41

  Benim rapor durumuma bilgi yok yazıyor rapor param postaneye yatmismidir çekebilirmiyim.

  Cevapla
  • SgkUzman   13 Mart 2018 at 20:28

   Merhaba. Raporunuza işlem yapılmamış olabilir. Raporun işbaşı tarihinden 15-20 gün sonra E-Devlette herhangi bir bilgiye ulaşamıyorsanız bağlı olduğunuz SGK ya başvurunuz.

   Cevapla
 2. Fatih   9 Mart 2018 at 21:59

  Merhaba
  Ben 2010 Yılında Trafik Kazası Geçirdim
  80 Gün Raporum Bulunmakta
  O Günlerde Rapor Parasını Talep Ettim
  SGK Beni Çok Oyaladı Dosya Eksik Hastane Göndermedi gibi Şeyler Söylediler Bende Hastanelerden Raporları Aldım Bunlara Götürdüm.
  Ptt Ziraat Bankası Hepsinden Dönem Dönem Kontrol Ettim ama O Para Birtürlü Yatmadı Şimdide Zaman Aşımı Diyorlar.
  Peki Ben Bu Hakkı mı Nasıl Alcağım?

  Cevapla
  • SgkUzman   13 Mart 2018 at 20:31

   Merhaba. Trafik kazası geçirmişseniz SGK ya Trafik Kazası Tespit Tutanağınızı götürmeniz gerekirdi. 5 yıllık süre içinde gerekli belgeyi temin edememişseniz zaman aşımına uğramış olabilir. üzerinden 5 yıl geçmiş raporlar üzerinde her hangi bir hak talep edemezsiniz.

   Cevapla
 3. Talat   6 Mart 2018 at 20:08

  Ansan merkez odeme bana 1000tl emekli parasi göndermiş haberim olmadi bankadan geri gitmiş gerekce5ödememe sebebi sontarihi gecmis yazıyor bnde yeni gördüm edevleten şahıs ödemelerine baktim neyapmaliyim 05437697523

  Cevapla
  • SgkUzman   13 Mart 2018 at 20:32

   Merhaba. Bağlı olduğunuz SGk nın Mali hizmetler bölümü ile görüşüp Emanete alınan ödemenizin yeniden PTT ye aktarılmasını talep etmelisiniz.

   Cevapla
 4. guneysuali   4 Mart 2018 at 15:25

  merhaba. 08.06.2017 bankaya gönderilme tarihli rapor ücretimi almayı unuttum. geçen ay PTT ye gidip sordum bizde görünmüyor dedi. ancak benim şöyle bir sorunum var. bu rapor parası ödeme durumu ödendi olarak görünüyor e-devlette ancak ben bankadan yada PTT den bu parayı almadım. bu para acaba SGK ya mı gitti yoksa başkasına mı ödendi?

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:01

   Merhaba. rapor ödemelerinin PTT ye aktarılmasından önce Ziraat bankası aracılığıyla Hesap tanımlaması yaptırmışsanız ödemeniz PTT ye değil Tanımlanan hesaba gider. Tanımlı hesabınız yok ise yeni uygulamaya göre ödemenin PTT ye yatırıldıktan sonraki 2 ay içinde ödemeyi almazsanız Emanete alınır. Emanete alınan ödemeyi aktifleştirmek için Bağlı olduğunuz SGk nın Mali Hizmetler bölümü ile görüşmelisiniz.

   Cevapla
 5. Mert   1 Mart 2018 at 09:32

  Merhaba benim rapor başlangıç tarihim 06/02/2018 bitiş 18/03/2018 ancak e-devletten baktığım zaman bitiş 28/02/2018 görünüyor.Alacağım ücret yazıyor ama Durumda da bilgi yok yazıyor PTT gidip sormam gerekir mi?

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:04

   Merhaba . 20 gün üzeri raporlarda işveren onayı ile raporunuz 10 ar günlük parçalar halinde ödenebilir. sizin örneğinizdeki gibi rapor bitmeden bir kısım ödeme çıkarılabilir. E-Devlette bankaya gönderildi ibaresini gördüğünde PTT den ödemenizi çekebilirsiniz.

   Cevapla
 6. Nazli   28 Şubat 2018 at 16:53

  Merhaba, yazinizda belirttiginiz gibi sgk sistemine ziraat hesabimi tanimladim.Bu etaptan sonra rapor odenegi otomatik olarak tanimli hesaba mi gececek? yoksa ekstra birsey yapmam gerekiyor mu? Tesekkurler

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:06

   Merhaba. Hesap tanımlama işlemi yaptırdıysanız bunun dışında herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan ödemeleriniz tanımlı hesabınıza yatırılacaktır.

   Cevapla
 7. ECEM KURTULUŞ   27 Şubat 2018 at 12:36

  Hakan bey merhaba, Ben hesabimi tanimlamistim ve dogum param ödendi olarak görünüyor ancak ne hesabima para geldi nede şube ye yatirildi sgk da odendigi konusunda israr ediyor hic boyle bir duruma sahit oldunuz mu ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:10

   Merhaba. Sizin örneğinizdeki gibi durumlarda genellikle Hesap tanımlaması yaparken hesap numarasının yanlış yazılmasından kaynaklı sorunlar yaşanıyor. SGK sistemi tanımlı hesaba ödemeyi gönderir fakat hesap numaranız yanlış olduğundan ödeme gerçekleşmeyecektir. Banka SGK ya referans numarası verir ancak ödemeyi almamışsınızdır. bu durumlarda Bağlı olduğunuz SGK nın Mali Hizmetler bölümüyle görüşüp hesabınızı güncelletmeniz gerekir.

   Cevapla
 8. Sarp   27 Şubat 2018 at 09:18

  Merhaba; ödeme durumumda sadece 5 yazıyor. Daha önce tanımladığım hesaba ödeme yapıldı ama yüklü miktarda olanın altında açıklamada 5 yazıyor. Bunun anlamı nedir. İyi çalışmalar

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:15

   Merhaba. Rapor durumunda genellikle Bilgi yok-Ödendi-Emanete alındı tarzında ibare bulunur. Bahsettiğiniz bilginin Rapor durumunda değil de farklı bir bölümde olduğunu düşünüyorum . bunun için Alo 170 den bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 9. Hüseyin   27 Şubat 2018 at 01:28

  İş göremezlik parasını e devletten araştırdım 10 01 2017 ödendi yazıyor bankayada 27 04 2017 de yatmış ama ben almadım ne yapmalıyım

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:17

   Merhaba. SGK sistemi herhangi bir banka hesabını tanımlatmışsanız ödemenizi o hesaba yönlendirmiş olabilir. Bağlı olduğunuz SGK nın Mali Hizmetler Bölümünden bilgi almalısınız.

   Cevapla
 10. Hüseyin   27 Şubat 2018 at 01:22

  Merhaba 10 01 2017 iş göremrzlik parası çıkmış ama ben almadım sorguladım ödendi yazıyor ben ne yapmalıyım

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:17

   Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK nın Mali hizmetler bölümünden bilgi almalısınız.

   Cevapla
 11. Pingback: Rapor Parası Sorgulama, Rapor Parası Nezaman Yatar ? | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi

 12. kayhan   8 Şubat 2018 at 13:50

  merhabalar ben bakna hesabı tanımlattım ödeme durumunda bankaya gönderilmeyi bekliyor diyor ne zaman hesabıma geçer acaba pazartesi günü tanımlamayı yaptım teşekkürler

  Cevapla
  • Hakan KAYA   9 Şubat 2018 at 22:10

   Merhaba. Normalde 3 iş günü sürüyor bankaya gönderilmesi. Sgk ile görüşün

   Cevapla
 13. Yasemin   1 Şubat 2018 at 16:25

  Merhaba,
  Banka hesabı tanımladım. Bundan sonraki iş görmezlik ödemesi o banka hesabıma mı yatacak yoksa yine PTT’den mi almam gerekecek?

  Teşekkürler.

  Cevapla
  • SGKeditor   1 Şubat 2018 at 16:56

   Merhaba. Banka hesabınıza gönderilir.

   Cevapla
 14. Pingback: Emzirme Yardımı Şartları, Emzirme Yardımı Sorgulama  | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi

 15. Sinan   27 Ocak 2018 at 13:26

  Merhaba
  29 ekim tarihinde motorumla tek basima kaza gecirdim ve kalkip yola devam ettim.Is yerine vardigima bacagimin yarildigini farkettim ve hastaneye gidip tedavi oldum.20 gun rapor aldim.Rapor parasi yatmasini beklerken ustunden 2 ay gecti ve dun aradigimda Sgk kaza tespit tutanagi istemis ve raporu arsive kaldirmis.Nasil bir yol izlemem gerekiyor.

  Cevapla
 16. Sinan   27 Ocak 2018 at 13:21

  Merhaba

  Ben 29 Ekin 2017 tarihinde motorsikletimle tek basima duserek kaza gecirdim ve o sekilde ise gittim.Is yerine vardigimda bacagimda derin yara oldugunu farkettim hastaneye gidip tedavi olup 20 gun rapor aldim.Sgk rapor parasi odemesini beklerken dun aradigim raporunuz arsive kaldirilmis ve kaza tespit tutanagi ibraz etmemi istemisler.Nasil bir yol izlemeliyim?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   27 Ocak 2018 at 16:56

   Merhaba. Trafik kazası tespit tutanağı ile birlikte sgk ya gitmeniz gerekir. Kaza tutanağını vermezseniz ödeme yapılmaz. Kaza tutanağı tutulmadıysa gidin olmadığına dair beyan verin.

   Cevapla
 17. erkan durğut   23 Ocak 2018 at 16:58

  eylül 2010 yılında aldığım rapor 2011 kasım ayında işleme alınmış ve 2012 ağustos ayında bankaya gönderilmiş. 5 yıllık süreç geçti biliyorum ama rapor aldığımdan 2 yıl sonra bankaya gönderilmiş. süre çok uzun olduğu için hak talebim doğar mı

  Cevapla
  • Hakan KAYA   24 Ocak 2018 at 11:00

   Merhaba. Alabilirsiniz. Banka hesabınızı sisteme tanımlayın siz.

   Cevapla
   • erkan durğut   24 Ocak 2018 at 14:39

    cevapladığınız için teşekkür ederim

    Cevapla
 18. Pingback: Rapor Parası Ne Kadar 2018, Rapor Parası Hesaplama 2018 | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi

 19. Efedml   23 Aralık 2017 at 05:04

  Merhabalar doğum icin 32. Haftada aldigim 20 kasım başlangıç tarihli isgöremezlik raporum e devlette gorunmuyor 170i aradim ordada göremediler işveren tarafından raporum işlenmediyse ödeme alamicakmiyim ne yapmaliyim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   23 Aralık 2017 at 23:20

   Merhaba. Rapor hastane tarafından girilmemiş olabilir mi ?

   Cevapla
 20. Vildan Çimen   20 Aralık 2017 at 12:49

  Merhaba
  Benim yukarda belirttiğiniz bankalarda hesabım yok..sadece iş bankasiyla yapi kredi de hesaplarim var..diğrr bankaların birinden yeni hesapmı açmam gerekiyo yoksa pttden alabilirmiyim?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   20 Aralık 2017 at 15:11

   Emanete alınan para için hesap açtırmanız gerekir .Ya da SGK’ya uğrayarak dilekçe verebilir ve emanete alınan paranızın PTT ye gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

   Cevapla
 21. Serdar KIRAN   19 Aralık 2017 at 13:24

  Slm Hakan Bey.2010 yılının 9 ayında 3 günlük bir rapor vardı.E devlet sgk bölümde rapor tarihi 09 11 2010 bitiş 11 09 2010.isleme alınma tarihi 27 07 2011 bir sene sonra..ikginc tarafı ise 50.7 tl yi bankaya gönderme tarihi 2015 yılı.Durum ise emanete alındı yaziyor yapmalıyım.ilginize çok tesk edrim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   19 Aralık 2017 at 15:50

   Merhaba. Banka hesabı tanımlayarak emanete alınan paranızı alabilirsiniz.

   Cevapla
   • Serdar KIRAN   19 Aralık 2017 at 15:58

    Banka hesabini nereye tanimlayacagim.nasil yapacağım.suan sgk öte ile çalışıyor.yardimlarinuzdan dolayı cok tsk ederim

    Cevapla
    • Hakan KAYA   19 Aralık 2017 at 16:23

     Hesabınızı E devlet sistemi aracılığı ile tanımlayabilirsiniz. Yazımızda nasıl yapacağınız ayrıntılı anlatılmıştır. ayrıca tanımlanabilecek anlaşmalı bankalar da belirtilmiştir.

     Cevapla
 22. mustafa   15 Aralık 2017 at 04:38

  Konu hakkinda paylaşımınız çok yardımcı oldu.teşekkürler..

  Cevapla
 23. ali   13 Aralık 2017 at 20:18

  Sgk 170 onerdi aradim talep olusturdum hesabima yatmasi icin 3 gun sonra ara dediler aradim sonuclanmamis dediler 3 gun gecti tekrar aradim hesaba gecmesi icin onay verilmedigini soylediler nedenini ogrenmem icin tekrar talep olusturttu 3 gun sonra tekrar ara dediler :/

  Cevapla
 24. ali   5 Aralık 2017 at 11:36

  Geçen seneden is kazası raporum var parayi almadim emanette gozukuyor 1 aralikta banka hesabı tanimladim 5 aralik olmasina ragmen para hesabima gecmedi ptt gittim paranin sgk da oldugunu soylediler gidip sgk ya basvurmalimiyim yoksa hesaba aktarilirmi ?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   5 Aralık 2017 at 16:41

   Merhaba. Hesap tanımlama işleminin ardından paranın banka hesabınıza gönderilmesi 3 işgünü sürüyor. En geç Cumaya kadar para hesabınıza geçer. Geçmezse SGK ile görüşün.

   Cevapla
   • ali   5 Aralık 2017 at 23:56

    Zaten banka hesabi tanimlayali 5 gun oldu
    T.VAKIFLAR BANKASI T.A.O. AIT ŞUBESİ/AYDIN ŞUBESINDEKI TR IBAN NUMARASINA SAHIP 0 NOLU HESABA ŞAHIS ÖDEMELERİNİZİN AKTARILMASINI DAIR TALEBINIZ MEVCUTTUR. ÖDEME HESABA GÖNDERİLDİĞİNDE, 050 TELEFON NUMARASINA , @hotmail.com E-POSTA ADRESİNE BİLGİ MESAJI İLETİLECEKTİR.
    Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama hizmetini kullanarak, tanımlı banka hesabınızı güncellemek için tıklayınız. Yazisi kaldi 5 gundur

    Cevapla
    • Hakan KAYA   6 Aralık 2017 at 12:24

     İş günü diyorum ama. 5 gün geçmiş olabilir. Cuma günü tanımlamışsınız. 3. iş günü dün doldu. Bugünden sonra yatması gerekir.

     Cevapla
     • ali   12 Aralık 2017 at 13:25

      Para dediginiz gibi cuma gunu yatmadi sgk gittim 170 ara dediler 3 gun gecmesine ragmen aradigimda bilgi olmadigini 3 gun sonra tekrar aramami solediler ne yapmaliyim

     • Hakan KAYA   12 Aralık 2017 at 15:55

      Bilemiyorum. Normalde hesap tanımlandıktan sonra en geç 3 işgünü sürer. SGK sizi neden Alo-170 e yönlendiriyor ki. Kendileri çözsün problemi.

 25. Deniz   4 Aralık 2017 at 16:01

  Merhaba,

  10 gunluk bir is goremezlik param var. 21.11.2017 de HASTALIK BANKAYA GÖNDERİLDİ yaziyor. Ancak bugun PTT’ye gittigimde bizde gorunmuyor dediler. Yazinizi okuduktan sonra banka hesabi tanimladim. Bu banka hesabina yatar mi yoksa sadece emanete aktarilanlar mi banka hesabina yatiyor?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   4 Aralık 2017 at 21:54

   Merhaba. Eğer ödemeniz henüz PTT ye gönderilmedi ise tanımlı banka hesabınıza gelir. Eğer gönderildi ise PTT den almanız gerekir. Ancak bundan sonra SGK dan gelen tüm ödemeler tanımlı hesabınıza geçer.

   Cevapla
 26. Servet   30 Kasım 2017 at 11:44

  E devletten sorguladigimda. ödeme durumu bilgi yok diyor.bu ne anlama geliyor

  Cevapla
  • Hakan KAYA   30 Kasım 2017 at 18:51

   Merhaba. Henüz rapor ile ilgili işlem yapılmamış anlamına geliyor.

   Cevapla
 27. Suna   20 Kasım 2017 at 16:05

  Merhaba, sgkdan annem rapor parası aldı 2 yıl sonra haksız ödeme diye rapor parasını geri istiyor ne yapmalıyız yardımcı olabılır mısınız¿

  Cevapla
  • Hakan KAYA   20 Kasım 2017 at 20:10

   Merhaba. Hangi gerekçe ile geri istiyorlar ?

   Cevapla
   • Suna   21 Kasım 2017 at 00:50

    Haksız ödeme demişler bizde anlamadık ama tanıdığımız bir avukata sorduk bugun oda bıze geri ödemeli yapmışlar bundan haberiniz yok muydu dedi galiba iş yeri sıgorta yı yatırmadıgı için şikayet ederiz korkusuyla yapmış böyle bir şey bizim haberimiz olmadan sizce ne yapmalıyız

    Cevapla
    • Hakan KAYA   21 Kasım 2017 at 11:27

     Merhaba. İtiraz edebilirsiniz ama SGK’nın illa ki geçerli bir gerekçesi vardır. İtiraz pek bir şey değiştirmez.

     Cevapla
 28. Serkan   10 Kasım 2017 at 19:59

  Rapor param zaman aşımına uğraşım paramı nasıl alabilirim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   15 Kasım 2017 at 14:06

   Merhaba. Zaman aşım süresi 5 yıldır. Eğer 5 yıl geçmediyse alabilirsiniz

   Cevapla
 29. Yılmaz   9 Kasım 2017 at 16:19

  Yapi kredi bankasından tanimli hesabim var para oraya da yatmamis. Bankadan para geri gelmiş ödenmeme sebebi. Ödeme tarihi gecdi diyor ne yapmalıyım ?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   10 Kasım 2017 at 10:42

   Merhaba. Yapı kredi bankası anlaşmalı banka değil. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank,Akbank, Burgan Bank, Fiba Banka, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası hesabınız varsa yeniden tanımlatarak ödemenizi alabilirsiniz.

   Cevapla
 30. Serdar   17 Ekim 2017 at 20:01

  Merhaba, benim 3 Mart 2016 yılından kalan işgörmezlik, yani rapor param var.bunu almayı unuttum ve sorguladığımda emanete alındı bilgisi veriyor. Bende e devlet üzerinden banka tanımlaması yaptım. Başka bir şey yapmaya gerek varmı. Yoksa bu ödeme otomatik olarak yapılırmı?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   19 Ekim 2017 at 09:31

   Merhaba. Banka hesabı tanımladıysanız en geç 1 hafta içerisinde ödemeniz tanımlı hesabınıza geçer.

   Cevapla
 31. Aysun   16 Ekim 2017 at 13:43

  Merhaba ben doğum yaptım 4ay raporluyum doğum paramın 3ayı yattı ama son ayda onay gelmedi diye bir yazı çıkıyor 170şı aradım iyileltirme çalışması var diyor neden böyle bir yazi gelir ödeme çıkmadı diye bilginiz varmı

  Cevapla
  • Hakan KAYA   17 Ekim 2017 at 09:03

   Merhaba. 170 yerine bağlı bulunduğunuz SGK ile görüşseniz daha iyi olur. Raporunuzdaki eksik ne ise ona göre düzeltilir.

   Cevapla
 32. Onur Uryan   12 Ekim 2017 at 07:27

  8 aydır her gün arıyoruz ama her seferinde bizi atlatiyorlar banka ya dilekçe verdim PTT gönderdi 8 aydır haftada 2 defa PTT gidiyorum şimdi ise 170 emanette para yoktur diyor ne yapmam lazım..

  Cevapla
  • Hakan KAYA   12 Ekim 2017 at 12:23

   Merhaba. Rapor ödeme durumu sorguladığınızda nasıl bir uyarı çıkıyor karşınıza?

   Cevapla
 33. Hakan kaplan   9 Ekim 2017 at 14:44

  Merhaba 3 ayda rapor aldım 9 ayda bitti emanete alındı diye yazı çıkıyor ne yapmam lazım

  Cevapla
  • Hakan KAYA   9 Ekim 2017 at 16:42

   Merhaba. Hesap tanımlaması yapılması gerekir. Yazımızda nasıl yapacağınız ayrıntılı anlatılmıştır.

   Cevapla
 34. Ömer Avşar   4 Ekim 2017 at 19:32

  20.04.12 – 27.04.12 tarihleri arasında raporum varmış e devlette gezerken ögrendim ödendi olarak gözüküyor ama ben o şekilde bir rapor parası aldığımı hatırlamıyorum nereden sorgulama yapabilirim…teşekkürler.

  Cevapla
  • Hakan KAYA   5 Ekim 2017 at 08:30

   Merhaba. Size en yakın SGK’ya giderek ödemenin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 35. Furkan   29 Eylül 2017 at 15:40

  Merhabalar ben 21 ğün parmak kırılması sonucu rapor aldım rapor bıttiği ğünün sonuna doktor kontrol demişti benim dalgınlığıma geldi unuttum gidemedim 2 ğün geç gidip kontrol olup raporun bıttıgı tarıne sonuç yazdırıp rapor parası alabılırmıyım kontrol tarıhınde sonuç olmazsa rapor parasını verılmıyeceğini söyledi SĞK siz neler söylersiniz bu konuda.Teşekkürler

  Cevapla
  • SGKuzmani   29 Eylül 2017 at 16:16

   Merhaba. Raporun sonunu hastaneden çalışır olarak düzelttirebilirsiniz.

   Cevapla
 36. Özlem   19 Eylül 2017 at 13:30

  Benimde raporun arşive kaldırıldığını söylüyorlar.bunun sebebini öğrenmek istiyorum.is kazası geçirdim bu arada.iş yerim hiç bir sorun olmadığını söylüyor

  Cevapla
  • SGKuzmani   19 Eylül 2017 at 15:45

   Merhaba. Arşive kaldırılma sebebini SGK’dan öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 37. BAHAR DENİZ   13 Eylül 2017 at 18:07

  Merhaba.Geriye dönük rapor param vardı fakat alamadım.SGKyı aradım.rapordan önce 90 gün piriminiz olması gerekli dediler.Rapor paranızarşive kaldırılmış dediler. Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler

  Cevapla
  • SGKuzmani   18 Eylül 2017 at 12:17

   Merhaba. Rapor aldığınız tarihten önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün sigorta priminiz yoksa rapor parası alamazsınız.

   Cevapla
 38. Pingback: SGK Rapor Parası Merkeze Gönderildi Ne Demek? | | SGK ve Çalışma Rehberi

 39. Karaca   11 Ağustos 2017 at 23:59

  SGK rapor paramı ve emzirme paramı geri çekmiş ne yapmam gerekir geri alabilirmiyim.

  Cevapla
  • SGKuzmani   14 Ağustos 2017 at 08:36

   Merhaba. Geri alabilme konusunda takip etmeniz gereken yol yazımızda ayrıntılı anlatılmıştır. Okumanızı tavsiye ederiz.

   Cevapla
 40. sümeyye   8 Ağustos 2017 at 18:31

  Merhaba ,4 ay önce rapor aldım e devletten param emanete alındı olarak gözüküyor (ayın 8 ile 14 arasında baktığımda bile ) tanımlama yapabileceğim hesabım da yok bankaya gittiğim de yatmadığını söylediler ne yapmam gerekir ?

  Cevapla
  • SGKuzmani   9 Ağustos 2017 at 09:04

   Merhaba. Bir banka hesabı açtırıp bu hesabı sisteme tanımlamanız gerekir. Yoksa alamazsınız ödemeyi.

   Cevapla
   • sümeyye   9 Ağustos 2017 at 09:36

    Merhaba, bu hesap ailemden birinde varsa da olur mu ?

    Cevapla
    • SGKuzmani   9 Ağustos 2017 at 09:49

     Hayır sizin adınıza olması gerekir. Sadece Ziraat Bankası da değil. Halk Bankası, Vakıf Bank, Garanti Bankası, Akbank da olabilir.

     Cevapla
 41. nurullah   5 Ağustos 2017 at 16:43

  merhaba, 2011 yılında 84,5 tl rapor param var e devletten emanete alıntı olarak gördüm
  170 i aradım başvuru yaptım , vakıfbankdan hesabımı tanımlattım yinede alamadım ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

  Cevapla
  • SGKuzmani   7 Ağustos 2017 at 08:56

   Merhaba. Hesabı tanımladıysanız hesaba geçmesi gerekir. Bir problem vardır. SGK ile görüşmenizi tavsiye ederim.

   Cevapla
 42. Mehmet yıldız   1 Ağustos 2017 at 19:29

  31 temmuzda e devlette rapor paramın bankaya aktarıldığı görünüyor. 170 i aradığımda ptt ye dediler ama 2 gündür ordada görünmüyor. Sebebi ne olabilir?

  Cevapla
  • SGKuzmani   2 Ağustos 2017 at 09:41

   Merhaba. Birkaç gün daha bekleyin sonra PTT’ye sorun. Eğer yine gelmediyse SGK ile görüşün.

   Cevapla
 43. volkan sezer   31 Temmuz 2017 at 10:16

  2010 yılında ortapedi amaliyatı oldum bu dönemden kalan bir rapor param varmış haberim yoktu alamadım 26.07.2017 tarihinde SGK şubesine urayarak parayı talep ettim bana verilen cevap zaman aşımına uğradığı için parayı veremeyeceklerini söylediler.Paraya alabilmem için ne yapmam gerek.Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  • SGKuzmani   31 Temmuz 2017 at 10:57

   Merhaba. 5 yıllık zaman aşımı süresi var. Eğer almadıysanız ödemenizi şimdi alamazsınız maalesef.

   Cevapla
 44. Pingback: SGK Rapor Paraları PTT'den Ödenecek, İlk Emekli Maaşı Hangi Bankadan Alınır? | | SGK ve Çalışma Rehberi

 45. Mert günel   24 Temmuz 2017 at 23:14

  Merhaba haizran 26 ve temmuz 8 tarihleri arası rapor aldım 8 temmuzda ise raporumun bittiği gün işten ayrıldım alo 170 i aradığımda raporunuz arşive kaldırılmıştır diyor rapor parasını alamayacakmıyım son 1 yıl içinde 90 günüde geçmiş bukunmakta sgk primlerim

  Cevapla
  • SGKuzmani   26 Temmuz 2017 at 10:06

   Merhaba. Ödeme almanız gerekir. Rapor arşive yanlışlıkla kaldırılmış olabilir. Bağlı bulunduğunuz SGK ile görüşün.

   Cevapla
 46. İHSAN SARIKAYA   23 Temmuz 2017 at 12:42

  merhabalar 2 aylık raporum bitti alo 170 i aradım raporunuz arşive alındı dendi bu ne demektir rapor ne yapmam gerekir?

  Cevapla
  • SGKuzmani   26 Temmuz 2017 at 09:13

   Merhaba. Yazımızda ayrıntılı anlatılmıştır. Okumanızı tavsiye ederim.

   Cevapla
 47. muratt   11 Temmuz 2017 at 17:26

  merhaba ben satıs danısmanı olarak calısıyorum 3 4 ay once 3 gun rapor almıstım. E devlet den rapor parası 48 tl gozukuyor en az 3 gunun parası 150 tl cıvarında olması gerekmıyormu

  Cevapla
  • SGKuzmani   25 Temmuz 2017 at 08:52

   Merhaba. Hastalık raporlarında ilk 2 güne ödeme yapılmıyor. Yani 3 günlük raporun 1 gününe ödeme alabiliyorsunuz.

   Cevapla
 48. Pingback: Rapor Parası Ne Kadar, Rapor Parası Hesaplama 2017   | | SGK ve Çalışma Rehberi

 49. Zekiye   24 Haziran 2017 at 15:12

  Merhaba.ben 19.05.2017 de is kazasi nedeniyle raporluydum 23 unde de isbasi yaptim.evraklarimi isyerime teslim edip gerekli islemleri yaptirdigim halde rapor param yatmamis gorunuyo su anda.170 i aradigimda rapor dosyamin arsive kaldirilmis olarak gorundugunu isyerimle gorusmem gerektigini soylediler ama isyeri muhasebeciside gerekli islemleri yaptiklarini onlarla ilgili bir sorun olamiycani soyluyolar.ben sgk ya gidip gerekli evraklarimi gosterip sorunu anlamaya calisicam ama hala kafama takiliyor ben simdi rapor parami alamiycakmiyim😕

  Cevapla
  • SGKuzmani   28 Haziran 2017 at 08:25

   Merhaba. Tabi ki alacaksınız. İş kazasında 1 günlük sigorta priminin yatmış olması bile yeterli. Siz bağlı bulunduğunuz SGK’ya başvurun.

   Cevapla
 50. Mavikurt1977@hotmail.com   20 Haziran 2017 at 15:32

  Merhaba ismim Fatih Taş 20.04.2017 ve 11.06.2017 tarihleri arasinda ameliyat oldugum icin raporluydum edevletten isgoremezlik odemesine baktim “bilgi yok” yaziyor tarihler falan tutar var fakat bilgi yok yzisini anlamadim ne demektir.

  Cevapla
  • SGKuzmani   20 Haziran 2017 at 16:03

   Merhaba. SGK’dan bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 51. AYTEN   17 Haziran 2017 at 11:37

  merhabalar,
  benim hesabım belirttiklerinizin dışında yapı kredi, Ziraat bankasına gittiğim de bu hesaba gönderilemez diye birşey belirtmediler. E-devletten de şuan kontrol ettiğimde rapor paramın bankaya gönderildiğini görüyorum. Ancak henüz hesaplarıma geçmemiştir. Yapı kredi hesabı geçerli mi ? Yeni bir hesap açtırmam gerekir mi ? Bilgi rica ediyorum. teşekkürler

  Cevapla
  • SGKuzmani   19 Haziran 2017 at 08:33

   Merhaba. Bildiğim kadarıyla 4 banka var sadece. Yapı kredi olmuyor diye biliyorum ama SGK’dan öğrenebilirsiniz bunu.

   Cevapla
 52. Funda   15 Haziran 2017 at 19:38

  Emanete alınan param için bankada hesap açıp daha sonra e-devletten tanımlama yaptım şahıs ödemelerinden bankaya gönderildi diyip referans numarasında var bankaya gidiyorum hesapta para yok diyor ne yapmalıyım

  Cevapla
  • SGKuzmani   16 Haziran 2017 at 08:14

   Merhaba. Bankaya gönderilmesi biraz zaman alıyor. Eğer yine gelmezse SGK’ya uğrayıp bir sorun.

   Cevapla
 53. Bayram macit   13 Haziran 2017 at 13:20

  Öncelikle cvpniz için tsk ederim bende olmaz diye biliyordum 170 sgk yı arayıp sizin gibi söyledim öyle birşey yok dediler bana herhangi bir hesap tanımanız yeterlidir.ziraata teslim edildiği gibi hessapiniza aktarılacak o sistem eskidendi şimdi her bankanın hesap nosunu tanımlaması yasal oldu dediler..herbankanin hesapi olur dediler bana. Bunu söyleyen sgk uzmanları 170 ‘deki müşteri temsilcileri

  Cevapla
  • SGKuzmani   13 Haziran 2017 at 13:35

   Yani dediğim gibi en son bu 4 banka vardı. Diğer bankaların tanımlandığına dair bir bilgi edinmedim. E devlet sisteminden deneyin isterseniz.

   Cevapla
 54. Bayram macit   9 Haziran 2017 at 12:56

  Merhabalar benim eşimin parası moda 2 ay almadık diye emanete alınmış diye gözüküyor ziraat bankasına gittik bize parayı geri çekip emanete aldıklarını söylediler.bankadaki bayan bize 170 arayıp teyit ettirmem gerekdigini söyledi 170 arayıp bizden istemiş olduğu herhangi bi bankanın hesap numarasını ziraat bankasına vermemizdi bizde aynısını yapdik yapi kredi hesapi bankaya verdik tekrar ayın 8.ile 14 mu beklicez yatmasını yoksa herhangi bi gün içinde yatarmi bilgi için tskler

  Cevapla
  • SGKuzmani   9 Haziran 2017 at 13:54

   Merhaba. Yapı kredi olmaz diye biliyorum. Anlaşmalı olan 4 banka var. Vakıf Bank, Ziraat Bankası, Halk Bank ve Akbank. Eğer bu hesaplardan birisini tanımlarsanız ( e devlet sistemi ile de tanımlayabilirsiniz) ayın 8-14 arasını beklemek zorunda değilsiniz. Tanımlama işleminden sonra en geç 1 hafta içinde yatar.

   Cevapla
 55. Sedat   4 Haziran 2017 at 15:06

  10 günlük rapor param emanete alınmış 170 aradim geri iade talepi oluşturdum para yatarmi böyle yapinca

  Cevapla
  • SGKuzmani   5 Haziran 2017 at 09:02

   Merhaba. Evet ayın 8-14’ü arasında Ziraat Bankasına sorun.

   Cevapla
 56. Engin   15 Mayıs 2017 at 11:24

  Merhaba. Mart 10 mayis 10 arasi 2ayrapormvardi nisan10 ssk cikism oldu mart ayi ucretini aldim mayisayini alamadim nisan 10da cikisimolmus 2 aylik raporumun. 1 ayini aldim otekini alabilirmiym

  Cevapla
  • SGKuzmani   15 Mayıs 2017 at 12:16

   Merhaba. Eğer ikinci raporu aldığınız tarihte aktif çalışan iseniz alabilirsiniz. Değilseniz alamazsınız.

   Cevapla
 57. Servet balcı   11 Mayıs 2017 at 11:45

  Merhanba 24\02\2017 06/03/2017 tarihleri arasında raporum vardı şyan e devlete girdiğim zaman paramın bankaya gönderildiğini görünüyor ama bankaya gittigim zaman böyle bir paranın yatmadığını söylüyorlar konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

  Cevapla
  • SGKuzmani   11 Mayıs 2017 at 12:16

   Merhaba. Ödemenin bankaya gönderilme işlemi henüz tamamlanmamış olabilir. Bağlı bulundığunuz SGK’ya sorun.

   Cevapla
 58. yavuz   10 Mayıs 2017 at 00:21

  merhaba iyi akşamlar; ben rapor paramı yanlışlıkla kardeşimin ıban ına tanımlamışım, kardeşimin hesabıda blokeli ve para bu hesaba yatmış ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  • SGKuzmani   10 Mayıs 2017 at 09:51

   Merhaba. Öyle bir şey olmaz normalde sistem nasıl izin verdi. Yapılacak bir şey yok. Kardeşinizin banka ile görüşmesi gerekir.

   Cevapla
 59. YUNUS ÖZKAN   1 Mayıs 2017 at 16:02

  MERHABA
  09.03.2017 İŞGÖRMEZLİKÖDENEĞİ BANKAYA YATMIŞ.BEN ONU UNUTTUM.
  E DEVLETE GİRDİĞİMDE ŞİMDİ FARK ETTİM.PARAM EMANETE ALINMIŞ.
  8-14 MAYIS TARİHİNDE TEKRAR ZİRAATBANKASINA YATARMI?
  YARDIMINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR

  Cevapla
  • SGKuzmani   2 Mayıs 2017 at 08:15

   Merhaba. Otomatik olarak gelmeyebilir. SGK’ya bir dilekçe vermeniz ya da yazımızda anlattığımız gibi hesap tanımlamanız iyi olacaktır.

   Cevapla
 60. ömer   25 Nisan 2017 at 10:06

  merhaba benim sorum şu 20.03.2017 tarihinde iş kazası gecirdim ve 1 hafta rapor aldim 1 hafta sonrasında ağrılarım olduğu icin tekrar hastaneye gittim ve1 hafta daha rapor yazdı doktor ve raporun bitiş tarıhini 03.04.2017 kontrol yazdi ve sonrasında 1 gun daha rapor yazdı bu 3 adet raporun parası toplumu yatar farkli tarihlerde ayrı ayrımı yatırılır

  Cevapla
  • SGKuzmani   25 Nisan 2017 at 10:10

   Merhaba. Eğer işveren tamamını onayladıysa toplu olarak alabilirsiniz. SGK’dan bilgi alabilirsiniz bu konuda.

   Cevapla
 61. Abdullah   24 Nisan 2017 at 13:32

  Hesap tanımlama işlemi yaptıktan sonra başka bin işlem yapmamıza gerek var mi

  Cevapla
  • SGKuzmani   24 Nisan 2017 at 13:39

   Merhaba. Hayır başka bir işlem yapmanıza gerek yok. En geç 1 hafta içinde hesabınıza geçmiş olur.

   Cevapla
 62. Huseyin   21 Nisan 2017 at 09:14

  2011 de yatmis emzirme parsi gozukuyor yil 2017 para emanete alindi diyor e-devlette sgk dilekcemi vermem gerekiyor

  Cevapla
  • SGKuzmani   21 Nisan 2017 at 11:40

   Merhaba. e-devlet sisteminden hesap tanımlayın. Paranız hesabınıza gelir. Yazımızda nasıl yapacağınız anlatılmıştır.

   Cevapla
 63. Hakime   18 Nisan 2017 at 22:22

  2014 yilinda 15 günlük raporum vardı bilgi yok diyor ne anlama geliyor öğrenebilir miyim

  Cevapla
  • SGKuzmani   19 Nisan 2017 at 08:38

   Merhaba. SGK’ya sorun lütfen. Bilemiyorum.

   Cevapla
 64. İhsan onur dinçel   14 Nisan 2017 at 11:10

  İyi günler 15.02.2017 ile başalayan ve 24.02.2017 biten 10 günlük raporum vardı bnde bugun bankaya gittigmde param yatmamıştı bnde 170 aradım onlarn dedigi ise dosyam arşive kaldırılmıs bnde şikayet olusturdum iş vereni aradım dedm acaba onay vermedilermin onlar da 03.03.2017 onay verdik dediler sizden ricam sorun nedir acaba şimdiden tskler…

  Cevapla
  • SGKuzmani   14 Nisan 2017 at 12:00

   Merhaba. Sorunun ne olduğu konusunda bilgiyi SGK’dan almanız gerekiyor. Çeşitli sebepleri var çünkü.

   Cevapla
 65. Rıdvan   11 Nisan 2017 at 18:58

  Benim 08.2016 tarihinden 1 aylık raporum var fakat ödemesi hâlâ çıkmadı
  170 i aradığımda incelenmesi için form dolduruyorlar 3 gün sonra aradığımda yine aynı cevabı alıyorum kaç aydır bi sonuca varamadım
  Bununla ilgili ne yapmam gerekiyor
  Yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  • SGKuzmani   13 Nisan 2017 at 08:19

   Merhaba. İşyerinizin bağlı bulunduğu SGK hastalık servisine gidin. Neden ödenmediği konusunda net bilgiyi onlardan alabilirsiniz.

   Cevapla
 66. Onur   10 Nisan 2017 at 02:22

  Merhaba 2013 de aldığım raporun parasını alamadım uzerinden seneler geçti hala alabilirmiyim ?

  Cevapla
  • SGKuzmani   10 Nisan 2017 at 08:20

   Merhaba. Evet alabilirsiniz. SGK’ya başvurun.

   Cevapla
 67. Önder Demirok   6 Nisan 2017 at 20:54

  Benim 2014 ten kalan rapor param emanete alinmisti . simdi baktim 06.07.2016 da bankaya gonderildi yaziyor. Bu parayi alabiliyormuyum belli suresi varmi 2-3 yil gecti cunku…

  Cevapla
  • SGKuzmani   7 Nisan 2017 at 10:25

   Merhaba. 5 yıllık zaman aşımı süresi var. Parayı almadıysanız Kurum emanet hesaplarına yeniden alınmış olabilir.

   Cevapla
 68. Mehmet   4 Nisan 2017 at 11:40

  Dün sgk ya gittim gss emanet hesabımdaki ücretin ödemesinin yapılmayacağını söylediler, cünkü hala gss kullanıyorum, ve hesabımda gözüken 240 tl edevlette suan gözükmüyor acaba ordaki görevli görmemem için bir işlem mi yaptı anlamadm bulamıyorum hala

  Cevapla
 69. Ghost   4 Nisan 2017 at 10:33

  Emanette param var fakat dilekçeye ne yazıcamı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  • SGKuzmani   4 Nisan 2017 at 11:33

   Merhaba. Öncelikle belritilen bankalardan birinde hesabınızın olması gerekiyor. Hesabı e-devlet sisteminden tanımlamanız yeterli olacaktır. Ayrıca SGK’ya dilekçe ile başvuru yapmanıza gerek yok.

   Cevapla
 70. bengü   3 Nisan 2017 at 15:00

  mrb e devletten baktığımda 7 günlük raporum yatmış olarak gözüküyor ancak ben bankadan gıdıp bu meblayı almadım ödendi derken ne demek istiyor

  Cevapla
  • SGKuzmani   4 Nisan 2017 at 10:08

   Merhaba. Hesabınıza geçmiş olabilir. Ayın 8-14 ‘ü arasında Ziraat Bankasına tekrar uğrayın.

   Cevapla
 71. aydın   29 Mart 2017 at 10:19

  merhaba bende rapor paramı almayı unuttum suan odendi yaziyor ama almadim ne yapmam lazim

  Cevapla
  • SGKuzmani   29 Mart 2017 at 11:54

   Merhaba. Ziraat bankasına sorun. Eğer ödemeniz hesabınıza yatmadı ise sgk ile görüşün.

   Cevapla
 72. Mustafa Kartoğlu   20 Mart 2017 at 19:10

  Ben GSS yapılandırma prim borcumu ödemiştim yanlış yada fazla para yatırdığımdan dolayı
  Genel Sağlık Sigortasının Emanet Hesaba Alınan Tutarlarında 75 TL görünüyor bunu nasıl alabilirim acaba geri

  Cevapla
  • SGKuzmani   21 Mart 2017 at 08:07

   Merhaba. Bağlı bulunduğunuz SGK’ya dilekçe ile başvurmanız gerekiyor.

   Cevapla
 73. Mehmet   20 Mart 2017 at 11:18

  Genel Sağlık Sigortasının Emanet Hesaba Alınan Tutarları İade ve Mahsup edilebilir GSS Emaneti deniyor 240 tl lira gibi bi ücret var hesabımda edevletten baktıgımda sahış ödemeleri için banka hesabımı tanımladım ücret hesabıma yatarmı 8-14 tarihini beklemeden yoksa SGK dilekçe vermem gerekiyormu.

  Cevapla
  • SGKuzmani   20 Mart 2017 at 11:30

   Merhaba. Emanete alınan GSS primi için SGK’ya dilekçe vermeniz gerekir. Siz yine hesabınızı tanımlayın ama GSS emanetindeki para dilekçe vermeden iade edilmez

   Cevapla
 74. muharrem   15 Mart 2017 at 03:49

  slm benim ziraatte krediden dolayı icram var rapor ödemelerimi son 2 yıldır vermiyolar ziaar bankası e devlettede ödendi yazıyo ama borca istinaden almış olabilirmi acaba başka banka tanımlatıp ssk iade istesem başka bankadan alabbilirmiyim

  Cevapla
  • SGKuzmani   15 Mart 2017 at 08:12

   Merhaba. Bankanın rapor parasından icra dolayısıyla kesinti yapmaması gerek. SGK’ya iletin bu durumu.

   Cevapla
 75. soner   13 Mart 2017 at 09:46

  emanete alınan paralar kesin alınabilirmi

  Cevapla
  • SGKuzmani   13 Mart 2017 at 10:09

   Merhaba. Tabi ki alınabilir. O sizin paranız.

   Cevapla
 76. hakan   7 Mart 2017 at 19:32

  Genel Sağlık Sigortasının Emanet Hesaba Alınan Tutarları İade ve Mahsup edilebilir GSS Emaneti deniyor 41 lira gibi bi mevla bunuda alabliyormuyuz

  Cevapla
  • SGKuzmani   8 Mart 2017 at 08:14

   Merhaba. Evet GSS emanet hesabında fazla ödeme varsa alabilirsiniz tabi ki. Dilekçe ile SGK’ya başvurmanız gerekir

   Cevapla
 77. Ali   25 Şubat 2017 at 15:26

  Merhaba GSS prim sorgulama sayfama girdiğimde geçmişte ödediğim prim tutarın bir kısmı için “Durum: İade ve Mahsup edilebilir – Emanet Türü: GSS Emaneti” yazıyor. Ben o tutarı iade alabilir miyim ? Dİğer emanete alınan paralar gibi hesabıma yatırmazlar mı ? Dilekçe yazmam gerekirse örneği varsa link atabilir misiniz lütfen..

  Cevapla
  • SGKuzmani   27 Şubat 2017 at 08:14

   Merhaba. Eğer GSS emanetinde para varsa iadesini alabilirsiniz.Bunun için SGK’ya dilekçe vermeniz gerekir.

   Cevapla
 78. duygu   23 Şubat 2017 at 15:26

  Merhaba,

  Ayın 9’unda emanete alınan iş görmezlik ödeneğim için Vakıfbank hesabı tanımlattım ancak 2 hafta geçmesine rağmen param yatmadı ve hala emanette görünüyor. Hesabımda bir sıkıntı da yok. Hep böyle uzun mu sürüyor?

  Cevapla
  • SGKuzmani   24 Şubat 2017 at 08:16

   Merhaba. Normalde bu kadar uzun sürmez. Hesap tanımlama yaptıktan sonra en geç 3 işgünü içinde emanetteki paranızın hesabınıza geçmesi gerekir. Lütfen SGK ile bir görüşün.

   Cevapla
 79. Mehmet   15 Şubat 2017 at 15:10

  Slm. Elimde olmayan sepeplerdes dolayı 2013 tarihli rapor parasını alamadım ve emanete alınmış bu ödemeyi nasıl alabilirim

  Cevapla
  • SGKuzmani   16 Şubat 2017 at 11:38

   Merhaba. SGK sistemine banka hesabı tanımlamanız gerekiyor.

   Cevapla
 80. Erdal ÖZ   10 Şubat 2017 at 20:04

  Merhaba, GSS Prim Borcu Sorgulama sayfasına girdiğimde ödemesini yapmış olduğum meblağlar için, “Durum: İade ve Mahsup edilebilir – Emanet Türü: GSS Emaneti” ibaresine rastladım. Bu ne anlama geliyor? İade gibi bir şey söz konusu olabilir mi?

  Cevapla
  • SGKuzmani   11 Şubat 2017 at 15:06

   Merhaba. GSS kapsamında fazla ödemeniz var. SGK’ya dilekçe vererek iadesini alabilirsiniz.

   Cevapla
 81. Mehmet   9 Şubat 2017 at 12:46

  Slm 2013 yılında rapor paramı işim gereği alamadım ve unuttum 170 arayarak dosya açtırdım İştira ücreti nezaman ziraat bankasına yatar .

  Cevapla
  • SGKuzmani   13 Şubat 2017 at 17:05

   Merhaba. Takip eden ayın 8-14’ü arasında yatması gerekir.

   Cevapla
 82. BAŞAK ŞAHİN   3 Şubat 2017 at 20:23

  merhabalar benim raporumun tarihi 2013 sistemden yeni raporumu nezaman alacağıma baktığımda farkettim 2013 yılında olan parayı şuanda nasıl alabilirim

  Cevapla
  • SGKuzmani   9 Şubat 2017 at 12:17

   Merhaba. Eğer almadıysanız 8-14 tarihi arasında ziraat bankasına uğrayın.

   Cevapla
 83. ebru karapınar   19 Ocak 2017 at 09:44

  Bankadan Para Geri Gelmis. Ödenememe Sebebi: Ödeme Tarihi Geçti diyor rapor tarihim 22.11.2016 bitiş tarihli idi e devletten banka hesap tanımlaması yaptım 8 gün oldu.ama hesaba geçen para görünmemektedir ne yapmak gerekir

  Cevapla
  • SGKuzmani   19 Ocak 2017 at 09:56

   Merhaba. En geç 3 iş günü içinde geçer normalde. SGK’ya uğrayın. Bir de onlar baksın.

   Cevapla
 84. zerrin şengül   17 Ocak 2017 at 16:39

  emanete alınan rapor parasının emaneti kaldırmak için belli bir süresi varmıdır. Daha önce emanette olarak gördüğüm rapor paramı şuan göremiyorum.

  Cevapla
  • SGKuzmani   18 Ocak 2017 at 08:22

   Merhaba. 5 yıllık zaman aşımı süresine tabi.

   Cevapla
 85. Keziban ozen   4 Ocak 2017 at 16:05

  Yukarıda anlaşmalı bankalar ile ilgili bölümde e devletten banka tanımı yapabilirsiNiz demissiniz…ama e devlette böyle bir bölüm bulunmuyor….sadece şahıs ödemeleri durumu görüntüleme ve şahıs ödemeleri sorgulama var…buradanda söylediğiniz işlemler yapılamıyor…..

  Cevapla
  • SGKuzmani   4 Ocak 2017 at 21:37

   Merhaba. Banka hesabı tanımlamak için lütfen TIKLAYINIZ

   Cevapla
 86. sezen   23 Aralık 2016 at 13:44

  Merhaba dogum paramin yatip yatmadigini kontrol icin e devlete girdigimde sadece emzirme emanete alindi yaziyor analik izni falan yok hastalik yok bunlar siraylami yatiyor

  Cevapla
  • sezen   23 Aralık 2016 at 14:16

   11.07.2016 tarihinde raporum yazildi 1.10.2016 dogum iznim bitti

   Cevapla
  • SGKuzmani   23 Aralık 2016 at 14:58

   Merhaba. Doğum için analık ödemesi genelde rapor bitiminde ödenir. Konu hakkında bağlı bulunduğunuz SGK’dan bilgi alın lütfen.

   Cevapla
 87. dilek   21 Aralık 2016 at 15:53

  Merhabalar analık rapor param emanete alıntı olarak görünüyor. Ancak kurumumdan 4 aylık maasimi aldim.2 ay doğum öncesi ve 2 ay doğum sonrasi olarak.simdi ben bu emanete alinti parasını alip kurumuma iade etmeli miyim yoksa kendilerimi çeker?

  Cevapla
  • SGKuzmani   22 Aralık 2016 at 07:32

   Merhaba. Parayı çekmeyin hiç . Dursun kurum emanetinde.

   Cevapla
   • Cem   6 Mart 2017 at 11:05

    Şirketinden ödemeyi aldıysa neden para emanette görünür bu parayı alırsa ne olur

    Cevapla
    • SGKuzmani   6 Mart 2017 at 11:34

     Merhaba. Soruyu daha açık sorabilir misiniz acaba. Anlayamadım!

     Cevapla
     • Cem   6 Mart 2017 at 12:52

      Yukarıda Dilek hanımın sorusuyla ilgili sormuştum kurumdan parasını tam almış ama SGK rapor parası emanette gözükmekte maaşını tam aldıysa para niye emanette görünür ve bu parayıda bankaya gidip alabiliyor mu

     • SGKuzmani   6 Mart 2017 at 13:35

      Ok anladım şimdi. Eğer çalıştığı işyeri ile SGK arasında sözleşme varsa raporlu olduğu süre boyunca rapor parası almaması gerekir. Bu paranın işveren tarafından ödenmesi gerekir. SGK tarafından ödenen paranın da çekilerek işyerine iade edilmesi gerekir.

 88. Erdem   8 Aralık 2016 at 15:15

  merhaba. rapor param e-devlette gözüküyor ama durumu kısmında ‘bilgi yok’ yazıyor. bu ne demek? henüz bankaya gönderilmedi mi demek oluyor? teşekkür ederim.

  Cevapla
  • SGKuzmani   8 Aralık 2016 at 15:35

   Merhaba. Henüz bankaya gönderilmemiştir. Yine de net bilgiyi SGK’dan almanız yararınıza olacaktır. Bazen sistem doğru sonuç vermeyebiliyor.

   Cevapla
 89. Derya   8 Aralık 2016 at 08:44

  Mrb rapor param geçen ay emanete alındı bu ay 8.14 tarihleri arasında herhangi bir iş yapmadan gidip çekebilirsiniz yoksa dilekçemi yazmam gerekiyor teşekkür ederim.

  Cevapla
  • SGKuzmani   8 Aralık 2016 at 10:10

   Merhaba. Ödemenizin yeniden Ziraat Bankasına gönderilmiş olması gerekiyor. Ziraat Bankası’na uğrayın. Eğer gelmediyse SGK ile görüşün lütfen.

   Cevapla
 90. Zeki   30 Kasım 2016 at 20:36

  2014 de rapor param emanete alindi diye gozukuyo ama 8 ile 14 arasinda bankaya gidiyorum para yok cevabi aliyorum ne yapmaliyim parayi alamiyom saygilar

  Cevapla
  • SGKuzmani   1 Aralık 2016 at 07:10

   SGK sisteminden hesap tanımlatmayı denediniz mi hiç?

   Cevapla
 91. merve   30 Kasım 2016 at 15:49

  2013 yılında yatan rapor param emanete alındı yazıyor. ayın 8 ile 14ü arasında bankaya gitsem alabilirmiyim?

  Cevapla
  • Admin   30 Kasım 2016 at 16:58

   Bankaya ayın 8 inden sonra uğrayın eğer gelmemişse sgkya bir dilekçe ile başvurmanız gerekir.

   Cevapla
 92. Ahmet   23 Kasım 2016 at 22:32

  Merhaba 27.01.2016 başlangıç 03.02.2016 bitiş raporum emanete alındı görünüyor. Bunun için her ayın 8-14 ünü beklemelimiyim. Sgk ya gidip dilekçemi vermeliyim veya tel ile sgk yı arayıp düzeltirebilirmiyim. Nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler

  Cevapla
  • SGKuzmani   24 Kasım 2016 at 07:13

   Eğer ayın 8-14’ünü beklerseniz ödemeniz yeniden Ziraat Bankasına gönderilir. Bunun için SGK’yı aramanıza gerek yok. Ancak ayın 8-14’ü arasında ödemeniz bankaya gönderilmemiş olursa bu durumda SGK-ŞAhıs ödemeleri banka tanımlama menüsünden banka hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Eğer bunun yaparsanız ödemeniz en geç 1 hafta içinde banka hesabınıza gönderilmiş olacaktır.

   Cevapla
 93. Sebahat   23 Kasım 2016 at 16:15

  Rapor parami emanete alinmis ben bunu geri alabilirmiyim hem analık paramı hem emzirme paramı bide hastalık param emanete alındı analık paramın birincisini çekemedim ama ikinciyi çektim 30.07.2016 doğum yaptım kesin alirmiyim parami

  Cevapla
  • SGKuzmani   24 Kasım 2016 at 07:10

   Emanete alınan paranızın hepsini geri alabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıf Bank ya da Akbank’tan birinde hesabınız varsa Edevlet sisteminden giriş yaparak SGK-Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama” menusunden hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Eğer bunu yaparsanız ödemeniz en geç 1 hafta içinde tanımlamış olduğunuz hesaba gönderilir. Bu bankalardan birinde hesabınız yoksa gelecek ayın 8-14 ü arasında Zİraat Bankasına uğrayın. Otomatik olarak yeniden Zİraat Bankasına gönderilir para.

   Cevapla
 94. İbrahim   23 Kasım 2016 at 15:51

  Belirlenen bankalarda hesabım yok farklı bir kişinin hesap numarasını versek para yazarmısınız yada daha başka nasıl bir yol izlemem lazım

  Cevapla
  • SGKuzmani   23 Kasım 2016 at 15:54

   Sizin adınıza yapılan bir ödeme başka birinin hesabına aktarılamaz. O zaman SGK’ya bir dilekçe ile başvurun. Ödemeniz Ziraaat Bankasına yeniden gönderilir. Ayın 8-14 ü arasında alabilirsiniz.

   Cevapla
 95. Sebahat   23 Kasım 2016 at 13:45

  2 aydır rapor parasi emanete alınmış gözüküyor 3 gün önce hesapa tanımladim rapor param kaç gün içinde yatar paramı geri alabilirmiyim

  Cevapla
  • SGKuzmani   23 Kasım 2016 at 14:24

   Hesap tanımlama tarihinden itibaren en geç 7 gün içinde hesabınıza geçiyor para. 1 hafta sonra kontrol edin lütfen.

   Cevapla
 96. İbrahim   23 Kasım 2016 at 00:02

  Merhaba 2015 yılında ziraat bankasına yatan rapor paramı bu güne kadar çekemedim ne gibi bir yol izlemem lazım

  Cevapla
  • SGKuzmani   23 Kasım 2016 at 07:16

   Eğer paranız emanet hesaplarında ise banka hesabınızı sisteme tanımlayabilirsiniz. Ziraat Bankası, Halk Bank, Akbank ya Vakıf Bank hesabı olması gerekir. Bu bankalardan birinde hesabınız varsa Edevlet sisteminde “SGK-Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama” seçenğinden hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Hesabınızı tanımladıktan en geç 1 hafta sonra paranız hesabınıza aktarılır.

   Cevapla
   • yasin   23 Kasım 2016 at 11:14

    hesap tanımlı ama yınede emanete alınan para hesabıma yatmadı ne yapmalıyım uzun zamandır hasabım tanımlı aktıf

    Cevapla
    • SGKuzmani   23 Kasım 2016 at 11:22

     Hesabınızla ilgili bir sıkıntı olabilir. SGK’ya uğrayarak dilekçe ile başvurun o zaman.

     Cevapla
 97. Cansu çakmak   22 Kasım 2016 at 07:53

  Merhaba rapor param emanete alındı göründğü için e devletten hesap tanımlattım.para hesabıma ne zaman geçer ?

  Cevapla
  • SGKuzmani   22 Kasım 2016 at 08:07

   Ortalama 1 hafta içerisinde ödemeniz hesabınıza gönderilir.

   Cevapla