Rapor Parası Nasıl Alınır, Rapor Parası Nereden Alınıyor?
Rapor parası nereye yatar? Rapor parasi nerden aliniyor? İş göremezlik ödeneği nasıl alınır ? Rapor parasi nereden alinir? İş göremezlik ödemesi nasıl alınır?  Ssk rapor parası alma? rapor parası hangi bankaya yatıyor? iş göremezlik parası nasıl alınır ?

Bilindiği üzere sigortalıların hastalık, analık, iş kazası ve ya meslek hastalıklarından dolayı almış oldukları geçici iş göremezlik raporları diğer ismi ile istirahat raporları için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geçici iş göremezlik ödemesi diğer ismi ile ile rapor parası ödenmektedir. Bu yazımızda rapor parası için gerekli şartlar, rapor parasının ödendiği zaman aralığı ve ödenen bankalar konusunda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. 

Sıgortadan rapor parası alma şartları nelerdir, sgk’dan rapor parası nasıl alınır?

 • sigorta rapor parası şartları
  sigorta rapor parası şartları

  Hastalık, meslek hastalığı ve analıktan dolayı rapor parası alınabilmesi için:

-Sigortalının rapor almış olduğu ya da doğum yapmış olduğu  tarihten önceki son bir yıl içerisinde en az 90 gün SGK priminin olması, • İş kazası halinde ise sigortalılık niteliğinin bulunması yeterli olmaktadır.

Rapor parası nereden alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan geçici iş göremezlik ödemesi yani rapor parası her ayın 8-14’ü arasında herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden alınmaktaydı. Ancak SGK ile PTT arasındaki protokol gereği 20 Temmuz 2017 tarihinden sonra rapor parası ödemeleri PTT’den yapılacak.. SGK ödemeyi yaptıktan en geç 1 hafta sonra ödemenizi herhangi bir PTT şubesinden alabileceksiniz.

SGK Rapor Paraları Hangi Banka Hesaplarına Aktarılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun şahıs ödemeleri ve rapor paralarını gönderdiği anlaşmalı bankalar şunlar:

 • Ziraat Bankası,
 • Vakıf Bank,
 • Halk Bankası,
 • Akbank..

SGK Rapor Parası İçin Banka Hesabı Nasıl Tanımlanır?

Eğer ayın 8-14 arasını beklemek istemiyorsanız banka hesabını sisteme tanıtlatmanız yararınıza olacaktır. Banka hesabının SGK şahıs ödemeleri için sisteme tanıtılması üç şekilde olabilmektedir.

 1. İlgili bankaya dilekçe ile başvurarak,
 2. Sosyal Güvenlik Kurumu’na dilekçe ile başvurarak,
 3. E-devlet sisteminden talepte bulunarak.

E-Devlet Sistemi İle SGK Şahıs Ödemeleri İçin Banka Hesabı Tanımlama

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen rapor parası ve ya diğer şahıs ödemelerini (Bez parası, tıbbi malzeme ödemeleri v.s.) banka hesabınızdan çekmek için hesabınızı E-devlet sistemi ile kolayca tanımayabilirsiniz. Böylece paranızı banka gişelerinde sıra beklemeden bankamatik üzerinden çekersiniz.Sisteme tanımlatmak için:

Menülerini takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Rapor Paramın Yatıp Yatmadığını Nereden Sorgulayabilirim?

ssk rapor parası sorgulama
ssk rapor parası sorgulama

Rapor parasının yatıp yatmadığı da E-devlet şifresi ile sorgulanabilir. Bunun için:

 • E-devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr adresinden giriş yapın.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Şahıs Ödemeleri Hizmetleri
 • Şahıs ödemesi sorgulama,

Menülerini takip ederek sorgulama yapabilirsiniz.

Rapor Paramı SGK emanet hesabında, rapor parasını nasıl alırım? Eğer Ziraat Bankası’na gönderilen rapor parası ödemeniz varsa bunu SGK sistemlerine tanımlayarak geri alabilirsiniz. Bunu SGK emanete alınan rapor parası başlıklı yazımızdan nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

***KONU HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORABİLİRSİNİZ***YORUMUNUZ

143 Yorum "Rapor Parası Nasıl Alınır, Rapor Parası Nereden Alınıyor?"

 1. ömer faruk çavdar   13 Mart 2018 at 18:43

  Ben belediyede taseron çalışan bir elemanım net maaş 3300 civarı brüt 4500 gibi. Kesintinin ne kadar olacağından ziyade böyle bir kesinti olurmu onu merak ediyorum. Şubat başında ve ortasında 2 ser gün rapor kullandım toplam 4 gün ama ayrı ayrı maaş kesilir mi.

  Cevapla
  • SgkUzman   13 Mart 2018 at 20:13

   Merhaba. 2 günlük ve daha az raporlara SGK tarafından ödeme yapılmayacağı için iş vereniniz bu günleri maaşınızdan kesebilir de kesmeyebilir de. Bu sizin iş veren ile karşılıklı anlaşmanıza bağlıdır. En net bilgiyi iş yerinizden alabilirsiniz.

   Cevapla
 2. Evin   11 Mart 2018 at 10:13

  Merhaba bize tıbbi malzeme ücretini bankadan alın diye bir mesaj geldi konu hakkında bilgi verebilir misiniz

  Cevapla
  • SgkUzman   13 Mart 2018 at 20:11

   Tıbbi malzeme giderleri bağlı olduğunuz SGK nın Sağlık İşleri bölümü tarafından yürütülmektedir. ödemeniz PTT ye yatmış ise ödemeyi alabilirsiniz. Yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız SGK Sağlık İşleri Müdürlüğü ile iletişime geçmelisiniz.

   Cevapla
 3. Mustafa   9 Mart 2018 at 19:16

  Askeri ücretle çalişnim bir yıldır çalişiyom ve sikortam hastalandım 3 aylık rapor verdi kaç para alirim

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:22

   Merhaba Geçmiş Olsun. Sağlık kurulu raporu olarak tek kalemde yazılmış bir rapor almışsanız Hastalık raporlarında 2 gün kesilir 88 günlük ödeme yapılacaktır. Asgari ücret üzerinden 88 gün için tahmini 3.400 – 3.900 arasında ödeme yapılır.

   Cevapla
 4. murat   5 Mart 2018 at 09:16

  merhaba ben bundan 2 buçuk sene önce bir hafta raporum vardı daha soruşturmadım ama rapor aldığım ay maaşım tam yatmıştı acaba rapor parası alablirmiyim ?

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:24

   Merhaba Geçmiş Olsun. Raporunuzu SGK dan sorgulatmanız gerekir. Hastane raporunuzu henüz kaydetmemiş olabilir. Kaydettiyse bile işveren onaylarınız yapılmamış olabilir. Rapor tarihinden sonraki 5 yıl boyunca rapor ödemesini almayı talep edebilirsiniz.

   Cevapla
 5. Muhammet   28 Şubat 2018 at 18:32

  İyi günler.13.01.2018de işe girdim 08.02.2018 de ameliyat oldum. 30 gün rapor aldım 1 yıl içinde 90 gün pirimim yok bu parayı almam için ne yapmam lazım geriye dönük sigorta yaptırsam alabilir miyim

  Cevapla
  • SgkUzman   9 Mart 2018 at 20:26

   Merhaba Geçmiş Olsun. SGK da geriye dönük prim yatırma işlemi yoktur. Raporun başladığı tarihte 90 günlük priminiz yoksa bu raporun ödemesini alamayacaksınız.

   Cevapla
 6. Pingback: Rapor Parası Sorgulama, Rapor Parası Nezaman Yatar ? | SGK ve Çalışma Rehberi | SGK ve Çalışma Rehberi

 7. Seval   26 Ocak 2018 at 11:20

  merhaba,

  e-devlette hesabı Ocak 2018 itibariyle tanımlattım. bundan önceki ödemeler tanımlı banka hesabına iletilir mi?

  Bilgilendirmenizi rica ederim.

  Cevapla
  • Hakan KAYA   26 Ocak 2018 at 12:01

   Merhaba. Henüz gönderilmemiş ödemeler ile SGK emanet hesabına alınan ödemeler tanımlı banka hesabına gelir. Gönderilmiş olanlar gelmez hesabınıza.

   Cevapla
 8. Uğur   25 Ocak 2018 at 00:33

  İş gireli 45 gün oldu .hastane gitm doktor hemen ameliyat olan gerek de bu durumda rapor parısı alabirmiym. 20 gün verdi

  Cevapla
  • Hakan KAYA   25 Ocak 2018 at 19:31

   Merhaba. Rapor tarihinden önceki son 1 yıl içerisinde farklı işyerleri de dahil olmak üzere en az 90 gün priminiz varsa ödeme alabilirsiniz

   Cevapla
 9. Selçuk   23 Ocak 2018 at 14:06

  İyi günler… Konu dışı olacak ama, eşimin doğum sonrası rapor süresi bugün itibariyle sona erdi. Özel kurumda çalışıyordu fakat işe devam etmek istemiyor.
  1-İşsizlik maaşı için son 3 yıl içerisinde 600 prim günü tamam.
  2-Ayrıca son 4 ayda 120 gün şartı var.
  Fakat doğum için 16 haftalık rapor bu 120 gün şartına engel teşkil ediyor mu? Bu durumda kurum işten çıkarırsa işsizlik maaşı alınabilir mi?
  Teşekkürler…

  Cevapla
  • Hakan KAYA   23 Ocak 2018 at 20:09

   Merhaba. İşten çıkış verilirse alabilir. Rapor süreleri son 120 gün hesabında kesinti olarak kabul edilmez.

   Cevapla
 10. didem şahin   13 Ocak 2018 at 15:19

  Ptt den nasıl alacağım parayı harhangi bi belge bişey istiyorlar mı?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   13 Ocak 2018 at 20:05

   Kimliğiniz ile gidin yeterli.

   Cevapla
 11. Sami Umut   12 Ocak 2018 at 10:51

  Hakan Bey merhaba ,

  Dün e-devlet üzerinden Ziraat banka hesabımı tanımlattım . Geçen aydan 3 günlük raporuma istinaden şuan da ödeme durumun da merkeze gönderildi yazıyor ve tanımlattıgım hesap menusunde de hesabım aktif yazmakta . Benim param kesin olarak Ziraat bankası hesabıma mı yatar ? Ayrıca bugün ödeme sağlanır mı sizce , iyi çalışmalar dilerim .

  Cevapla
  • Hakan KAYA   12 Ocak 2018 at 11:25

   Merhaba. Eğer ödeme PTT ye henüz gönderilmediyse tanımlı hesabınıza gelir. Bugün gelmesi zor. Gelecek hafta gelir.

   Cevapla
 12. bilal   31 Aralık 2017 at 19:24

  merhaba ben sigortasız çalışıyodum acil ameliyat geçirdim rapor aldım ama iş yeri sigortamı yatırmadığı için geçersiz sayıldı iş verenden isteme hakkım varmı

  Cevapla
  • Hakan KAYA   1 Ocak 2018 at 11:23

   Merhaba. İşverenden isteme hakkı yok maalesef.

   Cevapla
 13. Pingback: Rapor Parası Ne Kadar 2018, Rapor Parası Hesaplama 2018 | | SGK ve Çalışma Rehberi

 14. Orhan   29 Aralık 2017 at 11:27

  25.11.2017 tarihinde iş kazası geçirdim bu tarihten beri raporum var ve altı ay kadar daha sürecek e devletten baktığında herhangi bir ödenek gözükmüyor maaşın asgari ücretten yatıyor ama benim aldığım ücret ondan fazla siğorta bana ödenek yapar mı veye ne zaman yapar iş yerinden de ödenek almalımıyım

  Cevapla
  • Hakan KAYA   29 Aralık 2017 at 13:40

   Merhaba. İşvereniniz raporunuz için bildirim yapsın. Sonra SGK ile görüşün. SGK ödemenizi yapsın. Raporda bir sorun ya da eksik olabilir.

   Cevapla
 15. ahmet   27 Aralık 2017 at 18:57

  Merhaba Hakan Bey, iş yeriyle muhatap olmadan kendi raporumuzla kendimizin de bu işi halledebildiğimizi duydum. Fakat hangi yolu izleyeceğimizi tam olarak bilmiyorum. Net bir yol haritası da yok hiçbir yerde..şimdi raporu alıp, SGK’ ya dilekçe mi vermemiz lazım..yoksa, internetten e-devlet üzerinden de bu durum halledilebiliyor mu ? sizden ricam, raporumuz ile hangi yöntemi ve yolu izleyeceğimizi söyler misiniz ? Şimdiden teşekkürler ..

  Cevapla
  • Hakan KAYA   28 Aralık 2017 at 10:29

   Merhaba. Rapor aldıktan sonra işvereniniz bu raporu en geç takip eden ayın 23’üne kadar onaylamak zorunda. Onaylamasa bile SGK ayın 23’ünden sonra ödeme yapar ve işvereninize ceza uygular. Siz raporunuzu alın. Başka birşey yapmayın. Takip eden ayın 23’ünden sonra SGK ile görüşün.

   Cevapla
 16. Mehmet   25 Aralık 2017 at 16:42

  Mrb bir is kazasi gecirdim sol.omuz ve sag diz den raporluyum gecen aya ait bitmis olan 1 aylik raporim 13.11 2017 de baslayip 13.12.2017 de biiti ayni gun fizik tedavi icin hastaneye yatiim bu 1 aylik raporumun e devletten baktigimda 13.11.2017 den 30.11.2017 die yaziyor ve gun de parada eksik neden kaynaklanir sgkdanmi isverendenki normalde 1 ay rapora 1798 aliyordum tam daha oncede bole parca oldu en son dedigim tarihteki odemesine baktigimda 1011 tl gorunuyor ve rapor bitis 30.11.2017 de bitis tarihi gorunuyor simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.

  Cevapla
  • Hakan KAYA   25 Aralık 2017 at 21:38

   Merhaba. İşveren rapora kısmi onay vermiştir. Ondan eksik ödenmiştir. İşveren raporun kalan kısmı için de onay versin kalan kısmını da ayrıca öder işveren.

   Cevapla
 17. Hüseyin Avgezer   19 Aralık 2017 at 01:41

  Merhaba 8 aralık 2017 8 ocak 2018 tarihleri arasında ameliyat olduğum için rapor kullanmam gerekti suan raporum devam etmekte rapor parasını alabilmem için raporumun bitmesinimi beklemem gerekli yoksa daha erken alabilirmiyim teşekkür ederim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   19 Aralık 2017 at 15:45

   Merhaba. Rapor bittikten sonra ödeme alabilirsiniz.

   Cevapla
 18. Selçuk   18 Aralık 2017 at 10:30

  İyi Günler… Eşim 20.11.2017 tarihinde doğum yaptı. Doğum öncesi rapor tarihinden önce 90+ gün sigorta primi var. Doğum öncesi ve doğum sonrası raporların belgelerini çalıştığı kuruma teslim ettik. Rapor parası için SGK ya bizzat müracaat etmemiz gerekiyor mu? Yoksa SGK müracaatsız yatırıyor mu? Teşekkürler…

  Cevapla
  • Hakan KAYA   18 Aralık 2017 at 10:48

   Merhaba. İşveren eşinizin raporları için çalışmazlık girişini yaparsa, raporda da eksik yoksa SGK’ya uğramanıza gerek yok. Ancak size tavsiyem uğramanız. Doğum öncesi için ödeme yapılsın.

   Cevapla
 19. Yakup   16 Aralık 2017 at 00:29

  Merhaba ben 17/10/2017 de 10 günlük rapor aldım 27/10/2017. Bitti tekrar 10 günlük rapor verildi doktor tarafından iş yerine bildirdim iş yeri çıkışımı verdi işten ayrıldıktan sonra 10 günlük rapor parasını alabilirmiyim ikinci raporu bir yere vermem gerekiyormu sistemde belli olurmu

  Cevapla
  • Hakan KAYA   16 Aralık 2017 at 11:01

   Merhaba. İşten ayrılış tarihinden sonraki 9 uncu güne kadar olan raporlar için ödeme alabilirsiniz. Sonrası için alamazsınız

   Cevapla
 20. Serdar   15 Aralık 2017 at 14:13

  Merhaba. 24.11.2017 tarihinde kaza sonucu kolum kırıldı. O gün rapor almadım, 18.11.2017 den 25.11.2017 e kadar 8 gün rapor kullanmak istiyorum. Şu an taşeron olarak çalışıyorum. maaşımız aylık yatıyor ama ay üzerinden mi yoksa gün üzerinden mi hesaplanıyor bilmiyorum. Rapor parası alabilmem için bu ayrıntının bir önemi var mı? ( 3 yıldır çalışıyorum)

  Cevapla
  • Hakan KAYA   15 Aralık 2017 at 23:30

   Merhaba. Hayır o ayrıntının bir önemi yok. Önemli olan rapor aldığınız tarihten önceki son yıl içerisinde en az 90 gün sigortanızın olması

   Cevapla
 21. Semih   13 Aralık 2017 at 19:56

  Merhabalar Hakan Bey,
  19 Ekim-20 Kasim arasi raporluydum, is yerime Ekim ayinda evraklari ulastirdim ve hemen sisteme girdiklerine dair teyit aldim. Ancak bugüne kadar edevlette bir giris gözükmüyor. 170 i aradim, onlar da kayit olusturdular cünkü sistemde birsey gözükmüyor. Bu kadar uzun sürmesi normal mi?
  Desteginiz icin tesekkür ederim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   13 Aralık 2017 at 23:17

   Merhaba. Bu kadar uzun sürmez normalde. Alo 170 yerine bağlı olduğunuz Sgk ya sorsanız daha çabuk bilgi alırsınız.

   Cevapla
 22. serkan   13 Aralık 2017 at 01:28

  Merhaba bilgili olusunuzdan dolayi oncelikle sizi kutlarim cunku hic kimse dogru duzgun birsey bilmiyor sigortasiz calistirildigim is yerinde calismamin 13. Gununde sol el isaret parmagim koptu yerine dikildi fakat parmak yok sadece görüntü de var 13 gün yatarak 129 günde ayakta raporum var 59 gün ameliyat olduğum hastaneden 70 günde kartal devletten hastanesinin fizik tedavi bölümünden 3 doktorlu heyet raporum var halen tedavim devam ediyor hiç bir ödenek alamadım şuanda davalık olduk acaba rapor paralarımı alabilirmiyim saygilarimla

  Cevapla
  • Hakan KAYA   13 Aralık 2017 at 10:22

   Merhaba. İş kazası ise tabi ki alabilirsiniz. İşveren tarafından sigorta bildirimi ve iş kazası bildiriminin yapılmış olması gerekiyor. Bağlı olduğunuz SGK’ya uğrayın ve son durumu kontrol ettirin.

   Cevapla
 23. Osman   11 Aralık 2017 at 21:08

  İşsizlik ödeneğini yalnız yazdım rapor parası alabilirmiyim diye soracaktim

  Cevapla
 24. Osman   11 Aralık 2017 at 21:05

  Merhaba ben 2017 nin 8. Ayında isimden ayrıldım 12 ay çalışmıştım sonrasında 4ay boş kaldım şimdi ise 11.ayin 7 sinde iş başı yaptım 14 .12.2017 de 15 günlük iş göremezlik raporu alicam ameliyaimm var işsizlik ödeneği alabilirmiyim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   11 Aralık 2017 at 21:42

   Merhaba. Evet alabilirsiniz rapor parası.

   Cevapla
 25. Fetullah   7 Aralık 2017 at 17:52

  Hocam bürüt kazancım 1836 2 aylık iş kazası raporu aldım 2000 küsür para aldım iş kazası fazla diye biliyorum ne kadar almam lazım hocam lütfen

  Cevapla
  • Hakan KAYA   7 Aralık 2017 at 23:00

   Merhaba. 60 gün rapor aldıysanız 2400 TL yaklaşık ödeme almanız gerekir. Eksik ödeme var mı yok mu SGK ile görüşün

   Cevapla
 26. Fetullah Aydın   6 Aralık 2017 at 21:23

  Merhaba 2 aylık iş kazası raporum var e devlet üzerinden baktım iş kazı üçreti yüksek diye biliyorum ama az yattı 2000 küsür yattı neden bunun hesaplaması nasıl doğrumu bu üçret tşk ederim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   7 Aralık 2017 at 15:29

   Merhaba. Brüt kazancınız ne kadar?

   Cevapla
 27. ömer   5 Aralık 2017 at 20:45

  merhaba ben ameliyat oldum 1 aylık raporumu dün çalıştığım iş yerine teslim ettim bu saatten sonra ne yapmam gerekiyor nasıl ne zaman nerden paramı alabilirim ? paramın yattıgını nasıl anlayabilirim ? kime gideceğim ? sgk ya birşey sormam için gitmem gerekiyor mu ?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   6 Aralık 2017 at 13:48

   Merhaba. rapor bitiminde raporunuz işveren tarafından onaylanır. Daha sonra SGK ödemenizi yapar. Sizin rapor bitimine kadar bir şey yapmanız gerekmez.

   Cevapla
   • ömer   6 Aralık 2017 at 21:47

    rapor bu ayın 31 inde bitiyor yani bu ayın 31 in den sonra ptt ye gidip para yattıysa almam mı gerekir ?

    Cevapla
    • Hakan KAYA   7 Aralık 2017 at 15:45

     Hemen 31’inde ödenmez. İşveren bitiminde hemen onaylarsa bitim ortalama 15 gün sürer.Yani En erken 15 Ocak 2018 tarihinden sonra alırsınız.

     Cevapla
 28. ESMA   4 Aralık 2017 at 12:16

  MERHABA BEN 01.11.2017’DE DOGUM YAPTIM 2 AY DOGUM SONRASI RAPORUM DAHA 29.12.2017 TARİHİNDE BİTİYOR.AMA EDEVLETTE BUGUN BAKTIM 30.11.2017 ANALIK PARASI BANKAYA GÖNDERİLDİ YAZIYOR.NORMAL ŞARTLARDA RAPOR BİTİNCE ÖDENMESİ LAZIM DEĞİLMİ..

  Cevapla
  • Hakan KAYA   4 Aralık 2017 at 16:52

   Merhaba. Doğum öncesi rapor bittiyse öncesini SGK ödemiştir. Tamamının bitmesi beklenmez.

   Cevapla
 29. Savas arslan   30 Kasım 2017 at 13:33

  Bana uc tane ayrı ayrı rapor verdiler bunlarin ne kadarını alabilirim ctesi pazara denk gelen gunler var bana bi uardimci olursanız sevinirim tel

  Cevapla
  • Hakan KAYA   30 Kasım 2017 at 18:54

   Merhaba. Kaç gün rapor aldınız.? Aylık brüt kazancınız ne kadar ? Raporlar birbirinin devamı mı yoksa birbirinden ayrı mı

   Cevapla
 30. Cüneyt   23 Kasım 2017 at 17:22

  Merhaba bana heytten 20 gün daha rapor verildi şimdi 10+20 oldu ilk ödememi ne zaman alırım

  Cevapla
  • Hakan KAYA   24 Kasım 2017 at 10:54

   Merhaba. İşveren onay tarihinden sonra ortalama 15 gün sürüyor. SGK’dan bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 31. özkan yağan   21 Kasım 2017 at 16:50

  Merhaba.rapor param e devlette 9 kasım tarihinde ödendi olarak görünüyor fakat ben bugün ptt ye gittigimde para gözükmüyor bu para başkası tarafından mı çekildi yoksa ptt harici bi hesaptamıdır ( e devlette ödendi görünüyor)acil cevap yazarsanız sevinirim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   22 Kasım 2017 at 16:07

   Merhaba. Eğer sistemde tanımlı hesabınız varsa banka hesabınıza yatmış olabilir. Para başkası tarafından çekilemez. SGK’dan bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 32. Reyhan   21 Kasım 2017 at 11:25

  Merhabalar ben annemi diş protezi yaptırıyorum Hacettepe hastanesinde ordan verdiğimiz paranın % 20 sini devlet geri ödeyecek dediler bize biz bu parayı nasıl nerden alabiliriz çok teşekkür ederim şimdiden

  Cevapla
  • Hakan KAYA   21 Kasım 2017 at 11:41

   Merhaba. Gerekli belgeler ile birlikte (fatura, rapor, reçete v.s. ) herhangi bir SGK’ya başvuru yapabilirsiniz.

   Cevapla
   • Reyhan   21 Kasım 2017 at 11:42

    Teşekkür ederim

    Cevapla
 33. Tarık   21 Kasım 2017 at 09:59

  Merhaba Hakan bey. eşim 19.10.2017 de doğum yaptı. 32. Haftasında 05.09.2017 de doğum iznine ayrıldı.ama eşim banka çalışanı olduğu için bankası 4 ay ücretli izin veriyor ve maaşını kesinti yapmadan yatırıyor. Yine de bu iş göremezlik raporu parasını alabilir mi?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   21 Kasım 2017 at 11:37

   Merhaba. Ayrıca rapor parası ödemesi alamazsınız.

   Cevapla
 34. Cüneyt   20 Kasım 2017 at 00:16

  Merhaba 12.11 dan 22.11 a raporluyu çm bu parayı almam için ekstra birşey yapmalımıyım (raporu bir yere götürmek gibi) yoksa edevlette tanımladığım hesabıma ne zaman yatar

  Cevapla
  • Hakan KAYA   20 Kasım 2017 at 11:52

   merhaba. İşveren tarafından onaylandıysa ve raporunuzda bir eksiklik yoksa ödemeniz banka hesabınıza en geç 15 gün içerisinde gönderilmiş olur. Konuyla ilgili SGK’dan bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
   • Cüneyt   20 Kasım 2017 at 17:33

    İşveren nasıl onaylayacak ne yapmalı

    Cevapla
    • Hakan KAYA   20 Kasım 2017 at 20:12

     İşveren muhasebecisine elektronik çalışmazlık bildirimi yapılacak deyin. O bilir.

     Cevapla
 35. esin   19 Kasım 2017 at 15:11

  rapor parasını tc veya hesabıma nasıl aktara bilirim.tesekürler.

  Cevapla
  • Hakan KAYA   19 Kasım 2017 at 16:18

   Merhaba. E devlet sisteminde SGK bölümünde şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama menüsünü kullanarak banka hesabınızı tanımlayabilirsiniz.

   Cevapla
 36. Ömer   16 Kasım 2017 at 15:35

  Banka hesabına yatmıştır diyor ama pttye gittim ödenek yoktur dedi neden acaba

  Cevapla
  • Hakan KAYA   16 Kasım 2017 at 20:37

   Merhaba. Sgk ile görüşün lütfen.

   Cevapla
 37. Dilek   15 Kasım 2017 at 12:49

  Merhaba, nisan 2017 tarihinden beri sigortalı görünüyorum ama arada giriş -çıkış yapıldı. Yani Haziran 2017 de 5 gün , Temmuz 2017 de 4 gün,Eylül 2017 22 gün olarak görünüyor sgk günlerim. Ama şuan 117 günlük sigortam görünüyor. (90 günlük şartı doldurmuş oluyorum). Hamileyim Kasım 25 de 32.haftam doluyor doktordan 37.haftaya kadar çalışabilir raporu alacağım.
  Benim sormak istediğim 37.Haftada çalışabilir raporu aldığım zamanda doğum rapor parasını alabiliyormuyum. Yoksa 32.haftadamı rapor almam gerekiyor?
  Birde eksik yatan günler rapor parasını etkiliyormu?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   16 Kasım 2017 at 18:26

   Merhaba.32.haftada her halukarda rapor almanız gerekir. İster 37. Haftaya kadar çalışır raporu alın ister 32. Haftada doğum öncesine ayrılın bu çok önem arz etmiyor. Önemli olan doğum tarihinden önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün priminiz olması gerekir

   Cevapla
 38. Hüseyin   12 Kasım 2017 at 01:59

  Merhaba hakan bey eşimin engelli raporu var şimdiye hiç almadım e devlet ten bakınca para geri çekilmiş diyo ne yapmam lazım

  Cevapla
  • Hakan KAYA   16 Kasım 2017 at 11:23

   Merhaba. SGK sistemine banka hesabınızı tanımlatmanız gerekiyor.

   Cevapla
 39. Murat   10 Kasım 2017 at 11:21

  Merhaba 11.09.2017-01.11.2017 tarihleri arası raporluydum şirketin onayı olmadığı için rapor ücretini alamadım şirketin onayı e devlet sistemin de ne zaman görebilirim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   10 Kasım 2017 at 11:58

   Merhaba. Şirket en geç 23 Aralık 2017 tarihine kadar bu raporunuzu onaylamak zorunda. Onaylamadığı takdirde SGK şirketinize idari para cezası uygular. Ödemenizi her halukarda alırsınız.

   Cevapla
 40. Omer   10 Kasım 2017 at 08:17

  Merhaba hakan bey 23.10.2017 03.11.2017 tarihinde raporluydum bana verilen rapor kağıdını işyerine verdim rapor parasını ne zaman ala bilirim sigortaya çıktı gotuememe gerek varmi

  Cevapla
  • Hakan KAYA   10 Kasım 2017 at 11:57

   Merhaba. Rapor paranızı ne zaman alacağınız konusunda SGK’dan bilgi almalısınır. Eğer raporda sıkıntı yoksa ve işveren tarafından da onaylandıysa ortalama 15 gün içerisinde ödeme PTT ye gönderilmekte.

   Cevapla
 41. Su   9 Kasım 2017 at 16:09

  Emzirme parasına ve işgörmezlik talebini e devletten nasıl yapabilirim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   10 Kasım 2017 at 10:40

   Merhaba. Ödemeniz emanet hesaplarına mı alınmış?

   Cevapla
 42. Osman   6 Kasım 2017 at 18:18

  Merhaba ben 07.10.2017 trafik kazasinda kolum kirildi rapor 10 gun rapor verildi 1 yil icinde 90 gun pirinim yok o donemde askerde oldugum icin alabilirmiyin

  Cevapla
  • Hakan KAYA   7 Kasım 2017 at 12:25

   Merhaba. Hayır alamazsınız.

   Cevapla
 43. vedat kaya   3 Kasım 2017 at 18:56

  ropor parasini bankadanmi ptt denmi aliyoruz edevletten bakinca bankaya gonderildi diyor

  Cevapla
  • Hakan KAYA   6 Kasım 2017 at 10:41

   Merhaba. Eğer SGK sisteminde tanımlı banka hesabınız varsa hesabınıza gönderilir. Yoksa PTT’den almanız gerekir.

   Cevapla
 44. Fatih   1 Kasım 2017 at 17:39

  Merhaba değerli üstadım yaklaşık 10 ay kadar önce 15 günlük rapor almıştım ama paranın nasıl alınacağına yada para alınacağından haberim yoktu. şimdi böyle bir para hakkı talep edebilirmiyim? ve nasıl bir yol izlemem gerekir? Çok teşekkür ederim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   2 Kasım 2017 at 08:32

   Merhaba. Evet alabilirsiniz tabi. 5 yıllık zaman aşımı süresi var. SGK’dan raporunuzun ne durumda olduğu konusunda bilgi alın.

   Cevapla
   • Fatih   2 Kasım 2017 at 09:03

    Eyvallah güzel abim.

    Cevapla
 45. Erdem   1 Kasım 2017 at 14:28

  Merhaba 11.07.2012 tarihinde yatan bir hastalık param var ama ben bunu unutmuşum şimdi e-devlet te başka bir şey bakarken gördüm 900 tl civarı bir para emanete alındı olarak gözüküyor.Nasıl bir yol izlemem gerekli bu para için acaba?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   1 Kasım 2017 at 14:30

   Merhaba. Emanete alınan rapor paranızı banka hesabı tanımlayarak iade alabilirsiniz. Emanete alınan para nasıl geri çekilir başlıklı yazımızdan konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

   Cevapla
 46. Merve   30 Ekim 2017 at 13:34

  Merhaba,
  Banka hesabı tanımladım ancak “Bankadan Para Geri Gelmis. Ödenememe Sebebi: EFT/ HAVALE IADE” ifadesi yazıyor ve bankaya sorduğumda sizin adınıza gelen bir ödeme yok diyorlar. Bunun sebebi nedir?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   30 Ekim 2017 at 16:23

   Merhaba. Hesabı ne zaman tanımladınız? Genelde tanımlama tarihinden itibaren 3 işgünü sürüyor paranın hesabınıza geçmesi.

   Cevapla
 47. Harun   29 Ekim 2017 at 14:12

  Merhaba ben 18.10.2017 tarihin den 27.10.2017 tarihine kadar rapor aldım SSK dan para almam için bir yere başvuru yapmam gerekir mi

  Cevapla
  • Hakan KAYA   30 Ekim 2017 at 11:35

   Merhaba. başvuru yapmanız gerekmez. İşvereniniz raporunuza onay verdikten sonra en geç 10 gün içinde ödemeniz PTT ye gönderilecektir.

   Cevapla
 48. Hüseyin   20 Ekim 2017 at 23:31

  merhaba ben 4 sene önce 1 hafta hafta rapor almıstım parayı almayı unuttum suan sorguladım para görünüyor.Bunu almam için ne yapmam lazım ? Yada zaman aşımımı oldu pttden çekebilirmiyim ?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   23 Ekim 2017 at 11:01

   Merhaba. Zaman aşımı süresi 5 yıldır. Alabilirsiniz. Ancak ödeme ne durumda olduğuna dair SGK’ya bir sorun.

   Cevapla
 49. Yılmaz ozden   17 Ekim 2017 at 23:52

  Merhaba rapor parası sorgulama yaptığımda bilgi yok acıklaması çıkıyor postaneye gitsem parayı cekebilirmiyim acaba

  Cevapla
  • Hakan KAYA   19 Ekim 2017 at 09:34

   Merhaba. Bilgi yok diyorsa henüz ödeme işlemi SGK tarafından yapılmamıştır. SGK ile görüşün önce.

   Cevapla
 50. Fatih   16 Ekim 2017 at 17:45

  Merhaba hakan bey.eşim 1 haziran 2017 tarıhinden sigorta başlangıcı var.08 18 2017 tarihinde iş göremezlik raporu aldık. Ve 02 10 2017 tarihide doğum gerçekleşti doğum yani rapor parası alabilir mi? Eğer alamaz ise sorun nereden kaynaklanir.teşekkürler. .

  Cevapla
  • Hakan KAYA   17 Ekim 2017 at 09:16

   Merhaba. Eğer adına yatan prim gün sayısı 02.10.2017 tarihinden önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün ve üzeri ise alabilir. Değilse alamaz. SGK hizmet dökümünü alarak kontrolünü sağlayabilirsiniz.

   Cevapla
 51. MEHMET   16 Ekim 2017 at 13:56

  Merhaba ben 06.09.2017 05.10.2017 arasında raporluydum sorgulama yaptığım zaman miktar çıkıyor PTT den ne zaman alabilirim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   17 Ekim 2017 at 09:03

   Merhaba. 1 hafta sonra PTT’ye bir sorun.

   Cevapla
 52. Ramazan   15 Ekim 2017 at 11:12

  Merhaba ben 26 Eylül 2017-05 Ekim 2017 tarihleri arasında 10 günlük rapor aldım. Bi’ internet sitesinde raporu aldığınız ayın primi sayılmıyor diyor o zaman 90 gün primim olmuyor. Ama 1 – 5 Ekim arasına denk gelen rapor günlerinde Eylülü hesaba katınca 90 günü geçmiş oluyor. 5 günlüğü yatar mı yoksa raporun 10 günü de yanar mı?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   16 Ekim 2017 at 15:38

   Merhaba. 25 eylül ve öncesi günler dahil edilir. Eylülle beraber tamamlıyorsanız ödeme alırsınız.

   Cevapla
 53. Emrullah   9 Ekim 2017 at 22:28

  Merhaba ben ziraat hesap tanımlattım ama e devlette para gözüküyor ama tanımlı hesaba yatmıyor ne yapmam lazım

  Cevapla
  • Hakan KAYA   10 Ekim 2017 at 10:01

   Merhaba. Ödemeniz PTT’ye gitmiş olabilir. SGK ile görüşün lütfen.

   Cevapla
 54. keremcan   9 Ekim 2017 at 18:19

  meraba ben rahatsızlığımdan dolayı 1 hafta rapor almışltım 26.06.2015 tarihinde sistem üzerinde bu para yatmış görünüyo o tarihten bugüne zaman aşımana uğramışmıdır ? bu parayı alabilmek için elimde o tarihten kalan raporum kayıp ama sistem üzerinde görünüyo yatılan tutar bu duruma ne yapılabilir ?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   10 Ekim 2017 at 09:53

   Merhaba. Eğer rapor paranız emanete alındıysa hesap tanımlaması yaparak ödemenizi alabilirsiniz. Zaman aşımı süresi 5 yıldır rapor ödemelerinde.

   Cevapla
 55. Naciye   9 Ekim 2017 at 10:22

  Merhaba ben trafik kazası geçirdim ve ayağım kırıldı açık raporum var .Benim kullanmadığım halde benden Trafik tespit tutanağındaki kusur oranı isteniyor bu benim rapor paramın oranını düşürürmü.Ne gibi etkilenir

  Cevapla
  • Hakan KAYA   9 Ekim 2017 at 16:39

   Merhaba. Eğer kazada kusurunuz varsa ödemenizden eksiltme yapılır.

   Cevapla
 56. Hanifi   8 Ekim 2017 at 17:55

  Merhabalar benim sigortam baslayali 1 ay oldu ve ayagm kirildi 2 ay rapor verdi doktor acaba is gorememezlik parasi alabilirmiyim bende ??

  Cevapla
  • Hakan KAYA   9 Ekim 2017 at 09:52

   Merhaba. Bir yıl içerisinde 90 gün yoksa alamazsınız. Ama iş kazası ise alabilirsiniz.

   Cevapla
 57. Sahin   8 Ekim 2017 at 03:44

  Merhaba ben is kazası geçirdim 10 gün rapor aldım. Edevletten sorgulama 09.10.2017 tanım hesabınıza gönderilecek yaziyor.o tarihte yatarmi. Teşekkür ederim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   9 Ekim 2017 at 09:39

   Merhaba. En geç 1 hafta içerisinde hesabınıza gönderilmiş olur ödemeniz.

   Cevapla
 58. Kubilay baz   7 Ekim 2017 at 19:27

  2017 Ağustos ayinda ameliyat oldum 20 günlük rapor aldim ama 90 gün prim zorunluluğu olduğunu bilmiyordum e-devlet sisteminden baktığımda ÖDEMEDURUMU: BANKAYA GONDERILDI olarak görünüyor ve alacağım tutarda görünüyor ben bu parayı alabilir miyim acaba?

  Cevapla
  • Hakan KAYA   9 Ekim 2017 at 09:32

   Merhaba. Evet öyle yazıyorsa PTT’den alabilirsiniz ödemenizi.

   Cevapla
 59. Duygu   7 Ekim 2017 at 14:12

  Merhaba rapor parası sorgulama yaptığımda bilgi yok acıklaması çıkıyor bununla ilgili bilgi alabilirmiyim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   9 Ekim 2017 at 09:31

   Merhaba. SGK tarafından henüz herhangi bir işlem yapılmamıştır raporunuz için. Bu yüzden bilgi yok uyarısı veriyor.

   Cevapla
 60. murat inal   3 Ekim 2017 at 10:14

  27.07.2017 is kazasi gecirdim. 10.08.2017 808 tl rapor parasi yatti 2 ay gecici raporum vardi 2 ay daha uzatildi baska rapor parasi alamadim nasil ve ne zaman alirim

  Cevapla
  • Hakan KAYA   3 Ekim 2017 at 11:14

   Merhaba. Eksik ödenen ödemelerinizi ne zaman alacağınız ile ilgili SGK’dan bilgi alabilirsiniz. Ödemeler PTT’ye gönderiliyor.

   Cevapla
 61. ayşegül   2 Ekim 2017 at 13:11

  merhaba ben mayıs ayında işten çıktım doğum parası alabiliyormuyum

  Cevapla
  • SGKuzmani   2 Ekim 2017 at 13:51

   Merhaba. İşten çıkmadan önce doğum öncesi raporunu aldıysanız ve doğum tarihinden önceki son 1 yıl içerisinde de en az 90 gün sigorta priminiz varsa doğum parası alabilirsiniz.

   Cevapla
 62. GÖKHAN   26 Eylül 2017 at 13:05

  Medikalciden cihaz almıştım devlet destekli ptt den tanımlı hesabım var PTT hesabIMA para yatar mı ?

  Cevapla
  • SGKuzmani   26 Eylül 2017 at 13:55

   Merhaba. Hayır PTT hesabına gönderilmiyor ödemeler. PTT gişesinden alabilirsiniz.

   Cevapla
 63. soner   22 Eylül 2017 at 18:54

  ptt atm den cekebilirmiyiz rapor parasını

  Cevapla
  • SGKuzmani   25 Eylül 2017 at 08:05

   Merhaba. Hayır atmden çekilmez rapor parası. PTT gişelerinden almanız gerekir.

   Cevapla
 64. İsmaillll   22 Eylül 2017 at 11:50

  Ziraat bankasında tanımlı hesabım var rapor param direk hesabıma yatar mı yoksa illa PTT ye mi gitmem gerekiyor

  Cevapla
  • SGKuzmani   22 Eylül 2017 at 11:57

   Merhaba. Ziraat Bankası hesabınıza yatar.

   Cevapla
 65. İsa kutlu   23 Ağustos 2017 at 13:47

  Şu an an PTT den mı yoksa benim tanımlı ziraat banka hesabıma mı yatar rapor ücretin teşekkürler

  Cevapla
  • SGKuzmani   23 Ağustos 2017 at 15:34

   Merhaba. Eğer tanımlı hesabınız varsa hesabınıza yatar. Yoksa PTT’den almanız gerekir.

   Cevapla
 66. Pingback: İş Kazası Nedir, İş Kazası Bildirimi Nasıl Yapılır? | | SGK ve Çalışma Rehberi

 67. Pingback: Rapor Parası Ne Kadar, Rapor Parası Hesaplama 2017   | | SGK ve Çalışma Rehberi

 68. Pingback: Rapor Bitmeden SGK Rapor Parası Öder mi? | | SGK ve Çalışma Rehberi

 69. Pingback: SGK Rapor Parası Merkeze Gönderildi Ne Demek? | SGK ve Çalışma Rehberi

 70. Pingback: Sigortalıların Yıllık İzin Hakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler - SGK ve Çalışma Rehberi

 71. Pingback: Asgari Geçim İndirimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler - SGK ve Çalışma Rehberi

 72. Mert   14 Ekim 2016 at 19:20

  3 ay önce medikal dizlik için geri ödeme almak için bekliyorum bu ayda alamadım medikal biz işlemleri yapıcaz siz ödemeyi ziraat bankasından alın demişti 8-14 arası gidiyorum ödeme cıkmıyor bu süre normal mi yoksa bir sorun mu vardır?

  Cevapla
  • SGKuzmani   17 Ekim 2016 at 08:17

   Ödeme işleminin tamamlanıp tamamlandığı konusunda başvuru yaptığınız SGK’dan bilgi alın lütfen.

   Cevapla
 73. Pingback: SGK SSK Rapor Param Emanete Alındı Olarak Görünüyor - SGK ve Çalışma Rehberi

 74. Pingback: Sigortalıların Analık ve Süt İzni Hakları - Sosyal Güvenlik ve Çalışma Rehberi