E Sigorta Yapılandırma Başvuruları

6736 sgk son başvuru tarihi ne zaman? SSK işveren prim borç yapılandırması internetten başvuru! Bağkur borç yapılandırma internetten başvuru! SGK Borçları için 6736 internetten başvuru!

19.08.2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı yasa ile Sosyal Güvenlik Kurumu borçlarının yapılandırılması başvuruları için artık son günler. Yapılandırma konusunda detaylı bilgilere “SOSYAL GÜVENLİK BORÇLARININ YAPILANDIRILMASI” konulu yazımızda ayrıntılı bilgi vermiştik. Bu yazımızda SGK borçlarına 6736 sayılı kanun gereği yapılandırma işlemleri başvurularınızı internet üzerinden nasıl yapabileceğiniz konusunda sizlere detaylı bilgi vereceğiz. 

6736 İnternetten Yapılandırma Başvurusu

6736 sayılı kanun kapsamında 4/a kapsamındaki işveren prim borçlarınızı yapılandırmak için başvurunuzu internetten yapabilirsiniz. Bunun için işyerinizin Ebildirge kullanıcı kodunu bilmeniz gerekir. Eğer ebildirge kullanıcı adı ve şifrenizi unuttuysanız edevlet şifreniz ile giriş yaparak giriş şifrelerinizi öğrenebilirsiniz. Ebildirge şifrenizi internetten öğrenmek için TIKLAYINIZ

İnternetten online olarak işveren ssk prim borçlarınızı yapılandırmak için lütfen TIKLAYINIZ

Tıkladıktan sonra UYGULAMAYA GİRİŞ butonunu tıklayın. Açılan ekranda işyeriniz için yapılandırma borcunuzu kaç taksitte ödemek istediğinizi belirleyin. Başvurunuzu tamamlayın.İnternet üzerinden yapılan işveren prim borç yapılandırma başvuru sonucu için ödeme planı adresinize gönderilmez. Planı yine aynı sistemden giriş yaparak indirebilirsiniz.

Bağkur Borçlarını Yapılandırma İnternetten Online Başvuru

Bağkur borçlarını yapılandırmak için başvurular maalesef internetten yapılamıyor. İnternetten yapılandırma başvurusu sadece işveren ssk prim borçları için yapılabiliyor. Bağkur borçlarınızı yapılandırmak için herhangi bir SGK’ya;

 • Elden bizzat müraacat ederek,
 • Posta ya da kargo yoluyla müracat ederek yapabilirsiniz. Yanlız yapılandırma son başvuru tarihinin 25.11.2016 tarihi olduğunu da göz önünde bulundurarak eğer posta ile yapılandırma başvurusu yapacaksanız kesinlikle taahhütlü ya  da iadeli taahütlü gönderin. Bu durumda PTT’ye verdiğiniz tarih başvuru tarihi olarak kabul edilir ve 25 Kasım’dan önce başvuru yapmış olursunuz.

Bağkur 6736 yapılandırma başvuru formu için lütfen TIKLAYINIZ

Diğer SGK Borçları İçin İnternetten Yapılandırma Başvurusu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi SGK borçlarından sadece işveren SSK prim borçları için internetten yapılandırma başvurusu yapılabiliyor. Diğer borçlar için yapılandırma başvurunuzu başvuru formu ile yapmanız gerekir.

6736 SGK Tüm yapılandırma başvuru formları için tıklayınız

6736 SGK SSK Borç Yapılandırma İlk Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

 • Peşin ödeme seçeneği seçenler için son ödeme tarihi 02.01.2017,
 • Taksitle ödeme seçeneği seçenler için ilk taksit son ödeme tarihi 02.01.2017,

*KONUYLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZI LÜTFEN AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ***

Related Posts

6 Yorum

 1. Kemal türk
  24 Kasım 2016
  • SGKuzmani
   25 Kasım 2016
 2. Erkan
  27 Kasım 2016
  • SGKuzmani
   28 Kasım 2016
 3. hasan
  29 Aralık 2016
  • SGKuzmani
   30 Aralık 2016

Yorumunuzu Yazınız..