Asker Ailesine Maaş 2018, Asker Ailesine Maaş Şartları 


Asker Ailesine Maaş 2018, Asker Ailesine Maaş Şartları 


Asker ailelerine müjde maaş ödenecek!  2018 asker maaşları ne kadar? Asker ailelerine maaş ne kadar ödeniyor ? Asker maaşı ne kadar 2018? Asker ailesine maaş veriliyor mu ? asker ailesine maaş ve şartları neler? Asker annelerine verilen maaş ne kadar ? asker aile yardımı dilekçe örneği? asker eşlerine verilen maaş ne kadar? asker eşi maaşı başvurusu nereye ve nasıl yapılır? Konu hakkındaki ayrıntılar haberimizde…

Askerde olanlara asker maasi ödendiği gibi, askerde olan ve muhtaç sayılanların ailelerine de asker ailesine yardım ödeneği adı altında aileye asker maaşı ödenmektedir. Bu yazımızda askerde olanlara ödenecek maaş tutarları ve ailelerine ödenecek maaş konusunda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. 

Asker maaşı 2018 ne kadar?

Bildiğiniz üzere askerlik maaşı doğu ya da diğer bölgelerde görev yapmaya göre farklılık göstermekte. Doğu dışındaki bölgelerde er ve ya erbaş olarak görev yapan askerlere 2018 asker maaşı 110-130 TL arasında ödeme yapılırken doğuda görev yapan askerlere ise askerlik maaşı 2018 yılında 220-230 TL arasında  yapılmaktadır.Askerlik aile maaşı şartları nelerdir?

Asker ailelerine verilen maaştan askerliğini er ve ya erbaş olarak yapan kişilerin ailelerine ödenmekte. Bu yardım askerin bakmakla yükümlü olduğu eşine, çocuklarına, anne ya da babasına ödenebilmektedir.

Asker ailesi maaşının bağlanabilmesi için ailenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından muhtaç sayılması gerekir. Muhtaç sayılmanın yanında asker maaşına başvuran kişinin sigortalı çalışmıyor olması, bağkurlu olmaması, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli maaşı almıyor olması gerekiyor.

Asker aylığını kimler alabilir ?

Askere giden kişi evli ise eşine, evli değilse anne ve ya babasına ödenir.

Asker maaşı için gerekli belgeler nelerdir?

Maaşa başvuracak kişiden kimlik fotokopisi haricinde bir belge istenmez.

Asker ailelerine yardım parası için nereye başvurulur ?

Başvurularınızı;

  • Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına,
  • İnternet üzerinden www.turkiye.gov.tr adresinden T.C numaranız ve E devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak İçişleri Bakanlığı-Muhtaç Asker Ailesi seçeneğinden de yapabilirsiniz.

Muhtaç asker ailesi başvuru ve bilgi formu sorgulaması da e devlet sisteminden yapılabilmekte.

Asker aile yardımı ne kadar 2018, asker annesi maaşı ne kadar ?

2018 yılı için iki ayda bir ödenecek tutar asker annesi maaşı ve asker eşine maaş tutarı 550 TL olacaktır. Asker ailesine yapılan maaş ödemesi iki aylık periyotlarda yapılmaktadır. Aylık tutarı bu durumda 275 TL olmaktadır.

Asker ailesine verilen maaş kaç ay ödeniyor?

En fazla askerlik süresince yani 12 ay süre ile ödenmekte.Asker eşine maaş sorgulaması nasıl yapılır?

Asker ailelerine maaş sorgulamasını  e devlet sisteminde İçişleri Bakanlığı-Muhtaç Asker AilesiBaşvurusu menüsünden yapabilirsiniz.

***KONU HAKKINDAKİ SORULARINIZI YORUM BÖLÜMÜNDEN SORABİLİRSİNİZ***YORUMUNUZ